Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nemyslím, že se něco změní. Kód je už extrémně velký a pracuje na něm moc lidí, kteří se střídají. Dobrým managmentem a testováním se dá hodně odchytit, ale jen do určité hranice komplexnosti.

  Windows se už takhle plácají řadu let a určitě se také snaží.

  Řešení vidím až v testování umělou inteligencí, která bude rychle schopna simulovat používání telefonu miliony uživatelů. to je ale trochu vzdálená budoucnost.

  „Windows se už takhle plácají řadu let a určitě se také snaží.“

  Nesnaží – pretože zrušili testing (alebo si ho nechali len na úplny základ) a všetko presunuli na insiderov a ich reportovanie chýb – Jednak výstupy od nich nie sú dostatočné a kým sa dostane na každého požiadavku ktorú popíše každý aj viackrát svojimi slovami – tak sa nakoniec neopraví nič. Niet nad kvalitný vnútrofiremný testovací tím.

  Suhlas, necham, ze firmy ktore si to mozu dovolit to nemaju testersky team a spoliehaju sa na uzivatelov. idiotizmus. postupne to vsak kusok po kusku odkrajuje zo znacky, ide len o to kedy sa prekroci hranica

  ….veškeré novinky budou ve výchozím nastavení deaktivované. Jejich aktivace má být možná přes speciální konfigurační rozhraní, které má zaktivovat přesně tu novinku, kterou budou chtít vývojáři otestovat.
  A možno by nebolo od veci , keby mali túto možnosť aj užívatelia , a nepoužívané veci by vypli.

  Vypnutie novinky neznamená, že pôvodná funkčnosť bude bez chýb ako v predch.verzii. Práve naopak, väčšina chýb sa prejaví vo funkčnosti ktorá predtým fungovala, pretože sa do nej šahalo.

  Tohle nesmysl, vychazi to z teorie ze je zapouzdrene jadro a pouze se dodelavaj funkcnosti. Tohle fungovat nebude protoze nove funkncnosti budou potrebovat drive nebo pozdeji zasah do zapouzdrenych funkcnosti. Publikace updatu jak na bezicim pasi svedci o histericnosti ktery generuje pouze hacky nikoli skutecne opravy. Pacienta treba zastabilizovat = refaktorovat a skutecne otestovat verejne na koncakach. Uz je to moc komplexni na takovehle punkove chovani. Me osobne napr doposud nefunguje korektne aut refresh mailu ikdyz to mel mela posledni update resit.

  Nove iOS su coraz horsie ale jedine co ich trapi je pridavanie emotikonov. V iOS 12 pridali podporu dvoch SIM. V iOS 13 ju akoby degradovali na iOS 12.0 Prestal fungovat vyber netusim z akej karty volam a hoci mam pre dane cislo pevne nastavenu druhu kartu Siri si vola vzdy z prvej. Je to otras.

  Nevím, já přecházel z Androida na nějakou 10.3.3 tuším a ten bazmek, který si hrál na OS se nedal absolutně používat, bylo to strašné, ale než jsem s tím iPhonem sekl do koše, tak mi to nabídlo 11ctku a to už byla jiná káva, to už se iOS silně insiroval v Androidu a narychlo zkopíroval kde co, hlavně celý Google Play a konečně se to dalo jakž takž používat. S 11 jsem neměl žádný problém, teď na 13 jsem měl akorát s tím, že nefungoval dobře multitasking, ale tohle Apple nikdy moc nešlo. Tak snad se Apple podaří vykopírovat i ostatní fíčury z androida a pořeší to kvalitně, protože zatím jim to plácání kódu dohromady nic moc nejde.
  To samé Mac OS v Katalíně nejde externí grafika již pár měsíců a Apple na to ser.re. Ještě, že tu hrůzu parodující OS používám jen v práci, nic to totiž neumí a jediné plus je v tom, že to mají hlupáci propojené s telefonem a dalšími věcmi, které by si jinak ti neschopní troubové uživatelé nedokázali nastavit sami…..
  Jo a Apple bohužel používat musím v práci a kvůli práci, jinak Android je pořád od začátku dodnes napřed a nyní i přes vykrádání Applem stále světelné roky napřed. Taky vám msc OS připomíná atrapu pro děti? Chápu, že Widle a jejich aktualizace vytěžování CPU/HDD je taky dost legendární…. taky kus pořádnýho ho-Wna…. naštěstí je tady ještě Linux, který frčí parádně, ale zas když vám stačí málo, páč dost SW není a nezvládá…… jo, začarovaný kruh, vyber si mezi absolutním shitem to menší zlo…… Chtělo by to úplně něco nového a to jak na mobily, tak v oblasti PC.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.