Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Díky za tipy. Teď jsem právě dostala můj první mac (mac book 16″) a učím se s ním. Co mě zarazilo, je, že je tam spousta věcí jinak. Což mi přijde dost na hlavu, aby to ve všech OS (Win,Linux) bylo nějakým způsobem sjednocené, a Mac OS najedno si řekne, všechno překopem jinak… achjo. Snad si ale zvyknu. Raději bych volila Dell a Windows 10, ale jak se říká, darovanému koni……
  Lenka

  Souhlas s předchozím, když jsem přecházel z win, byl jsem zoufalý, ale když jsem se nový OS naučil, zjistil jsem, jak, je o hooooodně uživatelsky jednodušší a logičtější… A neopomenu si podotknout, Win jsou celkem nepovedenou kopií Mac OS

  Před dvěma lety jsem si koupil první počítač s macOS. Za 14 jsem ho prodal a říkal jsem že už nikdy více. Nadával jsem na to strašně. Asi za rok jsem udělal tu samou věc a ještě to stálo asi 2x víc. Po půl roce už bych se k Windows nevrátil ani omylem. A to si nic nalhávat nemusím.

  Presne. Ja to same. Tyden jsem byl vyrizeny a nasrany, ze jsem uvalil 40litru. Dneska bych nechtel pocitac s jinym os. Je jednoduchy a ulehcuje praci.

  Nektere veci jsou na Macu fakt stupidni. Napriklad prepinani oken – bud jde prepinat aplikace a nebo jde prepinat mezi okny jedne aplikace. Neco tak jednoducheho jako je windowsi Alt-Tab v systemu neni. Dalsi bolest je klavesnice – na tu jsem si ani po roce nezvykl. Dokud potrebuju ceskou, tak je to OK, ale pokud pouzivat anglickou (typicky programovani), tak je to velka bolest, protoze anglicke popisky na klavesnici jaksi chybi :-( O Home/End/Page UP/Down ani nemluvim, to se sice dela pres sipky pomoci Fn a tak, ale bohuzel je to v kazde aplikaci jinak. Celkove systemu rozhodne nechybui stabilita a funkcnost, ale pokud se tyka ergonomie ovladani, tak si nemyslim, ze by to bylo lepsi nez treba Linux.

Vložte vlastní komentář

celý text