Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Telefón bez USB portu je totálna demencia..

  Proč?
  V době cloudu bazírovat na desítky let starém konektoru je „totálna demencia“ :-)

  Já třeba používám telefon v autě v držáku a na něm navigaci. Bez nabíjení by ta baterka byla za chvilku vybitá. Pochybuju, že udělají bezdrátovou nabíječku integrovanou do držáku.

  https://www.apple.com/legal/internet-services/icloud/cz/terms.html

  E. Přístup k vašemu účtu a obsahu

  Společnost Apple si vyhrazuje právo podniknout kroky, které důvodně považuje za nezbytné či vhodné k vymáhání nebo ověření souladu s libovolnou části tohoto ujednání. Berete na vědomí a souhlasíte s tím, že společnost Apple může bez jakéhokoli závazku vůči vám přistupovat k informacím o vašem účtu a k vašemu obsahu, používat je, uchovávat a předávat orgánům zajišťujícím prosazování práva, představitelům státní správy a třetím stranám, uzná-li to společnost Apple za přiměřeně nezbytné či vhodné, vyžaduje-li od ní zákon nebo usoudí-li v dobré víře, že jsou taková opatření (přístup, použití, předání nebo uchování) přiměřeně nezbytná pro: (a) zajištění souladu se zákonnými postupy nebo požadavky, (b) prosazení tohoto ujednání včetně vyšetřování jeho případného porušení, (c) odhalování, prevenci nebo jiné řešení problémů se zabezpečením, podvodným jednáním nebo technickými potížemi nebo (d) ochraně práv, majetku či bezpečnosti společnosti Apple, jejích uživatelů, třetích stran nebo veřejnosti, jak požaduje nebo připouští zákon.

  Tvl je rok 2019 a už tu jsou keci o roku 2021.
  Jaký má,takový článek smysl.

  Taky, ze inzinieri, vedci a vyvojari vyvyjaju, diskutuju, zdielaju svoje napady, vizie a novinari o nich pisu. Kludne si otvor encyklopediu archeologie, ked ta nebavy citat o buducnosti. Nikto netvrdi, ze vsetko co sa kde napise, bude realne pravda a predstav si ze mnohi ludia, ked si taku spravu precitaju prispievaju svojimi navrhmi, vylepseniami ci napadmi, na ktore mozno vyvojari ci inzinieri neprisli…

  No zajimave ale myslim si ze nerealne. Kord kdyz apple sam neni schopnej vyrobit bezdratovou nabijecku :-D

  Je rozdíl vyrobit bezdrátovou nabíječku na jedno zařízení a bezdrátovou nabíječku na 3 zařízení, která je bude nabíjet při umístění kdekoliv maximálním možným proudem a ještě jejich stavy baterie zobrazovat na iPhonu.

  Nesmysl, bezdrátové nabíjení je furt děsně pomalý oproti usb-c rychlobabíječkám a navíc trendem poslední doby je právě závod o to, kdo má rychlejší nabíjení…tímhle by se Apple uplně diskvalifikoval. Možná za pár let a ne jen u Applu…

  O tomto dost pochybujem. Napr. taky XCode vie pustit apku cez wifi na telefone ale spolahlivost je otrasna a radsej mam telefon na kabli. Taktiez az najnovsie modely aut maju bezdratovy apple car play. Uz som sice videl nejake adaptery na wireless ale no zatial tomu velmi neverim.

  Bezdrátové nabíjení je asi lepší volba, než zanášející se USB-C. Jen by mě zajímalo, jak se pak budou dělat určité zejména servisní úkony, které vyžadují kabel? Jinak je pravda, že u jabka je ten kabel k ničemu, na Androidu alespoň máte přístup do většiny filesystému přístroje na iPhonu pouze fotky a v lepším případě pár apek… takže kabel u iPhone vůbec smysl nedává, krom nabíjení (leda po jailbreaknutí telefonu, to pak se vyrovná Androidu).
  Ale to by bylo snad jediné prvenství Apple za posledních, ehmmm… vlastně za snad všechny roky :-D Apple vždy pouze dohání konkurenci a jediná věc v čem byl vždy výborný a unikátní, to bylo akorát ta drzost, říct si za produkt 3x více, než by mohl stát. Ale v tom Android už Apple dohnal.
  Nyní dohání Apple pouze a stále Androidí konkurenci:
  – displej, zejména kvalita, rozlišení a obnovovací frekvence
  – notch, jiní už dávno mají plně bezrámečkové a bez výřezu telefony
  – bezdrát a reverz nabíjení
  – OS který má spoustu vychytávek stále dohání iOS Android, který je pořád vepředu
  – kvalita fotoaparátu
  atd. atd.
  Prostě jediné v čem je iPhone lepší je akorát značka, mladí prostě chcou iPhone a je to jakýsi (byť naprosto zcestný) u určitých jedinců status určité „vyšší třídy“, ale jo, většinou u hlupáků, protože iPhone může mít kdejaký jouda na splátky, jako všechno…
  Dokonce se Android pochlapil a s aktualizacema je to již u Android One OK.

  Pecka je, že Apple fans teď vlhnou, když Apple představil cca 7 let starý design, jako „nový design“ :-D

  To zas budou Apple fans pištět a kvičet, jak jsou zase páni první a všichni kopírují….

  btw: pokud odstaraní kabel, tak jak budeme na mobilu hrát hry a zároveň nabíjet?

  Dovolím si komentář k designu.
  Víš, proč jsou všichni tak nadšení ze 7 let starého designu? Protože už před těmi 7 lety byl nadčasový. Nebyl to žádný tenoučičký telefon, žádné ze všech stran zaoblené hrany, ale zkrátka dobře vypadající a sloužící model. Ikonický. Lidem se stále vybaví buď trojkový iPhone anebo právě 5, 5S… nebyla to žádná velká kráva, když spadl, tak se neroztřískal. A i to mimochodem dělá ten design.

  Apple není schopen zajistit bezpečnost dat atd. a cpe se do tak zásadní věci. Klasika.
  A pánové, zamyslel se již někdo z vás, až na jednu výjimku nahoře, nad tim, jak chce Apple vyřešit např. bezdrát. nabíjení při použití navigace v autě? Vyrobí zároveň i bezdrát. nabijeni pro drzak? Asi ne, že!
  Navíc, cokoliv je řešeno vzduchem, je zcela bez kontroly(cloud atd.).
  A vodeodolnost lze řešit i při existenci slotu. Neplést si to s vodotěsnosti, je to zcela odlišný parametr!

Vložte vlastní komentář

celý text