Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Řekl bych, že je v tom článku „něco“ hodně špatně, protože samotná rychlost, jakožto ustálený děj, nezpůsobuje vůbec nic. Problémy způsobuje zrychlování na tuto rychlost a při rotaci pak také odsředivé a dostředivé síly. To, že jakýkoli předmět odolá vysoké rychlkosti je celkem normální. :-)

    Myslel jsem si, že to bude z článku čtenářům jasné, ale radši tedy upřesňuji, že největší „problémy“ mohly nastat při zrychlování na vysokou rychlost a vlivem odstředivé a dostředivé síly.

    Presne tak, všeobecne je problémom len zrýchlenie, pohyb po kružnici je pohyb so zrýchlením (zrýchlenie je jav, pri ktorom dochádza k zmene vektora rýchlosti a nezáleží pritom na tom, či sa mení jeho smer, alebo veľkosť) :-)

    Tak a teď ještě vymyslet, aby iPhone fungoval i mimo pokojové teploty, v létě aby se nepřehřál na sluníčku (typicky pár minut navigaci za čelním sklem) a v zimě, aby šlo uskutečnit alespoň 5minut hovoru s telefonem v rukavicích. Pak ať si lítá klidně do vesmíru jako Krteček :D

    Byl bys prvni, ktery by rval, kdyz by mu mobil na palubovce kiksnul. Ten mobil vypina pri teplote, kdy nejde pomalu udrzet v ruce, tak co bys jeste chtel? Kdyby ses lip ucil, mohl si mit vestavenou navigaci nebo mit info s mobilem propojeny a pak bys neresil kraviny.

Vložte vlastní komentář

celý text