Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Já tomu videu asi nějak nerozumím, ale proč vypnul všechno kromě hlavního přepínače polohových služeb?

  Vypnutí všeho se rovná vypnutí hlavního přepínače polohových služeb. Funguje to stejně.

  Máte pravdu, už na to koukám. Každopádně z toho videa lze vyvodit minimálně to, že zkrátka nemáte nad všemi polohovými službami kontrolu, jak Apple prezentuje a pokud si chcete povolit například jen polohové služby u Map, vždy budou v takovém případě povoleny i další věci, které už neovlivníte.

  Já teda ve videu „zcela zakázané“ polohové služby nevidím. Vidím jen vypnuté jednotlivé služby.

  Přesně tak! :-) Protože když vypnete ten hlavní přepínač, žádnou šipečku ve stavovém řádku nikdy neuvidíte. (Lháti bych se styděl, právě jsem to viděl.)

  Zbytečná práce autora článku, tolik textu a přitom polohové služby ve videu jsou zaplé a ty šipečky jen říkají, že se poloha použila někdy během posledních 24 hodin… tzn. samotné video nedává smysl, proč ho tedy vůbec komentovat.

  To není tak úplně pravda. Na videu je telefon s aktivním (zaktivovaným) ukazatelem polohových služeb ve stavovém řádku, který je při nevyužívání nevybarvený. Jakmile si některé ze systémových služeb vyžádá informace o poloze, ve stavovém řádku se vybarví.

  U odposlechu Siri jste psali, ze to je OK, ze to je pro zlepseni sluzeb, takze to nevadi, ze Apple spehuje lidi a bez jejich svoleni nahrava lidi a uklada to a analyzuje a posloucha.

  Tak nevim, porad je to OK, pokud Apple zase sbira udaje o poloze uzivatele?

  (Mimochodem tento problem se resil uz cca pred 8/9 roky – tehda Apple take neopravnene sbiral udaje o pohybu. Dokonce se objevil navod, kteym jste si mohli overit a podivat se na svoji polohu v minulosti. Videli jste pak na mapach tusim barevne tecky, kdyz telefon odeslal polohu a tech tecek bylo tolik, ze jste z toho meli dost slusne podrobnou mapu sveho pohybu.)

  Pouzivas smartphone? Chces pouzivat i dale? Tak se s tim smir! A at jsi pod spravou Apple nebo Google. Jsme jen loutky a pod plnou kontrolou.

  Smireni se s genocidou Zidu za 2. svetove valky, vetsinou populace Rise, neznamena, ze to bylo spravne!

  Smirovani se je jen ukaz lenosti a pohodlnosti za svobodu bojovat.

  Ja treba na volani stetkam pouzivam hloupy tlacitkovy telefon, bez GPS modulu a dalsich hovadin.

Vložte vlastní komentář

celý text