Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Je to zcela logické, když si alexu nebo google home koupím za 1000 Kč a homepod seženu něco okolo 8000Kč. Sice mám apple rád, ale abych si kupovat homepod 8x dražší na ovládání pár žárovek a zásuvek v místnosti, tak to se mi vážně nevyplatí. Raději jsem pořídil ten google home. Vyšel mě na 1500 Kč, nemusím na to kupovat předražené phillipsy a ostatní značky. A hlavně je tam realnější šance na češtinu.
  To je jak srovnávat jestli se prodá víc škodovek nebo bugatti.

  Na HomeKit nejsou pouze předražené žárovky od Phillipsu, stačí si koupit v Ikei kde žárovka vychází od 250,-, takže s tímto argumentem bych byl opatrný.

  Tak já to upřesním. Musím si koupit předražené RGB žárovky, které pracují s homekitem. Kdežto pro Alexu/Google mě vyjde jedna na 200 Kč přes wifi. Ano oproti třeba LIFX je to nepoužitelný, ale pro nějaké účely je to dostačující.
  I tak to nemění nic na tom, že kupovat si homepod na ovládání pár světěl a zásuvek se mi vážně nevyplatí oproti googlu/alexe.
  Kdyby raději udělali nějakou konkurenci pro tyhle (výše zmíněné), například za 2000 s horším reprákem, tak bych potom šáhnul hned.

  Petře, souhlasím s úvahou, že kupovat cokoli za 8k na ovládání žárovek (ať už drahých nebo levných) je nesmysl. Ale pokud máš nějaké žárovky (třeba IKEA), tak ti stačí k ovládání mít v místnosti iPhone nebo na ruce apple watch (nějakou dobu jsme tak světla ovládal a bez problémů) a není nezbytné kupovat pro tento účel home pod.
  Osobně mám v páru dva home pody a neměnil bych. Zvolil jsem toto řešení jelikož jsem neměl jiné repro a pro poslech hudby (nejsem audiofil) filmy (ATV) je to pecka. Ovládání světel vnímám jen jako benefit. Zapojení do ekosystému je super a hlavně funguje. Známý si koupil google home mini a nebyl schopen rozjet ikea bránu. Povedlo se mu to až po 14 ti dnech.
  Na druhou stranu je jasné, že cílovka home podu je specifický okruh lidí a nemyslím si, že to bude masovka i kdyby to mělo bluetooth.

  Já to mám pouze právě na ovládání hlasem. Po ovládání z mobilu šáhnu jenom vyjímečně, když jsem línej mluvit :D
  Třeba poslech hudby tam nevyužívám vůbec. A není to kvůli kvalitě, ale jelikož to momentálně nevyžaduji.

  Vůbec nezpochybňuji kvalitu HomePodu a zařízení pro něj. Ale pro mé zmíněné využití to nemá smysl, i když v rodině je od applu vše.

  Já si koupil žárovky/zásuvky od sonoffu. Mám celkově asi 6 produktů a s googlem to funguje skvěle. Společně s tím googlem mě to vyšlo na 2500 Kč, což je prostě nic. Mám to jen pro jednu místnost a funguje to bez chyb.

  Ale jak zmiňuji, kdyby byly nějaká verze homepod mini za 2000Kč, který bude mít stejné funkce a pouze mít horší reproduktor, tak po něm šáhnu. Hudbu tolik nevyužiji a mohl bych to vše řešit přes siri a jeden ekosystém. Bohužel se toho asi nedočkám a tak konkurence má přednost. Jasně, hrají v tom finance, mít statisíce na rozhazování, tak to neřeším, ale takových jako já se asi najde spousta :D

  Já homepod taky nemám, na TV mám externí zesilovač s repro soustavou a k tomu Apple TV, takže hudbu řeším takto. Proto nechápu proč kupovat homepod kvůli ovládání hlasem, když iPhone mám pořad někde poblíž, tak přece řeknu Siri příkaz přes iPhone. Navíc když budu mít homepod v jedné místnosti, tak z druhé přece nemůžu ovládat hlasem. Jedině že bych na ni řval.

  Jen k tomu řvaní… ten mikrofon na Homepodu je fakt neskutečně citlivej, mluvím k Siri polohlasem z vedlejší místnosti a nemáme problém… tohle fakt není překážkou pro používání

  Tak já musím za sebe říct, že HomePod mám a světla, dotazy na meteostanici atd. jsem používal tak možná první dva měsíce, pak mě to přestalo bavit. Přesto bych HomePod už neměnil, protože v kombinaci s Apple Music mi vyhovuje jako skvělé hudební zařízení, kde umí prostřednictvím Siri zahrát téměř cokoliv mě napadne. Reprodukce zvuku je pak v mých uších také úžasná na tak „malý“ reproduktor. Takže za mě to není špatné zařízení.

  Bugatti ma X nasobny vykon oproti skodce a dovede jet mnohem rychleji, lepe projede zatacku. Tady celkem chapu, proc je Bugatti radove drazsi nez skodka.

  Co umi Homekit tak krucialniho navic oproti treba Alexe?

  Opět jsi ukázal, že jsi vážně jouda.

  Jestli si koupíš bugatti za X milionů nebo škodovku za 1 milion, tak oba tě dovezou z bodu A do bodu B –> udělají ti stějnou službu.

  Jestli si koupíš Alexu echo za 1000 Kč nebo HomePod za 8000 Kč, tak oba ti přehrají hudbu a můžeš přes ně ovládat produkty. Ale ten HomePod bude nespočetněkrát hezčí, má nespočetněkrát lepší zvuk, atd, atd.

  Jestli jsi tak negramotný, že neumíš číst, když porovnávám google/alexu za 1000 Kč, kde je ta možnost oproti homepodu za 8000 Kč, kde jiná možnost není, tak tě lituji.

  Ak by mi išlo kvalitu, tak si namiesto google mini , kúpim google home alebo rovno google home max. Vzhľad je čiste subjektívna záležitosť. Pokiaľ potrebujem len asistenta k ovládaniu spotrebičov, tak či už amazon alebo google v mini verzii je vzhľadovo vždy lepšie riešenie ako veľká bedňa od applu.

  Ty jsi to asi nepochopil jako jouda.
  Já reaguji na to, že dle nějaké statistiky vede amazon, který je tady dlouho, následuje google a někde vzadu je Apple. A říkám, že je to logický, když něco od googlu/amazonu si můžu koupit za 1000 Kč a od applu pouze za 8000 Kč.
  A já odůvodňuji svojí volbu, že potřebuju pouze ovládání žárovek/zásuvek a kvůli tomu si nebudu kupovat homepod za 8000 Kč, když mi na to vystačí google/amazon za 1000 Kč.
  Já jsem nikdy neporovnával dražší varianty od amazonu nebo googlu.
  I kdybych si měl vybírat kvalitu zvukově, tak by HomePod vyhrál i nad Amazon studio, atd. Co se týče funkcí a podpory, tak vede zase Amazon.
  Vážně nechápu, proč někdo reaguje na něco, co dotyčný ani neřekl.

  Analýza by sa mala týkať rovnocenného trhu, nie globálneho, pokiaľ v mnohých krajinách nie je oficiálny predaj. Napríklad porovnanie predajov na americkom trhu. Kde sa tie reproduktory reálne vyskytujú v Apple storoch, APR-kách a v ďalších elektroobchodoch. Napr. v celom československom trhu je HomePod vytavený na zopár miestach a aj to len vďaka zahraničnej distribúcii. V rámci globálneho trhu je podobných krajín väčšina, takže je samozrejmé, že sa to prejaví v globálnej analýze. Apple Watch a AirPods sú napr. na špici. Apple TV zas u nás má oficiálny predaj ale bez Siri. Niežeby to bola tá najpodstatnejšia vec, ale „user friendly“ postoj to rozhodne nie je. Je to podobné ako rozdielne zloženie potravín v rámci jedného produktu. Ale späť k Apple HomePod. Bola by zaujímavá štatistika len z jedného, napr. amerického trhu.

  zo všetkých možných upadate apple ekosystému by som najviac uvýtal siri v slovenčine alebo češtine , ale to skôr bude trilion politicky korektných emogi na ktorý apple zamestná plno špecialistov , ale žeby lokalizoval to nie

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější