Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Velmi pohodlné, nyní přibyla i equabank a tak mám v hodinkách čtyři karty a mohu si vybrat. Škoda jen, že je stále spousta míst kde se ještě bezhotovostně platit nedá.

  Už platím jen pomocí Apple Pay. Mám to i na hodinkách a je to PECKA! V obchodech, které nemají bezkontaktní platbu, nenakupuji a na truc, když mi předloží zboží, tak odejdu, aby si uvědomili, že si bezkontaktní terminál mají zařídit. :-)

  Jasnacka
  Ty ses ale deb!l. Tohle jsem fakt nezazil. Typicky vesnicky krupan ktery si mysli ze budou ostatni tancit jak ty budes piskat. Muzu se zeptat proc teda vlastne lezes do obchodu ktery nema na dverich oznaceni ze lze platit kartou? Ubozaku.

  Platím obvykle přes Apple Watch, karta už minimálně půl roku neopustila dům :-) Akorát mě teda vždycky dostanou kyselé ksichty na pokladně, když platím menší částku… tak buďto můžu zaplatit bezkontaktně, což je pohodlnější a rychlejší pro obě strany, a nebo můžu podstrčit papírovku, budou muset hodinu hledat drobný na vrácení a já odejdu s peněženkou jak závaží… Teď vážně, za tu dobu už by si prodejci tady v Česku mohli zvyknout, že kartou se dneska platí i rohlíky.

  Nejvíc ironické na tom všem je, že v Americe to skoro nepoužívají a dívají se na vás jak na blázna, když tím chcete platit. Swipujou karty jak v pravěku a bezkontakt jim skoro nic neříká. Česko je v tomhle o dost napřed a vím to, jelikož tady bydlím a to v New Yorku a ne žádný zapadákov, takže už si neumím vůbec představit jak to vypadá někde uprostřed Ameriky.

  Žeby to bolo tým, že sú to všetko Android useri a tí majú k dôvere v svoj mobil, resp. platbami cezeň dosť „rezervovaný“ prístup?

  Celá moje rodina důvěřuje Androidu a na Apple se dívají jako na něco, co sice funguje (stejně jako ty jejich mobily různých značek) ale za mnohonásobně vyšší cenu. Já osobně používám firemní Apple (už několikátý), ale až se budu příště v práci rozhodovat o novém služebním mobilu, poohlédnu se asi po jiné značce, protože tak poruchový mobil jako Apple jsem dosud neměl. Tolik o „rezervovaném“ přístupu k mobilům…

  Zeptám se, jde nějakým způsobem udělat abych měl na hodinkách Apple Pay a nemusel tam mít kód? Mě to prostě buď nutí mít kód nebo odstranit karty a zadávat kód před placením je pro mě pomalejší jak vytáhnout iPhone

  Kód tam určitě nechte, ale zapněte v nastavení „Detekci zápěstí“.
  Hodinky pak poznají že je máte na ruce, jednou je odemknete a dokud si je nesundáte, tak už po vás kód chtít nebudou, ani při placení.

  V USA jsem přes AP nezaplatil ani na letišti a to ani když na terminálu byla možnost platby AP přímo uvedena. Zvláštní marketingová politika. Mimochodem nešla platba ani mému kolegovi z Francie. takže se nejednalo o oblíbené přehlíženi málo známé tlupy z České kotliny.

  Musím říct, že je to perfektní služba, i když se občas stále trochu bojím, že systém selže, nahranou kartu mi terminál nepřijme apod., takže i tak s sebou fyzickou kartu stále tahám. A kyselé ksichty prodavaček ignoruju – sama dělám v obchodě a je mi tisíckrát příjemnější, když zákazník platí kartou či bezkontaktně, protože je to pořád lepší a rychlejší, než aby mi za čtyři rohlíky a půlku chleba vytasil v osm ráno litr na rozměnění. :)

Vložte vlastní komentář

celý text