Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Po pouhých 13ti letech dohání iOS Android a přináší nevídanou novinku podporu myši, kterou měl Android už od začátku :-D Sorry jako, nedalo mi to, nerýpnout si. Jen aby se ty nové iPady neohýbali jak papír, protože je to zatím jediná věc, kterou od Apple nemám a plánuju koupit, tak snad nadcházející generace nezklame. To, že hejtuju Apple za nějaké věci, ještě neznamená, že ho nesnášim, ale nejsem slepá iOvce a mám koule to přiznat a říct, když se mi něco nelíbí. Jako bývalý Androiďák, mám radost, kam se Apple se svým systémem posouvá, čím dál blížeAndroidu, a za to má Apple můj respekt! Ještě dohnat multitasking a ještě nejaké věci…. no a bude to už za mě OK!

  U mě tedy a snad u většiny pravých jablíčkářů žádný respekt nemá. Pouze to ukazuje, že Apple nenašel způsob jak se zbavit staré myší a vrací se do historie. Nechápu jak může někdo tvrdit, že tím dohání konkurenci, když myš jako takovou zavedl. To jsou pouze omezené názory někoho kdo Apple nepochopil. Je bohužel fakt, že bez Jobse je takových ústupků více.

  Ono je to spis tom ze už není co vymyslet, přičemž zákazníci žádají stále něco nového, takže se začíná jít přes mrtvoly.

  Apple ani náhodou myš nevymyslel, přišel s ní, ale jako vždy, nebyl to jeho nápad, jen jí jako první prosadil do komerčního prostředí. To jen pro upřesnění, vynalezl jí Douglas Engelbart ve Stanfordském výzkumném institutu v roce 1963. Apple se nevrací do historie, jejich mobilní OS neuměl myš nikdy! Naproti tomu Android vždy podporoval klávesnici a myš, takže jsi klidně přes redukci mohl používat klávesnici a myš s mobilem. Nyní je Apple jasné, že dost lidí třeba bude využívat iPad jako svůj primární stroj na práci, či zábavu, tak tam přidali podporu myši. Přece jen, jsou programy, kde je lepší použít myš, než prsty, či tužku.

  „Apple se nevrací do historie, jejich mobilní OS neuměl myš nikdy!“

  neni pravda, prave ze naopak umel. Jen bylo potreba umoznit pripojit mys do tehdy umele omezeneho bluetooth stacku. Kdyz se omezeni obeclo custom stackem, tak pak se kurzor objevil stejny jak na OS X.

  takto to pak vypadalo
  https://www.youtube.com/watch?v=VpTciigXfyQ

Vložte vlastní komentář

celý text