Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Když už něco píšu, tak si pořádně zjistím jak to je.
  Office 2019 se liší ve verzi pro domácnost a studenty a verzi pro domácnost a podnikatele, ve které je Outlook součástí

  Přesně jak píše Chosé nade mnou, když něco píšu tak si zjistím jak to je…..
  Makra vytvořená ve Windows nefungují v macOS. Zároveň některé funkce (např. XLOOKUP) jdou jen ve verzi 365, čili soubor s touto funkcí není zase kompatibilní s verzí 2019.

  Tohle mě na Mrkvosoftu štve nejvíc. Abych mohl psát text na počítači ( což považuju za nejzákladnější funkci), měl bych platit skoro 2000 ročně. Mrkvosoft záměrně sabotuje kompatibilitu .doc formátu, aby snížil použitelnost jiných free textových editorů. Přitom se jako zakládající člen zavázal k otevřenosti formátu. To že se dokument z Wordu otevře špatně v LibreOffice, není neschopnost programátorů Libre, ale záměr Mrkvosoftu. Že platí výpalné za Office korporát, mi je Celkem jedno, ale že platí i všechny státní úřady v ČR mi vadí. Jde to z peněz nás všech a nejsou to malé částky. Je to taková Mrkvosoftí verze eshopu na dálniční známky. Naštěstí se už ve světě objevují snahy státních institucí se z tohoto nevolnictví vymanit.

  M$ ale otevrenost formatu dodrzuje. Jedna se o format docx, xlsx, odt, a dalsi. Zkratka to chce ukladat v tomto formatu a pak neni problem. Nepouzivat tedy format doc.

  Mimochodem když čtu příspěvky, tak vidím že těm Mrkvosoftím idiotům nefunguje ani vlastní program mezi platformama. To je fakt banda zoufalejch drzejch tupounů…

  V Excelu napojení na externí data nefunguje, protože ODBC ovladače jsou jen na Windows. Kdo využívá Excel na analýzu externích dat (jedna ze super funkcí) má na Macu smůlu.

  Na Macu je podle mě lepší raději využívat Gsuite.

  Bylo by i fajn porovnat varianty (2019 vs. 365) s ohledem na funkčnost (vykonost na macOS apod.) Vlastním MS office 2016 a optimalizace produktu je dost špatná. Pokud porovnám excel na počítači 6 let starém s MS Office 2013 je to katastrofa. Při analýze a dat (velké objemy dat), tak je excel na macOS nepoužitelný (na win to není problém).

  Prosím o radu, když vytvořím prezentaci v powerpointu v macOS s mluveným komentářem a vyexportujou jí do formátu mp4. Proč se mi u této prezentace rozhodí zvuk se snímky, když jí otevřu ve windows? jinak na macbooku to normálně běží bez problému. Moc děkuji za radu

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější