Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  U mobilů se toto nikdy neprosadí. Lidé jsou líní stále něco měnit (v tomto případě nasazovat při různých záběrech různé objektivy) a vlastně tomu napovídá i fakt, že většina amatérských fotografů používá na zrcadlovce jediný univerzální objektiv a nic ostatní neřeší, jen to, aby používání bylo nejjednodušší. Ano, objektivy jsou dost velké a některé těžké, což u mobilů nehrozí, zase se však lehce ztratí, omylem je uživatel snadněji upustí apod.

  Mas ptavdu Marku. Ale neni amatersky fotograf jako amatersky. Ja sem amatersky fotograf fotim nekolik let je to muj konicek a mam doma x objektivu co stridam a rizne prohazuji. Univerzalni objektiv napr als 17-200 jsou k nicemu uplne. Pokud nejsou svetelne. Ale u mob je to zbytecne uplne.

  Podle mě je to blbost. Nové iPhony mají krytí IP68, sám jsem v létě u moře s XS natáčel pod hladinou, jezdil na tobogánech typu „kamikaze“, atd. Nedokážu si proto představit, že by iPhone 12 nebo 13 měl nějaké snímatelné objektivy s lepicími páskami.

  Jsem spíše toho názoru, že Apple takto mate konkurenci. Protože většina patentů a prototypů byla okopírovaná a pozměněná konkurencí typu „čínská bezpáteřní krysa“. Ať už to byl 3D / Force touch, zakřivený displej nebo typ a systém fotoaparátů u iP11 Pro.

  Spise budou sroubovaci objektivy otazka je zda ty objfktivy budou splnovat normu odolnou na vodu atd. Je to jako u zrcadla. Ze telo odolne neznamena ze i objektiv je. Nektere jsou s jina zas ne.

  Ale uprimne jen zbytecna blbost zadnej mob nikdy nenahradi zrcadlovku

Vložte vlastní komentář

celý text