Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A, že se takhle čtyřprocenťák nesoudí s Ruskem či Čínou a těm zaleze hluboko do zadku a vše přizpůsobí jak oni zapískaj. Ale doma když po něm někdo chce informace to se hned soudí.

  Dobrý den,

  Prosím nasdílejte zdroj Vašeho rozhořčení – tiskovou zprávu, článek, video, cokoli o tom, jak Cook ochotně odemyká iPhony rysům.
  Pokud to bylo jen mentální ukrknutí z hrůzy toho, že by teplouš mohl nedejbože dělat něco jiného, než být povinně na elektrošokové léčbě vedoucí ke správnému chlapství, tak se samozřejmě neobtěžujte.

  Dohledej si to sam, probehlo to i tady na lsa. Rusakum jde bukvoj z cesty, protoze prachy nesmrdi. Cine taky. Tolik k idealum.

  Apple se jen bojí, že by iphony přestali kupovat teroristi = méně zákazníků do budoucna :)

  Ty jsi možná snídal vtipnou kaši? Ne, spíš jsi jen debil, pokud nechápeš o co Apple bojuje… Každopádně se nesnaží ochránit teroristy.

  O co bojuje ? Aby v případě kdy se stane tragedie měla policie možnost zajistit všechny možné důkazy ?

  S nadsázkou se dá říct, že potenciální zločince a teroristy nebude dvakrát motivovat koupit si mobil u  společnosti, která ho pak s úsměvem odemkne policajtům.
  A za druhé, Apple by tím celému světu přiznal, že u jeho mobilů je backdoor – což se mu nechce.
  A debil jsi sám pokud si myslíš opak :)

  Mimochodem kolik procent zákazníků tvoří teroristé? To bude určitě velké číslo, to už se oplatí i spustit reklamní kampaň cílenou na teroristy:))) Na tom zbohatnou.
  Ty nejsi debil, ale totalní krypl :)

  BTW, tím, že odmítá (kvůli sobeckým zištným důvodům) odemknout mobil, ve kterém jsou informace, které by mohli např. včas odhalit potenciální teroristickou akci tak rozhodně teroristům pomáhá. Extradebile ;)

  Ano, o Cookovi je známo, že všechny rozhodnutí dělá sám, impulzivně a hlavně kvůli svému zisku a egu. Oh, wait a minute..
  Backdoor v iOSu není a (snad) nebude, Apple celkem rozumně prohlásil, že nevěří, že taková věc je udržitelná pouze jako nástroj pro good guys. Krom toho jsou k dispozici zařízení externích firem, které už FBI s tímhle v minulosti pomohly.
  Není důvod do toho tahat ani sexuální orientaci ani mentální kapacitu na odbyté urážky.

  jenze – kdo bude určovat kdo je ten hodny a kdo ten zly kterému se ma odemknout? co když se Trapan rozhodne, ze podezřelí jsou všichni a bude chtít odemknout ten vas? Každý mec ma 2 strany…

  Takže aby získali ( v drtivé většine případů bezcené informace) tak mají mít možnost odemknout mobil komukoliv na koho ukážou? Třeba i tobě? Můžou tam být přeci užitečné důkazy, ne? A jakmile bude ten nástroj hotový, tak se o něj všichni poperou, vlády, tajné služby, hackeři, mafiáni… super!
  Usvedčíme jednoho pomazeného střelce, ( přičemž jiných důkazu k usvědčení proti němu je všude dostatek) a pripravíme několik set milionů lidí o soukromí. Ty jsi genialni debil, plnej spravedlnosti… Cesta do pekla je dlážděna dobrem….

  Dovi: „genialni debil, plnej spravedlnosti“ odkud píšeš, z Bohnic? :D Věta na úrovni IQ retarda z pomocné.. Dlouho jsem se nad demencí diskutujícího tak nepozastavil. :D

  A něco k obsahu toho příspěvku by se nenašlo? (Tedy jak je problematické udělat někde systémový backdoor s tím, že se to nikdy, ale pravdu nikdy nedostane do rukou někoho s méně čestnými úmysly, než jsou ty Vaše?)

  Snažím se psát tak abys tomu ty kreténe porozuměl :)) Ale evidentně je to na tebe stále složité…
  Napiš nám sem svoje heslo na icloud, ty přece o soukromí nestojíš… Jo ty vlastně icloud nemáš. Ty tady jen prudíš z nějakého HuawXaomi šmejdu. Tam si ani hesla nemá cenu nastavovat… :)))

  A než se tu opět někdo vzrušeně rozprská, tady je něco, co by nám mohlo dát naději, že se to zvládnout i bez nás, expertů na terorismus a kryptografické právo:
  https://iphone.appleinsider.com/articles/20/01/15/fbi-reportedly-accessed-locked-iphone-11-pro-max-with-graykey-third-party-tool

  A co zvládnou, prolomit se nám do iOS? A co se stane potom? Teroristi/ zločinci budou vědět že iphone není bezpečný a přesunou komunikaci jinam, zůstane jen bezpečnostní díra na kterou doplatí všichni ostatní uživatelé…

  Ono je to poměrně drahá sranda, která vyžaduje drahý hardware, s unikátním softwarem a rozhodně to není silverbullet na všechny případy. Čili kombinace, která dává šanci, že se k tomu nedostane kdejaký troll.

  Jsem přesvědčenej, že to nic unikátního není, využívá to stejnou zranitelnost jako jailbreak. Ta tajuplná krabice je tam jen kvůli možnosti našponovat cenu. Tohle zařízení se objevilo už cca před rokem/dvěma. Následný update ios to zablokoval, teď to znovu prolomili. Ten průnik byl založený natom, že iphonu podstrčili novou upravenou verzi ios. Ten ji považoval za aktualizaci a nainstaloval update bez nutnosti zadat kod při startu. Tu krabici dokáže nahradit běžnej počítač ( kterej je beztak uvnitř ty krabice). Důležíté je jen vědět jak to podstrčit. Takže pravděpodobnost že se to rozšíří mezi lidi/nebo že to bude státní správa používat bez kontroly je veliká. Informaci s kým telefon volal na běžná čísla, nebo kde se pohyboval, získá policie legálně u operátora. Komunikace přes opravdu šifrované programy stejně nezíská a že by si terorista dal číslo na bin ládíka do VIP seznamu je malá. Tak proč se vzdávat našeho soukromí? Kdo tohle obhajuje, tak přistupuje na tu hru, že v telefonu jsou důležité informace co zachrání spoustu nevinných životů. Ale je tomu opravdu tak? Není to spíš jen záminka aby stát mohl kontrolovat opravdu uplně všechno a všechny? Viz povinnost nových aut, odesílat informace o spotřebě paliva a trvale ukládat rychlost jízdy….

Vložte vlastní komentář

celý text