Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ok, no a přínos je v čem? Nastavím si ze se mě každý den zapne světlo v kuchyni… hurá… tak budu stíhat z práce abych ten zázrak viděl a nepřišel pozdě… nebo jsem už tak blbej – rozuměj libej ze se natáhnu k TV a budu si na dálku rozsvecet… taky super přínos 😂 samozřejmě si mohu vzdálené zapnout plynový kotel a zatopit si… hmmm moment… teď v zimě si nechávám pritapet automaticky… tedy rozhodne jej nebudu jak hovado natvrdo zapínat a vypínat… co dál? Lednice která mě řekne ze dochází salám… hmm ale já zrovna příští týden budu mít chuť na sýr a budu ji muset prenastavit aby mě svým zjištěním neotravovala… takže z toho všeho mě vychází opět usnadnění na úkor času které budu muset věnovat čumákováním do telefonu či tabletu a vymyslenim co si usnadním 🤣🤣🤣🤣

  Jak se vlastně přitápí automaticky? Jako že si na termostatu nastavíte teplotu a ono to automaticky dotápí? A to není formou “jak hovado zapínat – vypínat”?? Já mám honeywell lyric a funguje úplně normálně jako klasický termostat. Pokud jsem vymrzl tak si zvednu teplotu než přijedu domů, když odjedu tak termostat na základě polohy přejde do úsporného režimu (mé nastavené teploty). Je to parádní věc. Zámek Nuki s Bridge je absolutně bezkonkurenční a už nikdy nic jiného. A světla IKEA Tradfri, žádná likvidační cena

  „Chytrost“ domácnosti není v tom, že ji ovládáte hlasem. To je pořád stupidní, je to pořád jen manuální ovládání jiným způsobem. Asi jako bychom říkali, že když nemusíme klikat myší, ale klepeme na displaye telefonů, že je to chytré…

  „Chytrost“ spočívá v automatizaci, tj. v tom, co jen tak okrajově zmiňujete. Například, že když odejdou všichni z domova, tak se mi automaticky zavře preventivně voda. Když přijde první člověk domů, že se to spustí. Na noc, že se vypíná oběh teplé vody, čímž se šetří energie i čerpadlo. Že když se setmí, tak se mi stáhnou žaluzie do ulice. Že v konkrétní čas pravidelného odjezdu se mi už otevře brána. Že pokud čidlo zdetekuje kouř, všechny chytré zásuvky se ihned vypnou, protože mohl zahořet některý spotřebič.
  To je chytrost, ne že hulákám „Hej Siri, rozviť mi v předsíni“. Na to mám schodišťák nebo čidlo.

  „automatické zamknutí domu po jeho opuštění“
  Zkoušel to autor nebo někdo jiný?
  Já to zkoušel s bránou, aby v automatizaci bylo, že pokud všichni odejdou, tak HomeKit se ujistí, že je brána zavřená.
  Jenže to automaticky nefunguje, brány, zámky, dveře… jsou považovány za tzv. „security“ jejichž ovládáním se umožňuje vstup a proto se musí buď ovládat příkazy, a pokud jsou v automatizaci, tak vyskakují potvrzující dialogy na Apple Watch a telefonech.
  Přečtete si o tom zde více a znovu: jen teoretizujete nebo tu opravdu někomu funguje automatické zamykání BEZ confirmace?
  https://www.reddit.com/r/HomeKit/comments/bd913s/automation_with_door_locking_requires/

  Automatizaci se samozřejmě budu věnovat v dalších dílech. Tohle je skutečně jen vymezení pojmů a odpověď na základní dotazy, se kterými se setkáváme v komentářích.

  Děkuji :-)
  Zajímají mě právě nápady ostatních lidí jak si usnadnit život „chytrou domácností“ – různými kombinacemi příslušenství

  Někde jsem četl, že když bych použil jako centrum ipad, že musí být trvale v nabíječe. Můžete někdo potvrdit nebo vyvrátit? Chtěl bych začít se senzorem na kontrolu, že je zavřená garáž.

  iPad být trvale na nabíječce nemusí, stačí ho mít jen neustále doma (respektive v dosahu spárovaného HomeKit zařízení). Samozřejmě však platí, že pokud se iPad vybije, automatizace přestává fungovat.

  Dobrý den, jen stále nefunguje triviální věc v homekitu a to když zapnu chytrou žárovku tak aby se sama za 5 minut vypla. Nastavit to jde v testu to proběhne ale pak to nefunguje. Jde to pouze pokud bych tu žárovku ovládal chytrým vypínačem nebo čidlem.

  Mám stejný problém se zásuvkou, která napájí topení v koupelně. Funguje zapnutí a vypnutí v určitý čas, ale nelze nikde nastavit, že když jí kdykoliv zapnu, tak potřebuji, aby se sama vypnula např. po 40 minutách (jakoby Timer, ale nechci to řešit přes zkratky). Vím, že to před aktualizací iOS 13 fungovalo, ale nyní to už nejde…

  To samé mam chytrý vypínač a ovládá mi světlo(klasickou žárovku) a chci aby se za nějaký čas vypla a zase to nejde. Tak to je homekit k ničemu. Tak k čemu je homekit když nejde ta nejzákladnější automatizace. Nechce mi snad někdo říct abych si snad pod chytrý vypínač kupoval ještě zpožďovač. Nebo že si to mohu nastavit v aplikaci od toho vypínače. To neřeší to že by to mělo jít v homekitu. A Apple s nim nezačal letos je už tu od 2014 a tak nedotažený. Jedna zásadní věc.

