Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Bože, to jsou bezcenné žvásty, že bych se z nich pozvracel. Hlavně upozornění, co má uživatel dělat. Pokud někdo dovede ukrást tisíce hesel k účtům u banky, rozbourat nemocnici, nebo i nějaký důl, když všechny takové instituce jsou hlídány profesionálními ajťáty, tak jakou šanci má běžný uživatel? Minimální. A svádět všechno na něj, že se nezabezpečil, opomenul, klikl… je vrchol arogance.

  Nemyslim si to. Problem je v pristupe ludi a typickou hlaskou “koho uz len my zaujimame”. A to je problem. Najslabsi clanok celeho zabezpecenia je vacsinou uzivatel. A v pricipe je jedno ci je to uzivatel doma alebo spravca siete niekde vo firme. Kazdy by mal co to ovladat po nejaku uroven v ktorej sa pohybuje. Tj. netvrdim ze domaci uzivatel ma vediet nastavit firewall ale veci ako dlhsie a zlozitejsie heslo, nepouzivat jedno heslo vsade, neklikat bezhlavo na vsetko – je uz tolko krat omielane, ze to musia vedia vsetci, kto pouziva internet. Je v silach aj bezneho uzivatela urobit aspon zakladne opatrenia. A ak to fakt neviem, tak niekoho poprosim. Lenze ludia su pohodlni a myslia si, ze ked to nevidno, tak to neexistuje.

  Naprosto zbytecny clanek. Zabezpecene je to dost. Prumerne inteligentni clovek je v bezpeci. Musela udelat tolik bot, aby se tam dostal…

  Z vašeho příspěvku je zřejmé, že o této problematice nevíte téměř nic.
  Podstata problému byla v článku zmíněna velmi dobře.

  Cokoli je ať už jakkoli připojeno k netu je vždy a všude potenciálně napadnutelné, protože ať už neúmyslné (chyby), tak záměrné backdoory tu prakticky u čehokoli byly, jsou a samolitr že i budou. Vše je to jen o znalostech, zkušenostech, prostředcích, času a ať už přirozené a/nebo indukované (valnovětšinově příslíbem nemalého mrzkého profitu) touze to či ono prolomit + získat.

  Je třeba k tomu přistupovat tak, že jak HW, tak ještě více SW (bazální kodérsko-programátorský axiom praví: má-li to víc jak dva řádky, má to i chybu ;), tím více stále komplikovanější OS jsou děravé jak řešeto a proto udělat maximum možného pro jejich zabezpečení.

  Neprolomitelné nebylo, není a nikdy nebude aneb ke každému zámku existuje paklíč.

  Jinak to, co je popisováno v článku má ke skutečné „vyšší dívčí“ daleko minimálně tak, jak kdejaká prdel světa k N.Y. etc. :P

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.