Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zkus a pochopíš 😉
  Bez jailbreaku už si nedovedu iPhone vůbec představit.

  Nezkusím, ale pokus se mi vysvětlit, o co přicházím.

  Mnoho uživatelů využívá jailbreak například kvůli CarBridge, který dokáže zprostředkovat plnohodnotný CarPlay bez omezení, tzn. že na obrazovce ve voze můžete spustit jakoukoliv aplikaci. Ať už to jsou různé navigace, anebo YouTube tehdy, kdy zrovna stojíte. Prozatím je bohužel CarBridge k dispozici jen na iOS 12.4, ale už je ve vývoji i verze na iOS 13. Mezi další důvody, proč lidé po jailbreaku sahají, je úprava vzhledu – například možnost odstranit názvy aplikací, čímž se stane domovská obrazovka čistější, anebo možnost změny ikon a animací. V neposlední řadě jsou k dispozici další různé vychytávky, například možnost pro nahrazení spodního Docku tím z iPadOS/macOS. Možností je opravdu hodně a věřím, že mnoho uživatelů si život bez jailbreaku na jejich iPhonu nedokáže představit.

  Pavel Jelič: Chápu, opravdu je mnoho uživatelů, kteří nemohou žít s telefonem, který má na displej názvy aplikací. To je opravdu velmi neestetické! Taky youtube na displeji CarPlay je nezbytná funkce a bez ní se nedá žít. Milují ji zejména žhaví kandidáti Darwinovy ceny.
  Jenže o tom, co je ta skutečná funkce JB mlčíte. Tím je instalace čehokoli mimo AppStore – česky a po lopatě: KRADENÍ APLIKACÍ. O nic jiného s JB nikdy nešlo a nikdy nepůjde. Je otřesné, že možná nejčtenější Apple web v ČR propaguje systém na okrádání vývojářů.

  Že Vás hanba nefackuje.

  Za jak dlouho tenhle příspěvek smažete?

  Upřímně jsem jailbreak k hackování aplikací, anebo ke „kradení“ aplikací nikdy nevyužil. Pro mě to hlavní funkce JB rozhodně není a nikdy nebyla. Mnoho aplikací je k dispozici zdarma a když za každou desátou zaplatím 50 korun, tak mě to rozhodně nezruinuje.

  Nejde o to, zdali někdo bez popisů či jiných ikon dokáže žít. Když se ale ta možnost nabízí, tak proč toho nevyužít? Každý má rád něco jiného a design je individuální. Jak jsem psal, u CarPlay nejde o přehrávání videí z YouTube, to byl jen příklad – říkám, že si na obrazovku CarPlay můžete přenést jakoukoliv jinou aplikaci, a hlavně potom tato aplikace bude nabízet na obrazovce CarPlay rozšířené ovládání. Nevidím jediný důvod, proč byste se měl vztekat. Kradení aplikací rozhodně nepodporujeme a první, kdo tohle nekalé využití zmínil, jste vy. Osobně by mě to ani nenapadlo.

  PS: Pořád můžete být rád, že pro kradení aplikací musí být nainstalovaný jailbreak. Ne každý jej totiž má a často uživatelé raději za aplikaci zaplatí, než aby si instalovali něco, co může jejich telefon nenávratně poškodit. Na Androidu k instalaci kradených aplikací ani jailbreak, potažmo root, nemusí být přítomen. Bohužel, kradlo se, krade se a krást se rozhodně dál bude, avšak rozumní lidé rozhodně tyto praktiky nebudou využívat.

  Skutočná funkcia JB je modifikácia systému, ktorý Apple úplne uzavrel vraj kvôli bezpečnosti.Bez JB si akurát tak zmeníš pozadie. :)

  Nikdy neslúžil na kradnutie aplikácií. Navyše, kradnúť appky (a. k. a. inštalovať z iných zdrojov ako z AppStoru) sa dajú aj bez JB.

  Tak já například nikdy JB na kradení aplikací nepoužíval. Asi to napadne jen někoho kdo má k tomu sklony ;-). Vždy jsem si dělal na ip úpravy prostředí a přidával pár funkcí navíc. Každopádně už cca 3 roky bych řekl, že je zbytečný a nepoužívám jej.

  2 Pavel Jelič: Děkuji za normální odpověď a z haterů typu Žabák si nic nedělejte.

  Zajímavé funkce, ale asi riziko případných problémů mi za to nestojí.

  Hater – tak jo, klidně.
  Opravdu mi vadí, že:
  – lidé, kteří zdarma používají moje aplikace. Jenže já i za ně platím náklady na služby, které aplikace využívají.
  – pár hodin po zveřejnění aktualizace je IPA mých aplikací volně ke stažení.
  – moje aplikace jsou náramně populární v Iránu, kde jaksi není AppStore. Odkud je asi mají?

  Takže ANO, jsem hater, protože JB mi způsobuje problémy.

  Tak to ako vývojár isto vieš, že možno aj jednoduchšie je aplikáciu sideloadnúť cez Xcode ako jailbreakovať telefón na špecifickej verzií iOS. :) Toto je také to myslenie typu „ale si mohol“. Určite máš v kuchyni nejaké nožíky. Si preto vrah?

  Uživatel: „Proč bych měl platit nějakej poplatek za vypalovačku a média, když nebudu nic krást?“
  Zákonodárce: „Protože máte nástroj.“
  Uživatel: „Tak to mě zavřete za znásilnění sousedky!“
  Zákonodárce: „Vy jste znásilnil sousedku?“
  Uživatel: „Ne, ale mám nástroj!“

  Tak tenhle postup jsem zatím neznal. Dík za osvětu.
  Přirovnat JB ke kuchyňskému noži je mimo. JB není nůž, ale sada paklíčů. Asi nestojíš o to, aby všichni sousedi měli paklíče k tvému bytu?

  Nevim proc se tady rozcilujete. JB otevira moznosti o kterych spousty z vas vzdy pisi co ma byt v dalsi verzi ios. Ja si uz iPhone bez JB taky nedokazi predstavit.

  Ted docela hodne souhlasim s Pavlem, vetsinou to tady trollim. Zvlastni , ze si v dnesni dobe nekdo mysli, ze JB je primarne kvuli kradeni aplikaci. Na androidu to lidi delaji odjakziva s telefonama za par korun. A dneska kdyz si koupis telefon za tolik penez, tak uz to tak ty uzivatele netrapi dat nejake drobne za appku.

  Tvl kašpar z redakce se tady kasá jak jail nikdy ke kradení aplikací nepoužil a pořád se ohání s CarPlay. Kašpárku pověz mi… když vyšel první jail, kde byl CarPlay?
  Skutečná funkce jailbreaku je to, jak zesrat ohryzek do stylu lagroidu. A machrovat, že máte iphone. Jenže to bylo v módě naposledy před 5 lety. Ani by mě nenapadlo nacpat do telefonu za jeden měsíční plat něco, co mi vysere záruku nebo mi z toho nějakej borec na dálku hackne účet.

  Standa ry si dobre mimo, ked may jb tak nikto ti phone nehackne a takisto neprichadzas o zaruku… dristas tu kraviny a pritom vies o tom hovno… ja ho pouzivam uz viac sko 7 rokov a ak by si vedel ako ho spravne pouzit tak od bezneho ios si ho prerobim na nepoznanie…. a zaroven si ho aj zrychlim

Vložte vlastní komentář

celý text