Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Najväčší nezmysel ever. iPhony strácajú na hodnote extrémne rýchlo, povedal by som minimálne rovnako jak androidy.

  Príklad: iPhone Xs v čase po predstavení 29 990 kč. O rok neskôr predstavený nový iPhone, a Xs v obchode nový za 18 990 kč. To znamená že váš rok použitý predáte tak za 15 000 kč max a ešte budete radi.
  => strata ceny 50% za prvý rok. Po druhom roku si radšej netrúfam odhadovať.. Za 10 000 možno? Strata cca 70% za 2 roky.

  Final point – nový najnovší iphone si už nikdy nekúpim.

  Najlepšie je na tom XS Max 512GB -> nový 1650 eur -> teraz od 939 eur -> ale logicky na bazoši musíte predať za menej idú cca od 750 eur.

  Prepad nový – nový – 700 eur – cca 45%
  Prepad nový – bazos – 900 eur – cca 55%

  Zatiaľ je to teda rok a pol od uvedenia XS modelov…

  Cena XS po představení 11 Pro nešla u autorizovaných prodejců v žádném případě na 18 990 korun, ale na nějakých 25 tisíc. Až následné Black Fridaye ji srazily ještě níž.

  Za „autorizovaného“ prodejcu považujem aj Alzu. Ak sa bavíme o rozdieli ceny v rozsahu cca 2 mesiacov, to som považoval za zanedbatelné.

  Jenže nejde brát za zanedbatelné slevové akce, které cenu na krátkou dobu ještě srazí níž. Takto šly sehnat snad všechny iPhony, když jste měl štěstí.

  Bude to zrejme tým, že XR Apple oficiálne ešte predáva/ponúka a XS sú zrejme len dopredaje starých zásob a Apple ho už oficiálne nepredáva…

  Nesmysly pleteš ty :) Výrobce s androidem představuje více modelů za rok –> hodnota nejnovější modelu klesá častěji. Galaxy note 10 v srpnu 2019 za 25 000 Kč. V březnu 2020 ho lze koupit za 15 000 Kč. To je pokles 10 000 Kč za půl roku. iPhone si stejnou cenu drží po dobu 12 měsíců. Pokud po roce kvůli představení klesne o 10 000 Kč. Tak při 2 roku vlastnění iPhonu ti cena klesla o 10 000 Kč jako u vlajky samsungu za půl roku.

  Kupoval jsem hned po uvedení iPhone XS 256 GB za 34 K, dnes po cca 1.6 roce je na cca 40% původní ceny, pokud se podíváte na bazary. Dá se sehnat za 14 tisíc a méně! Když budu hodnotit Galaxy S9, který je o cca víc jak půl roku starší, tak tam cena klesla na cca 35%. Takže v podstatě je na tom Android opravdu o chlup hůř, ale jen na první pohled!
  Je totiž rozdíl, zda koupíte mobil za 34, nebo 24 tisíc! V podstatě po dvou letech a něco dostanete za S9tku ještě solidní peníze (momentálně po bazarech 8 tisíc), vzhledem k pořizovací ceně a k tomu, že u Samsungu bývají cashbacky, sluchátka v balení atd. U iPhone není nic navíc! Vyvalíte 34 litrů a za rok a půl dostanete cca 14 tisíc a budete rádi, za stejnou dobu, jak Samsung cena IP ještě spadne, tak počítám, budou na tom stejně.

  Z hlediska dlouhodobého, jako uživatele, kterému „vydrží“ mobil maximálně 2 roky (čti, po roce kouká, že by chtěl novinku i když mobil, je stále jak nový a funguje skvěle), je to extrémně nevýhodné. Spíš se vyplatí koupit buď vlajku Androidu, nebo nějakou (vyšší) střední třídu. Po dvou letech můžete klidně hodit do koše a peníze nemusíte řešit, nestálo to tolik, co „jabko“. Když se vám to podaří ještě prodat za solidní cenu, tak spokojenost.

  Z hlediska uživatele, kterému nevadí používat stejný telefon třeba 4 roky a taky mu stačí i základní úložiště, tam pak vyhrává na plné čáře iPhone! Hlavně tedy podporou.

  V podstatě je to jedno, za co člověk ty peníze utratí, je to jeho volba.

