Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Alkohol způsobuje přibližně 6 % rakovin. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny alkoholické nápoje klasifikuje jako prokázané karcinogeny skupiny 1 (kde je například i tabákový kouř či radioaktivita.Alkohol způsobuje mutace DNA.
  Bezpečná dávka neexistuje!

  https://plzen.rozhlas.cz/alkohol-bezpecna-davka-neexistuje-navic-hrozi-rakovina-8067337

  Rocne vypiji 0,2 litru sampanskeho jako pripitek na sve narozeniny. Vazne z toho dostanu rakovinu? Zacal jsem s tim cca v 18 tedy za poslednich 12 let jsem vypil 2,4 litru sampanskeho, myslim ze z toho hned nemusim dostat rakovinu nebo ano?

  Pan Pravda nepise nic o tom, ze nekdo dostane rakovinu. Jen uvadi, ze neexistuje bezpecna davka a z kolika % se alkohol podili na mnozstvi rakoviny.

  To, jestli ji dostanete zalezi na tom, co mate napsane v osudu.
  Jinymi slovy – ano, muzete i z blbeho pripitku samoanskym 1x za rok dostat raka. Muze to byt prave ta posledni kapka.

  A take nemusite.

  Samozrejme pravdepodobnost roste s mnozstvima frekvenci, ale klidne se muze stat, ze po prilezitostnem abuzu alkoholu bude vymalovano. Takze bagatelizovat piti alkoholu, byt malou davku, je projevem neznalosti.

  Ježiš…. super díky moc za info…. pokud podle vás nemoci ovlivňuje to co máte napsáno v osudu, pak se s vámi asi není příliš o čem bavit :)

  A máme e z toho zbláznit ? Stejně jednou umřem. Rakovina se poslední dobou rozmáhá hlavně kvůli navyšování věku dožití. Když lidi umírali ve 30 na stáří organismu tak na rakovinu nebyl ani čas.

  Hele a ty kalkulacky zohlednuji i zasoby alkoholdehydrogenazy, rychlost metabolismu, stav ledvin a jater?

  Ja jen, ze je to jen prumerne vesteneni a jen ubohy idiot se na to muze spolehnout, nebo to brat i orientacne.

  Myslite to ze srandy nebo jste se vazne zeptal na to zda vam telefon udela profesionalni jaterni tedt, vyhodnoti ALTy, zmeri vam zda nemate zvetsene ledviny a take dalsi faktory ktere na to maji vliv? Vsichni ctenari to pochopili, pokud vy ne pak je mi to lito.

  Boga jego, kto si to má pamatovat. To jako ráno po draku budu vypisovat nějaký statistiky, když ani nevím kde se vzala ta ženská co spí v mojí posteli.

Vložte vlastní komentář

celý text