Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  „úsměvné“?

  „Úsměvné“ to může připadat leda někomu, kdo byl v té době na cestě na tento svět.
  Palm byla bomba, stálo to tehdejší výplatu a mě protáhl vejškou. Se smartphonem dneška se to srovnávat nedá, ale timemanagement byl super a mít možnost kontaktů s sebou, i si přečíst na cestě email, to bylo jak scifi.
  Diskman, walkman, to vůbec nemá cenu zmiňovat, pokud jste chtěli muziku s sebou, nebylo jiné volby. Ne, opravdu nebyly MP3 běžné a pokud ano a v rozumných cenách, bavíme se třeba o kapacitách typu 64 nebo 128MB. Ano, MB.

  A PowerBook 5xxx je „úsměvný“? Bože… já měl PowerBook 180 a 230 Duo, LC580 a 630… a za barevný „čtyřčíselný“ notebook bych tehdy vraždil.

  Zřejmě budu „starší pamětník“. Já už PalmPilot používal běžně při práci. Diskmana od Panasonicu mám ještě pořád v šuplíku a občas se hodí … v té době jsem měl na stole doma i v kanceláři první iMac – modré „vajíčko“. Inu … to byly doby.

  Myslite Quadra 630, performa 630 nebo LC 630?

  Jen zertuju, vzdyt je to jedno :-D

  Hral jste Myst, SimAnt, nebo treba ti vesmirnou adventuru (na nazev si nemohu vzpomenout, zacatek byl evakuace z lodi, ale vy jste to nestihl a zbyl z vas mozek, ktery dali do stroje (takove skoro koule s par rameny a nastroji) a ten se mohl volne pohybovat. Tusim ze jste se jmenoval Casey nebo Casy?

  Jinak vezove Powermacy (9600, g3/4/5), performy, lampicku, “kubíka” (cube) i lc II/II/475 a mnoho dalsiho mam stale plne funkcni.

  Je to radost to obcas nahodit a kochat se :-)

  PalmPilot mám ještě schovanej. V té době to byl ideální pomocník. Má i jednu zatím nepřekonanou vlastnost: psaní pomocí „graffitti“, což je něco mezi těsnopisem a standardním písmem. Kdo se to naučil, dokázal velice rychle zapisovat poznámky. Tato vlastnost (zřejmě to bude chráněno patentem) mi dodnes u iPhonu chybí.

  Měl jsem s OS 3.5.x a mohu potvrdit, že to bylo návykové, a i doteď bych dokázal začít psát: alfa, německé ostré S, … :-D

  OS 4.x už jsem neměl, ale jeslti si pamatuji, tak tam to nějak změnili, k nespokojenosti uživatelů.

  “K devadesátým létům neodmyslitelně patřili také nejrůznější podnikatelé, manažeři, a věčně zaneprázdnění byznysmeni.”

  – tito tydyti patri i k dnesni dobe, kdyz nemohou pockat tu chvilku nez se nabije telefon…

  Pamatuji si barevny diar, jak jsem si ho nekde vysmelil kvuli kontaktum, kdyz jsem chodil telefonovat do telefonni budky, potom jsem si s kamaradem koupil i datovy kabel, aby ksme si mohli vymenovat telefonni kontakty 😂 . Bylo to na dnesni pomery vtipne.

  Tak pokud tam máte zahrnutou celou škálu od věci za desetitisíce což v 90s byly sakra jiný prachy a pak tam šoupnete i digi-hru, tak už tam rovnou může patřit třeba i takové tamagoči které na přelomu tisíciletí bylo opravdu velkým hitem

Vložte vlastní komentář

celý text