  Osobně si myslím, že pokud je pro někoho „priorita“, mít neustále nový telefon, protože je tak trochu „geek“ a má „hromadu peněz“ na iPhone, tak proč ne. Pokud je někomu líto dát peníze za věc, jako je mobil, klidně bude měnit Samsung, LG, Sony, Huawei, Xoami, atd…. každý rok a bude spokojený, nebo si koupí iPhone a bude ho mít třeba 4 nebo 5 let.

  To sa tu v LSA mysli smrtelne vazne, ze za mierne kriticky (ale slusny) komentar k obsahu clankov mi ‚redakcia‘ zablokovala nickname? :D …well done… feels like in socik 2.0

  Souhlasím moje Xko za 20k tetka 18K. Neporovnavám internetové obchody a bazarové ceny ani použité. Hezký den.

  Xko sa prestalo predávať po uvedení XS – následne bol dopredaj ak niekde nájdeš dnes Xko tak je to umelo udržiavaná cena… Tam bola situácia podobná – nový 1149 eur v dopredaji cca 699 eur…

  X ma dnes cenu tak max. 10 000kc kdyz XS stoji uz od Vanoc vsude 17990Kc. Pouzity XS bych videl tak na 14 0000Kc. Je teda zajimavy, jak neskutecne dlouho se vsude vyprodava model XS. Tato situace s zadnym Iphonem nikdy nebyla. Alza to od Vanoc vali nonstop za 17990Kc.

  No ne každý den se to poštěstí ale pár měsíců po představení jsem koupil na Aukru iPhone X za 23000kč s dalším příslušenstvím v hodnotě asi 5K ( belkin bezdrátová nabíječka kabel k bezdrátové nabíječce, adaptér, sklo na displeji , druhé sklo v krabičce a jeden origo kryt a asi 4 od jiných výrobců ) 21 měsíců záruka a komplet balení :) Takže za mě bezva . Jinak co jsem si koupil tenkrát iPhone 8 Plus za 23990kč tak asi po 3 měsících jsem ho musel prodat tak myslím že za 17 tisíc ? A to byl v top stavu a dva kryty k tomu . Přesycenej trh. Takže bych tohle vůbec nebral objektivně.

  Nevím, zda měl článek za cíl, rozpoutat hate, nebo aby si uživatelé začli „přeměřovat pindíky“ :-)

  Čísla mluví jasně, beru heureku a měsíc po uvedení mobilu a aktuální cenu sbazaru:
  Samsung Galaxy S9 G960F 64GB – uvedení 18.2.2018 cena z 21 K a pokles nyní na 18 K, po bazarech nyní cca 8 K tisíc, což je ztráta za cca 2.1 roku – 61%
  iPhone XS 64 GB – 16.9.2018 (půl roku po uvedení Galaxy S9) cena 31 K nyní pokles na 13800, po bazarech nyní cca 11K, což je ztráta za 1.6 roku – 64% a za stejnou dobu jak Samsung tedy po 2.1 roce klesne ještě více.

  Takže jednoznačně to prohrává iPhone na plné čáře, pokud telefon máte jen na cca 2 roky! Navíc mobil za 31 tisíc zabolí víc, než u konkurence, kde je to „jen“ 21 K.
  Otázka je spíš, jak dlouho vám vydrží mobil, nebo spíš, jak často mobil chcete měnit. Vyplatí se pak kupovat základní verzi a mobil hned po roce prodat a moc na tom neproděláte (pokud chcete pořád novinku), nebo naopak mobil vlastnit delší dobu (myslím třeba kolem 3-5 let). Ale upřímně, tady zas prohrává Android na plné čáře, protože držet Android třeba 4 roky, opravdu, ne e :-) Jako mobilu nic moc nebude, ale mít několik let starý Android s vidinou, že mobil pak poputuje leda do koše, nic moc. iPhone vám vydrží s aktualizacemi v pohodě a ještě ho místo koše, můžete i po těch letech za nějaké drobáky prodat.

  Úplně ale nejlepší je, mít tolik peněz, že si můžete koupit co chcete a kdy chcete a neřešit cenu. Pak vám může být buřt, že dáte klidně i 50 tisíc za mobil, který budete mít jen na rok.

  Takže lidi vydělávejte, ať máte na své hračky, ať už je to mobil, auto, nebo jiná materiální věc, na všechno ostatní peníze nepotřebujete vůbec :-D

Vložte vlastní komentář

celý text