Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ve skutecnosti max. bitrate AAC u iPhone je 264630 bps.

  Sony nabizi podporu AAC uz od levnych zakladnich modelu a nejsou zdaleka sami.

  Vyhoda Tidal Hifi nejen ve vyssim bitrate ci vyberu kodeku,ale taky v „360 reality audio“, ktere vyse zminovane (ale drazsi modely) Sony podporuji.

  …Pokud tedy chcete hudbu poslouchat z vašeho iPhonu bezdrátově, a nejede přes to vlak, tak nejlépe uděláte, když si pořídíte sluchátka s podporou kodeku AAC (rychlost přenosu dat 320 kbit/s). V takovém případě ale nezískáte vyšší kvalitu, než nabízí například Spotify. V opačném případě, kdy chcete opravdu vysokou a bezztrátovou kvalitu ve formě FLAC či MQA, tak musíte sáhnout po drátových HiFi sluchátkách, které dokáží tyto formáty přehrávat…,

  to sú prosím aké?, sú niektoré aktuálne modely? Na iPhone bez redukcie iba s lighting konektorom… redukcie zasa neprenesú tú kvalitu. Bolo by dobre to v článku upresniť a dobysvetliť

  Jsou i daleko lepší převodníky, které lze připojit do lihtning konektoru, než je dodávaná tkanička, například AQ Dragon Fly Red, či Cobalt, Hidizs Sonata, E1DA, jen se některé z nich musí připojit přes redukci Apple Camera Kit,, ale pak dokáží dostat z iPhone i hi-res hudbu.

  Ono MQA na Tidalu používá i kvalitu 24/192. MQA je vlastně kontejner, do kterého je zabalen Flac (a je to mimochodem ztrátová komprese, Flac 24/96 z MQA nebude mít nikdy takovou kvalitu jako originální Flac 24/96, ale samozřejmě to není tak razantní ztráta kvality jako u mp3). První rozbalení provede software přehrávač (např. v iPhone, nebo PC) právě na těch 24/96. Druhé rozbalení umí provést jen hardware převodníku (nepodporuje to každý převodník, musí mít MQA certifikaci) na těch 24/192.
  Dodnes jsem nepochopil, proč Apple používá zastaralý a nekvalitní BT AAC kodek a nepoužije např. aptX HD, nebo ještě lépe LDAC (snad licenční poplatky). Jednak je značně omezený výběr sluchátek, jak je psáno v článku a dále dochází k silné degradaci kvality bezdrátově přenášeného zvuku.

  To prostě nepochopíš. Je to škoda. Když už chce být Apple něco jako premium, tak by mohl nabídnout kodek aptx aspoň .
  To stejné s lightning konektorem, který už je překonaný. USB C je za mě jediná správná volba.

  První rozbalení MQA je vždy 24bit/48khz. Hardwarové je z 95% 24bit/96khz. 24bit/192khz je naprosté minimum. Iphone podporuje 24bit/192khz a redukce na 3,5jack nijak kvalitu nedegraduje, je to pouze mechanická redukce.

  K úplnému rozbalení na 24/192 není vždy zapotřebí hardwarové dekódování. Např. aplikace v pc rozbalí kompletně soubor MQA a potom stačí pc/notebook propojit digitálně s receiverem , který má dac s min. 24/192 ( takže dnes všechny).

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější