Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Heh, sandboxing je zoufalost, ktera vznikne tak, ze inzenyr dostane od sefa zadani, ze ma rychle spichnout firmware pro iPod s GSM modulem, kde se ocekava prodej az 10 milionu kusu a bude to dumbphone, kam nejdou instalovat cizi aplikace.
  (A presne takove bylo zadani „vizonare“ Jobse.) A potom je z toho omylem obrovsky uspech a sandboxing a fixni rozliseni obrazovky je jedine reseni, jak z toho narychlo uprasit smartphone.

  Sanboxing nikdy a ani omylem nemuze chranit OS, ten pouze ochranuje userspace aplikace vzajemne mezi sebou. Protoze narozdil od Androidu, ktery byl navrhovan jako moderni OS, ISO byl vicemene firmare. OS se z toho stal az za pochodu a cast shnilych korenu si nese dodnes.

  Sandboxing z pohledu napadeni vlastniho OS neprinasi naprosto zadne vyhody, pokud existuje OS level exploit, typicky treba neco typu buffer overflow jako byl u SSL Heartbleed.
  Sandbozing je znouzectnost, zadna realna bezpecnostni vyhoda.

  Nepiš hlouposti. iOS byl od začátku preznetován jako ořezaný MacOS. Napsalo se o tom tuny. Taky jeho jádro unixového typu jasně ukazuje, že nejde o žádnýá „firmware“.

  Se divím, že na joudu ještě někdo reaguje :D Už je jasně známo, že píše bludy, nehledě na to jestli má nebo nemá rád apple.

  @Pavel: Že někdo někde zmínil že se jedná o „ořezaný MacOS“, ještě vůbec neznamená, že tomu tak opravdu je. Btw. On i MacOS je možno spíš charakterizovat jako „firmware“ než OS, a to právě z hlediska rozsahu podporovaného HW. MacOS je prostě takový firmware pro počítače Apple a to jen pro některé. Já vím, pravda a ztráta iluzí bolí, moc a moc, že? :-)

  @Petr: Zato slepá důvěra ve schopnosti programátora, to není blud, že?

  Ten tvuj „Orezany MacOS byl orezany do te miry, ze na nej nesla nainstalovat 3rd party aplikace.
  To je prosim pekne definice firmware. I kdyz existuji firmware s moznosti externich pluginu.

  To byla prvni verze.
  V druhe verzi se pokouseli umoznit externi aplikace v javascriptu na Safari (obdoba Chrome pluginu), to hodne rychle zavrhli a teprve treti iterace prisla s moznosti insalace externich programu s vyuzitim sandboxingu – coz je zoufale reseni pro puvodni navrh, ktery s externimi programy vubec nepocital.

  @Karel Já se tu vůbec nebavím o tomto tématu. Globalizuji, že se divím, že na joudu ještě někdo vůbec reaguje. Protože co on vždy napíše, to je jeden blud za druhým.

  Blackberry 10 je zalozeny na sandboxingu a je to doteraz jeden z najbezpečnejšich systemov pre telefony, žial už takmer bez podpory… takže trepeš sprostosti, staci citat viac hacknuty bol whatsapp

  Si asi velky drsnak, kdyz si takhle delas raminka v diskuzi, kde si hrajes na odbornika. Pritom kazdy lepsi student 3. rocniku prumky vi, ze tomu nerozumis. Heh.

  A když jsi tak chytrý a dokonalý, copak jsi uprasil narychl s úspěchem Ty? Maximálně tento nic neříkající koment pro pár lidí a i na ten je tu kritika. Co teprve kdybys náhodou vytvořil něco pro více lidí. Asi by sis to brzy hodil pokud by tě dříve těch pár lidí nezadupalo do země. Nebo nám bez zbytečného plácání dokaž co umíš a brzy nám představíš dokonalý mobil. Tipuju spíš, že zástaneš u toho zbytečného plácání a prudění. To už je holt úděl těch co umí h…o.

  Pro BAMBASE.. on vedel od koho otvírá !!! Od sveho kamaráda a přítele korunního prince SA. Normalne dlouhodobe komunikovali .. nečekal zakernost.. to nebyla obyčejná neznáma příloha

  Sandbox není bezpečností opatření, ale totální nesmysl, který se už léta táhne s iOS…
  Dál je to zbytečné komentovat, kdo chce, zjistí si víc.

Vložte vlastní komentář

celý text