Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Málokterá termostatická hlavice je opravdu kvalitně zpracovaná. Měl jsem EVO. Plastová hračka. Redukce na ventil přestala po chvíli držet….

  Naprostý souhlas. U nás to taky vždycky skončilo na tom, že se porouchala ta mechanická část.

  Nakonec jsem vzal Danfos za 900,- s BT konektivitou a vlastní aplikací do telefonu. Do HomeKitu se nepřipojí, ale to je jediné mínus. Kvalita, design a funkčnost jsou na 1*

  Dobre postaveny dum (dobre zaizolovany, koncipovany na spravne svetove strany pro dobre solarni zisky…..atd) a optimalne nastavena otopna soustava nepotrebuje zadne takove zbytecnosti. Na podzim zapnu kotel a na jare ho vypnu. To je defakto jedina manipulace. Nejake „nocni utlumy“ v takovem dome nemaji zadny vyznam. Pokud odjedu na tyden na dovolenou, tak utlum ve spojitosti s usporou je tak zanedbatelny, ze jakakoli dalsi investice do technologiich uvedenych (nejen v tomto) v clanku nemaji zadnou navratnost.
  Takze nejlepsi je investice do kvalitniho zatepleni a to jak u starych domu, tak samozrejme u novostaveb.

  Ty termohlavice jsou fajn i do paneláku. Na každé z nich se dá nastavit doba, kdy topí. Např. Pouze pár hodin ráno a pár hodin večer večer ve všední den a celé víkendy a třeba i státní svátky…. o úspoře to není. Je to hlavně pohodlné.

  No zrovna panelák, kde je většina platby za topení a teplou vodu rozpočtena podle celkové spotřeby, podle počtu osob, atd…. :-)
  Je fajn, že jste si koupil hračku na topení a poctivě zavíráte, když soused má otevřenou ventilačku, topení na plné koule a chodí tam v trenýrkách a ve výsledku on zaplatí o 5 tisíc víc než vy, protože většinu platby máte společnou a on svým plýtváním ovlivňuje i vás.

  Má někdo doma termostat ke kotli i hlavice? Jak to máte vyřešené v Homekitu? Hlavice jsou potreba vždy, aby se v obou mistnostech netopilo stejně, když to není potřeba, ne? Díky za radu

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.