  Určitě by Aplle vysvětlit, že je to takto v pořádku a člověk si musí koupit další senzor, který vyvolá podmínku, aby se světlo vypnulo, a ne to nechávat na čase…

  Z redditu:
  „Consider scheduled automations as mostly transitions between states (scenes), without „reversion“ so over the day you might move from motioning to day to night, with each of those having its own set of device „states“, based on time or events. I have a „lights out“ scene that activates under a bunch of conditions (like leaving/sleeping).

  Expiring lights (sometimes scenes) that turn off after up to an hour are more appropriate for temporary things like activating the porch light for 5 minutes as you leave/arrive, or leaving the light on for only three minutes after motion stops being detected.

  If you want your lights on from when you get home from work until lights out at bedtime, those work best when treated as two different automations – because bedtime „lights out“ might not simply be the „off“ state of your evening scene – it could activate a night light, for example. But opening the garage door and turning the outdoor lights on is only temporary before it reverts.

  I have a „bedtime“ scene that dims the lights to a low red, then turns them off after three minutes. Arrive/depart and motion-triggered scenes are the only other things with a countdown to deactivation.

  IOW time moves forward; treat turning things off as moving forward too, instead of thinking about „going back“ to the previous „off“ state. You’re advancing to the next state, which might just happen to be off for certain devices.

  My 2c. Hope it helps.“

  Pouzivam uz dlho s ikea tradfri a na 98% to funguje ako chcem. Tak som zvedavy na tipy a veci o ktorych som nevedel a budu zaujimave.
  Skusal som v automatizacii nastavit “rozsviet svetlo v chodbe ked sa iphone pripoji na znamu wifi” nefunguje mi to. Mohli by ste otestovat :)
  A trosku odbocim, ale co serial Synology? Vydali ste tusim 3 clanky a koniec? Vycerpane? :)

  K ovladani samotne Chytre domacnosti neni treba internetoveho pripojeni. Zjednodusene receno, staci mit funkcni domaci wifi nebo mit aktivni huby (telefon, tablet, ATV, jine). Internet je potreba jen pro ovladani na dalku, mimo domaci wifi. Opravte si to v clanku.

  Já měl homekit a přešel jsem na smartthings a větší spokojenost.Žádné vyskakování potvrzovacích dialogů pří zamčení nebo odemčení dveřního zámku.Ovladání odzvonění vchodových dveří.Hlavně rychlejší reakce při vzdáleném ovládání.A také větší dosah dveřního čidla u smartthings mám čidlo ve sklepě a nemá problém přes 3 patra ( z-wave).U homekitu čidla přes bluetooth hrozně malý dosah.

  BT pripojeni je otazka bezpecnosti. Pokud se s filozofii HK neszijes, nemuzes ani pochopit a uvitat prednosti. Ten dosah jsi mohl vyresit HUBem. Nastaveni oznameni je taky jen v moci uzivatele. Ne vsechno za tebe vyresi vyrobce.

  Hodně lidí tu píše, že jim nefungují automatizace v Apple HomeKit. Přidám jen svou zkušenost:
  Měl jsem stejné problémy s některými spínači s Homekitem, občas spínali, občas hlásili, že jsou bez signálu, nebo některé nastavení sepnutí na určitý čas, či vypnutí se prostě neseplo. Podotýkám, že různých spínačů a různých chytrých udělátek na platformě HomeKit, jsem již doma za několik let nashromáždil přes 60 kusů. Tak že vše na co se podívám, ovládám hlasem, či automatizací. V panelákovém bytě 2+1 a o dvě patra níže, v pronajatém prostoru v suterénu domu, kde mám fitko, mám v každé místnosti paralelně propojené routery od Apple, tak že s wi-fi signálem problém ani v jedné ze čtyř místností nebyl. V obýváku je HomePod i Apple TV 4K, což je oboje domácí centrum, které je důležité pro šíření signálu pro Apple hmekitové spínače. Samotný wifi signál nestačí, což ví málokterý uživatel těchto zařízení. Až po tápání se po základních informacích, proč to vše nefunguje jak má, jsem zjistil, že pro bezchybný a spolehlivý chod HomeKit zařízení je právě zmíněný HomeKit signál stejně důležitý, nikoliv jen Wi-Fi. Tak že přítomnost Homepodu a Apple TV 4.generace v obýváku, zkrátka nedostačovala v pokrytí HomeKit signálem ve všech místnostech. Až po pořízení dalších tří kusů Apple TV 4.generace, které jsou v každé místnosti, co by Domácího centra začalo konečně vše fungovat jako po másle.

  Stalo se Vám, že příslušenství (žárovka) po odpojení, abych ji přihlásil do jiné domácnosti už nešla připojit nikam? restart nepomáhá ….

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.