Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak možná díky Americe, kde to mají skoro zadarmo…. Jinak se mi to nechce věřit, většina lidí co vidím všude okolo mají nějaký android, nebo staré iPhony.

  Ve statech to nemaji zadarmo, jenom Amici jsou zvykli zit na dluh.
  Iphone je ve statech za par supu v ramci tarifu, co stoji po prepoctu 1500 mesicne.

  Blabolis. Nejsou o nic horsi nez Cesi. Ti jsi jsou schopni pujcit i na darky a dovolenou. Vsadim se, ze sam mas nejaky uverecek.

  Tak ono to chce ten článek brát s nadhledem, protože je zase na hovno převzatý. Apple má reálný profit na zařízení 1/3 (32%), takže zařízení co stojí 30 000 Kč, tak jim půjde necelých 10 000 Kč jako čistý zisk.
  Třeba takový samsung má čistý zisk 17% ze zařízení. Takže pri stejné ceně 30 000 Kč, tak si samsung získá nějakých 5000 Kč.

  A hlavně těch 66% se nevztahuje na % počet zařízení na trhu, ale je to pouze průmyslový zisk.

  Ale tyhle čísla mají jednoduché odůvodnění. Čína potřebuje prorazit a tak musejí mít malé % a když už by si je zvedli i díky většímu jménu, tak jim lidi přejdou.
  Samsung zase nemůže mít výšší profit, protože na Androidu mají tu čínskou konkurenci.

  Nevýhoda androidu je, že zákazníkovi je jedno jestli bude mít samsung, huawei, xiaomi, atd., protože o nic nepřejde. Obchod mají jeden, systém to má jeden, pak je tu jen rozdílná nadstavba. Ale prakticky při přechodu o nic nepřejdou a tak jim jde o to jen dostat co nejvíc za co nejmenší peníz.

  Kde jste vyčetl 32% marži? Nečetl jsem důkladně, ale proletěl jsem článek na 9to5Mac, kde říkají, že si Apple ukousl 66 % zisku z celého odvětví, přičemž bere 32 % výnosů odvětví (to není marže ani zisk!!!). Samsung pak bere 17 % zisku odvětví. To znamená, že na všechny ostatní zbývá 17 % zisku odvětví.

  Čili pokud byly objemy prodeje odvětví chytrých telefonů třeba (jen tak plácnu) 1 miliarda USD, tak Apple z toho bere 320 milionů USD. To ale není zisk, to je jen příjem. Podobně jako Samsung si bere v našem modelovém příkladě 170 milionů USD. Zase – to není zisk. Pak víme, že Apple bere 66 % zisku v odvětví. Kolik je ale celkový zisk v odvětví? Nevíme. Takže neznáme marže.

  Jinak těch 66% chápu, pouze v článku je zase polovina informací. Ale hlavně, že nahodíme clickbaitový název, aby si lidé mysleli, že 66% platíme applu za zařízení. Alespoň na mě to takto působí.

  No ti vas holej, ovce.

  Pripomina mi to ironicky mail jakehosi zamestnance z PPF, jak je stastny, ze mohl zvym usilim prispet, aby Kellner koupil dceri za ctvrt miliardy noveho kone.

  Ukazkovej prispevek zapskleho zavistivce. Na tuty jsi bridil, ktery nema uspech. A nejradeji bys byl, kdyby i ostatni nic nemeli. Pak by te tolik nebolelo srovnavani.

  To je pro Apple spíš špatná zpráva. Ještě v roce 2016 to bylo naprosto neskutečných 91 %, o rok později 87 % a v roce 2018 86 %… Jestli teď spadli na 66 %, tak se něco ve firmě sakra podělalo…

  Co to meleš? :D Jestli budeš celkové zisky dělit mezi 2 firmy a nebo 20 je kurva rozdíl.
  To jestli celkové zisky z 91% klesnou na 66% za 3 roky neukazuje, že prodali méně zařízení. Ale že je na trhu více hráčů a zvýšil se celkový zisk z prodejů telefonů…

  Aby jsi mi neargumentoval, že to bylo ročně o pár % a teď je to o 20%. Tak kdo v roce 2016-2018 znal firmy jako huawei, xiaomi, atd.? Prakticky nikdo. A na trhu nebylo ani tolik čínských značek, natož známých..

  Tak jinak, abys to pochopil. Trh se smartphony už pár let de facto stagnuje. Jestliže ještě před pár lety Apple shrábnul 91 % ze zisku a teď z podobné částky už má jen 66 %, tak je to sakra špatná zpráva. Co přesně na tom nechápeš?

  Ty to furt nechápeš. Před pár lety byli pouze Apple a Samsung jako velcí hráči a prakticky zisky se dělily pouze mezi ně. Teď máš na trhu Huawei a xiaomi, kteří mají velké prodeje a tak si ty zisky ukusují i oni. Co na tom nechápeš ty? Počet prodaných kusů Applu může být stejných, pouze je v oběhu více peněz díky čínským značkám. Tudíž oni už mají menší celkový zisk z trhu, ale menší vlastní prodeje. Jestli ty nechápeš, že když budeš mít v městě 2 pekařství a přibude tam třetí, že se ty zisky z prodeje rozdělí už mezi 3 pekařství, tudíž těm dvěma klesnou % že zisků, ale počet prodaných kusů pečiva může být stejný, jelikož se našli nový zákazníci, tak už nevím jak ti to vysvětlit. Mobilní trh stagnuje v inovacích a ne v prodejích… Zkus si o tom něco zjistit prosimtě.

Vložte vlastní komentář

celý text