Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To, cemu rikate walled garden se vsude jinde rika sandboxing.

  A spravne pisete, ze je to z duvodu, ze puvodni iPhone byl dumbphone, ktery bezpecnost 3rd party programu neresil vubec nijak, s temi se nepocitalo.

  A ze cely sandboxing je zoufaly bastl, ktery se musel nasadit jako quick and dirty reseni puvodniho nedostatecneho navrhu.
  Vsak taky z ipadOS, coz uz je trochu rozumny OS, bylo odstraneno.

  Bezpecnosti to nejak moc nepomaha, vetsina exploitu typu heartbleed stejne napada OS services.

  Joudo, joudo… váš nick vás omlouvá. Vaše znalost ohledně Apple OS – hlavně tedy iPadOS a sandboxing (:DDDDD) je fakt ohromující…. ovšem v tom smyslu, že melete úplné nesmysly.

  Ještě mi řekněte, pane experte, co jsou na iOS services? Jaký je rozdíl mezi WG a sandboxem? Na to si fakt počkám.

  Jednim z hlavnich duvodu je nizky trzni podil. macOS je celosvetove nainstalovany na cca 17% desktopovych zarizenich a pouze na 7% vsech zarizenich pripojenych k internetu. Z uhlu pohledu hackerskych utoku, je tak navratnost investice do cileneho utoku na tak uzkou skupinu uzivatelu velmi nizka a proto se logicky soustredi na nejrozisrenejsi operacni systemy, kterymi jsou Windows a Android. Zde je navic disciplinovanost uzivatelu s pripadnymi bezpecnostnimi zaplatami je velmi nizka. Pokud i Windows a Android uzivatele pravidelne aktualizuji, tak pravdepodobnost zranitelnosti jejich zarizeni je mensi nez 1%, specialne pak u posledni verze Windows 10 s primo integrovanym Windows Defenderem v jadru OS, ktery je dlouhodobe hodnoceny jako jeden z nejlepsich antivirusu dle uznavaneho serveru AV-TEST. Vsechny v posledni dobe zname uspesne utoky byly uskutecnene na starsi neaktualizovane, ci nepodporovane verze Windows (vetsinou XP, nebo 7).

  :))) Ale jo, argument, že má menší pokrytí a proto se nevyplatí ho hackovat beru, i když je směšný a Expertovi, jako jste vy, dává pocit chytrosti. Nicméně odměna milion dolarů je slušná motivace + dost možná i práce v Applu. HAcker, který hackne Android dostane kolik pár tisíc od uživatelů? Spíš vám řeknu, proč to nejde – je to šifrované tak, že i NASA a FBI jsou břídilové. Detaily vám tu řikat nebudu, protože nechci zadarmo vyhodit hodiny studování kryptografie, která se v OS od Apple využívá. Jinými slovy, pokrytím to opravdu není :)

  Protoze na imac za 70 litru s plotnovym diskem vir nepoleze, bude mu uzivatele lito

  Ale takovy pocitac apple neprodava

  Však má pravdu, fusion drive je kombinace ssd a hdd s 5400rpm. Navíc to ssd je jen na system a má tuším jen 128gb. 5400rpm hdd je v dnešní době docela rarita :-)

  Díky expertní analýze teď už víme, že viry nemáme, protože nejsme tak cool jako pan Lol, u kterého si nejspíš viry v jeho vytuněném pc podávají dveře – z čehož jedině pozná, že je na tom líp, protože ušetřil a má na ransomware.
  Teda to je ale bolest, to vědomí, že to někoho vlastně moc nesere, že má hanebně důchodcovský plotnový gay atd. počítač ve věku SSD übermenschů..

  Otázne je, či to má veľký trhový efekt… podľa mňa tých 12000 milionárov vzniknutých z dôvodu Microsoftu nevzniklo až po zavedení zvýšenej bezpečnosti či nejakej friendly vlastnosti (podľa pozorovania v mojom subjektívnom samozrejme okolí za príslušné dávnejšíe obdobie sa mi to javí ako vtedy závislé aj od vedenia či riadenia určitých ľudí/osôb „nablízku“ a od nejakého časového tlaku možno ešte… niečo ako bližšia košeľa ako kabát). Riziká ľudia vidia až neskôr a keď je to pre (takmer) všetkých rovnako, nie je to až taký problém.

  Se nějak rychle zapomělo na to že byla dva roky v IOS chyba ,kdy stačilo poslat zprávu v ní script a vytáhlo to data z telefonu aniž by si toho někdo všiml a bez interakce uživatele ,to snad nikdy nešlo ani na androidu,maitel amazonu by mohl vyprávět.

  Tady jsou zase experti :) Vir (o kterém nevíte a např. čte data apod.) na macOS a iOS není – jsou malwary, adwary apod. – čili programy, které si člověk nainstaluje sám svojí hloupostí a dá jim povolení. Za to systém nemůže. I macOS aplikace jsou sandboxové a mají hardened shield – pokud to vývojář povolí (jsou situace, kdy to nejde). Toho amatéra Joudu, který vůbec neví o čem mluví, bych radši ignoroval.

  Žádný software není bezchybný a dodávat jiným falešný pocit bezpečí je taky nesmysl. Takže kdyz už plánuji vyplodit takovou pitomost jako je tenhle článek, tak si o tom aspoň něco přečtu, tak aby alespoň ty čísla seděly. Viz, třeba nedávný článek „Mac OS se stal terčem, cílí na něj 2× více hackerských útoků než na Windows“

Vložte vlastní komentář

celý text