Zavřít reklamu

Zdály se vám loňské iPhony XS a letošní iPhony 11 Pro po stránce designu nudné, jelikož se velmi podobaly iPhonu X představenému v roce 2017? Pak vás příští rok v tomto směru zřejmě nadchne. Na světlo světa totiž unikl další snímek prototypu iPhonu 12, který odhaluje jeho zbrusu nový design a tedy i potvrzuje zprávy z předešlých týdnů, které podobnou změnu prorokovaly. 

Prototyp iPhonu 12

O zveřejnění snímku se postaral leaker Benjamin Geskin, kterému se podařil získat od velmi spolehlivého zdroje přímo z řadu Applu, jenž mu mimo jiné na začátku roku poskytl například fotku testovací verze iOS 13 s přepracovaným indikátorem hlasitosti, díky které jsme se o práci na této novince dozvěděli s velkým předstihem. Nyní Geskinovi poskytl relativně detailní informace o prototypu iPhonu 12 s označením D53, který si můžete prohlédnout nad tímto odstavcem. Mezi největší designové změny lze zařadit odstranění výřezu v displeji, které si však na první pohled vyžádalo širší rámečky kvůli implementace senzorů pro Face ID do nich. Za povšimnutí rovněž stojí fotoaparát, který je dle všeho zcela zapuštěný do těla telefonu a kopíruje tak de facto design iPhonů 4 a 5, u kterých se Apple inspiroval i v případě hran telefonu. Ty jsou totiž opět ostré a nikoliv zaoblené, na které si zvykáme už od roku 2014 a příchodu iPhonu 6. Upgradem dále prošel  přepínač režimů hlasitosti, který je nově vertikální. Naopak na spodní straně naleznete stále klasický Lightning namísto USB-C, které by tu mnozí jablíčkáři viděli radši. 

Jelikož se jedná o prototyp nebo chcete-li testovací verzi iPhonu 12, nelze rozhodně s jistotou tvrdit, že takto bude vypadat i finální verze. Ostatně, Apple je pověstný tím, že finální verzi vybírá hned z několika prototypů dle jejich funkčnosti či designu, kvůli čemuž je nutné brát právě úniky prototypů s určitou rezervou. Nicméně už to, že se odstraněním výřezu zabývá a zřejmě jej dokázal provést víceméně potvrzuje, že se s tímto prvkem u iPhonů do budoucna nepočítá a je zřejmě jen otázkou času, kdy se s ním rozloučíme nadobro. Zda to bude za rok, dva či pět však ukáže až čas a technologie, které jeho odstranění Applu umožní. 

Dnes nejčtenější

Další články