Zavřít reklamu

V dnešní recenzi si ukážeme ochranný kryt od společnosti hoco. – konkrétně model Delicate Shadow-, který vás na první pohled zaujme jak svým deisgnem, tak především svou malou tloušťkou, díky čemuž není téměř narušen design iPhonu jako takového, potažmo jeho rozměry. Kryt má navíc svým vzhledem připomínat karbonové vlákno, což se mu velmi daří. Jak je na tom ale s odolností a dalšími specifikacemi? Na to se podíváme v dalších odstavcích.

Oficiální specifikace

V rámci recenzování jsem měl verzi pro iPhone X či iPhone XS. V nabídce jsou však samozřejmě i kryty pro další iPhony – konkrétně pro iPhone XS Max a iPhone XR. Pro nejnovější modely v podobě 11 a 11 Pro (Max) bohužel kryty prozatím dostupné nejsou. Kryt Delicate Shadow od společnosti hoco. vás zaujme především svou tloušťkou, která je pouze 0,8 mm. Po nasazení krytu se tedy iPhone téměř nezvětší a díky tomu, že kryt dokonale obepíná jeho křivky, téměř nepřijdete ani o svůj unikátní design. I přesto, že se na první pohled může zdát, že je kryt vyroben z karbonu (anebo jemu podobnému materiálu), o karbon se nejedná – ve skutečnosti je kryt klasicky silikonový.

Balení

Pokud se pro zakoupení krytu hoco. Delicate Shadow rozhodnete, tak se můžete těšit na příchod průhledné krabičky, která na sobě nese pouze několik informací. Na přední straně nalezneze označení samotného krytu a označení modelu iPhonu, na který je kryt určen. Z druhé strany poté najdete informace o výrobci hoco., společně s certifikátem kvality. Pravost krytu si navíc můžete ověřit pomocí speciálního QR kódu, který stačí seškrábnout a naskenovat. Abyste se ke krytu dostali, tak stačí z krabičky vytáhnout plastovou přenosku, na kterou je kryt zacvaklý. Kromě krytu se v balení nic víc nenachází – a také co víc by mělo. Předpokládám, že návod k nasazení krytu jaksi není nutný a hadřík na přetření má doma každý.

Zpracování a design

Když jsem v jednom z odstavců výše napsal, že je kryt vyhotoven z klasického silikonu, tak jsem to rozhodně nemyslel nikterak špatně. Osobně mám kryty ze silikonu velmi rád, jelikož dokáží vaše zařízení jednak ochránit před pádem a škrábanci, a jednak nejsou nikterak široké, tudíž si váš iPhone stále udrží svůj tvar. V případě krytu hoco. Delicate Shadow je však slovní spojení „silikonový kryt“ na jiném levelu. Kryt je z vnější strany velmi příjemný na dotek a jde na něm cítit matná 3D textura. Výrobce se tedy nesnažil onen karbonový vzhled imitovat pouze po stránce vzhledu, ale také po stránce pocitu držení v dlani. Z dlaně vám navíc kryt jen tak nevyklouzne, což o samotných skleněných zádech iPhonů bohužel říct nejde. A i kdyby k vyklouznutí z nějakého důvodu došlo, tak věřte, že kryt udělá všechno proto, aby vaše zařízení ochránil. Samozřejmě si nemusíme nalhávat, že by vaše zařízení ochránil při pádu z několika desítek metrů. Při běžných „nehodách“ však poslouží bez problému.

Nedostatky

Co mi osobně na krytu naopak vadí je výřez Apple loga. Osobně tohle vnínám jako nedostatek kvůli tomu, že se při dlouhodobém nošení krytu se na zádech iPhonu vytvoří kolečko s mírně jiným odstínem barvy. Navíc k tomu váš iPhone není v tomto výřezu nikterak chráněný, a pokud budete mít zrovna šťastný den, tak může zadní sklo prasknout zrovna zde. Pokud však někdo chce světu ukazovat, že vlastní iPhone, který má na svých zádech logo nakousnutého jablíčka, tak se vám naopak kryt bude určitě líbit. Zároveň jsem si po recenzích již několika krytů všimnul toho, že mnozí výrobci milerádi sjednocují kryty pro iPhone X a XS. Nutno však podotknout, že iPhone X má lehce odlišné umístění zadního fotoaparátu, stejně tak jako se na spodní hraně iPhonu XS na rozdíl od iPhonu X nachází méně děr pro reproduktory. Výrobci často tyto náležitosti „zprůměrují“ a vytvoří univerzální kryt. Na iPhonu XS je tedy čočka v krytu umístěna na spodní hraně, kdežto nahoře a po stranách je kus volného místa, a s podobným úskalím se setkáte i na spodní straně.

Závěr

Scháníte-li levný silikonový kryt, který má navíc perfektní zpracování v podobě imitace karbonu, tak je recenzovaný kryt Delicate Shadow od společnosti hoco. určitě zajímavou volbou. Je hezký, příjemný na dotyk, ochranu vašemu telefonu poskytne vzhledem ke svému zpracování velmi slušnou a hlavně je levný. Kryty jsou totiž momentálně ve výprodeji, přičemž jejich cena se odvíjí podle typu vašeho iPhonu a startuje na 99 korunách.

hoco. delicate shadow
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Slevový kód

Ve spolupráci se společností iPouzdro.cz jsme si pro vás připravili 15% slevový kód, který můžete uplatnit na veškeré produkty značky hoco. v nabídce. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „hc15„. Kód je platný do 17. prosince 2019, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější