Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Za zmínku stojí, že zatím jde přidat do apple pay jen karty Master Card. Visa karty jsou teprve v řešení, takže za mě fail, protože máme k účtu Visa kartu.

  Mohu se zeptat, jaký design máte u ČSOB karty ve Walletu? Plastickou mám obyčejnou modrou debit kartu a přidala se jako bezkontaktní nálepkas hnědo žlutám designem a logem Poštovní spořitelny…

  ČSOB = zkostnatělý moloch, který žije v úplně jiné době i jiném světě.. Svou mobilní aplikaci optimalizovali pro iPhone X až po roce a půl … a nyní, téměř po roce, přichází s Apple Pay.. Takové bance, která absolutně zaostává v technologických základech, bych své finance rozhodně nesvěřil. Potom se není čemu divit, že jsou na vzestupu zahraniční fintech společnosti typu Revolut, N26, apod., když dokážou nabídnout lepší služby, zabezpečení i kurzy a ještě v moderní propracované aplikaci.

  ČSOB jsem navštívil jednou a bylo to naposled. Když jsem se ptal na „číslo účtu na přání“, tak mi dali seznam nesmyslných podmínek jakobych chtěl po nich prase které se*e zlaté dukáty. Přitom je to dnes už triviální záležitost, kterou nabízí řada bank zdarma, na počkání a bez dalších podmínek.

  ve vsem souhlas az na….
  Air bank ma sice Apple pay od prvniho dne (v CR), ale nepochopitelne nema zase aplikaci optimalozovanou pro iPad. Nechci se CSOB nijak zastavat, ale ta ma aplikaci pro ipad a ma ji docela pekne udelanou vc dark modu.

  Air Bank je nejmladší a možná i nejmenší banka. Jejich mobilní aplikace neumí ani zahraniční platby, takže s těmito žabaři se to ani nedá srovnávat..
  U mě jednoznačně na plné čáře vyhrála KB, kde jsem zdarma dostal krásné číslo účtu na přání a co se týče Apple produktů, tak zde byly veškeré aktualizace i optimalizace velmi rychlé..

  To je tak, když někdo hovoří o něčem, do čeho nevidí. Jestli někdo má nakročeno k děravým systémům, pak jsou to paradoxně právě ony malé fintech startupy a menší banky, jelikož tam se nerazí security first a mohou implementovat všechny novinky mnohem rychleji.

  Dôvod pre čo by som mal využívať Apple Pay ? :D pohodlnejšie je pre mna priložiť 5 gramovu kartu ako vyťahovať lopatu z vrecka..

  Troubo…. A co třeba hodinky???

  Keď platím hodinkami som viac cool na pokladni? :D ešte si daskrabes ten displej na tých hodinkách :) Pýtam sa ešte raz? Prečo by som mal používať Apple Pay? Otravovať sa nejakou aplikáciu v iPhone? Wtf? Zbytočne dávať ďalej moje platobné údaje? Wtf?

  Placeni pres  pay je mnohem bezpecnejsi, nez obycejnou kartou. Pokud ztratis telefon, tak s nim nikdo bez tve tvare nebo otisku prstu nezaplati a to ani korunu. U karty lze platit do 500,-kc bez pinu
  A hlavne si jak nedovedu predstavit v dnesni dobe zadavat pin pri placeni…..

  mobilom neplatim, platim hodinkami a je to rychlejsie, pohodlnejsie a bezpecnejsie, myslim ze tych argumentov pre apple pay aj staci

  Čo presne je bezpečnejšie pri platbe na hodinkách ako pri bezkontaktnej platbe kartou? To je len obyčajný kec, Skorej je riziko že ta nikto pri používaní Apple Pay okradne ako sa množia prípady 👍

  To Hdhdh:
  Když platíš hodinkama:
  A) Je to podstatně rychlejší, než vytahovat peněženku a přikládat kartu
  B) Hodinky se narozdíl od karty, kterou je nutno vyloženě „přilepit“ na čtečku, chytnou odhadem na vzdálenost nějakých 3cm.
  C) Pokud nemáš hodinky, tak do aplikace v iPhonu se dostaneš dvojklikem tlačítka.
  D) Co se týče poskytování platebních údajů, doporučoval bych kouknout se na nějaké video o tom jak ApplePay vlastně funguje. Jelikož narozdíl od fyzické karty…. ApplePay je právě ta služba, která neposkytne nikomu absolutně nic. Ne – ani Applu. Veškerá data sou zašifrována jen a POUZE uvnitř zařízení. Což je mimo jiné důvod proč se musí do iPhonu i do hodinek přidávat karta zvlášť a nelze je synchronizovat například přes iCloud.

  Nikomu ApplePay nevnucuju, pro mě za mě ať lidi valí třeba směnný obchod, pokud jim to vyhovuje. Ale neodsuzoval bych z fleku technologii jen proto že uplně nerozumím tomu jak funguje.

  Uznávám, že co se týče uspory času tak jestli iPhone nebo kartu, to asi nehraje roli. Nicméně s hodinkama je to uplně jiná písnička. Jste od kasy pryč dřív, než bába u vedlejší kasy rozepne kabelku aby našla šrajtofli.

  Mám aj hodinky a než platím mám dávno v ruke nachystanu kartu čiže platím okamžite čiže toto nie je argument aby som začal ospevovať nejaké Apple Pay a podobne sprostoti

  To Ghkg:
  Tam jde právě o ten proces „připravit“ tu kartu do ruky. Hodinky jsou na ruce připravené neustále.
  Nemluvě o tom, že když vytáhnete kartu, každý vidí veškerá čísla, vaše jméno atd co na oné kartě je… na hodinkách/iPhonu nevidí nikdo nic.
  Nikdo vás nenutí cokoli opěvovat. Ale vyzkoušet si to není uplně od věci.
  Nemluvě o tom, že dobudoucna bude stačit jít z domova pouze s telefonem ve kterém bude platební karta, občanka, řidičák, všechno na jednom místě. A fyzické karty v bezpečí domova. Záviset vše jen na lidech odsuzujících nové technologie, kteří „mají kartu připravenou v ruce“ tak žijeme dodnes v době kamenné a všichni budem argumentovat tím, že svých 5 prasat na výměnu za nové boty mám nachystaných ještě před obchodem.

  Je to troll, a ještě zaostalej :-)
  Je zvlaštní argument: „Keď platím hodinkami som viac cool na pokladni? :D ešte si daskrabes ten displej na tých hodinkách :)“
  Protože to za a/ nedělám kvůli očím staré tlusté pokladní s nemytou hlavou nekde v Albertu b/ neřeším display, stejne za 2 roky koupím nové. Takhle by snad uvažoval někdo, pro koho je apple produkt „ooo bože…starká moja, pozeraj..“ To fakt ne, dneska telefon i hodinky jsou spotřebka pro kohokoliv.
  No a řeší to můj problem s kartami, mám jich více, včetně třeba zlaté (a teraz pukni :-) ), která má opravdu velký limit, a to ssebou na pláž tahat fakt nechci, takže mám jedny hodinky a tam mám karet kolik chci. Když se hodinky poserou, vezmu jednu z těch karet (nebo požádám manželku) a koupím si nové v nejbližším elektru a jedu znovu. nemusím do banky a čekat až mi vystaví nové, nemusím nic blokovat atd.
  Ale takové věcí každý normální člověk, pochopí a ty plky vůbec nevypustí z pusy. Možná v Medzilaborcích to funguje jinak :-)

  Milý Jožko, ty budeš buď troll, nebo ti chybí hromada základních informací. Obdivuji tu ochotnou hromadu lidí, která zde s takový člověkem ztrácí svůj čas.. 🤣

  že „oškrabat hodinky“… Předpokládám, že netušíte jak funguje Apple Pay na Watch :D Rozhodně to není škrabací los, který je potřeba o terminál otřít. Stačí „přiložit“, čímže se rozumí vzdálenost ca 5-10cm. Tudíž si opravdu hodinky. „neoškrábete“. Druhá věc, platby přes Apple Pay jsou dalece bezpečnější než platba klasickou kartou, dále netřeba zadání PINu apod. dalších ca šest vychytávek. Takže netřeba tahat lopatu, neškrabat, ale používat mozek a technologie, pokud na ně mám, mohu si je dovolit a pracovat s nimi tak, aby mi sloužily a nestát se jejich otrokem. Toliko k Apple Pay

  Účet u ČSOB mám kvůli mzdě od zaměstnavatele. Pro Apple Pay využívám mBank či Revolut a téměř všude platím hodinkami. Nicméně jsem si dnes do Waletu přidal debetní kartu ČSOB, která se zobrazila jako bezkontaktní nálepka s logem Poštovní spořitelny a také po mě chce pro detaily plateb aplikaci Poštovní spořitelny, se kterou nemám nic společného. V mobilu běžně používám aplikaci ČSOB, která je aktivovaná a plně funkční už dlouho. Po dotazu na klientské lince ČSOB k tomuto problému (dnes 5. 11. 2019 v 8,13 hod.) mi odpověděli, že nemají oficiální informace o spuštění služby Apple Pay u nich a  že mi nic nemůžou sdělit ani pomoci. Asi levá ruka neví, co dělá pravá…

  bug to není, přidala se prostě k účtu další karta = nálepka, stačí se podívat do el. bankovnictví

  Já používám pouze aplukaci v iPhonu, ale ta se nespárovala s kartou ve waletu, takže detaily polatby asi hned neuvidím…

  Taky se mi ukazovala hnědá karta, po odstranění a znovu přidání už se ukazuje klasická ČSOB modra

  Pri prvnim nacteni se mi zobrazovala nalepka, pri odebrani a znovu nacteni se jiz zobrazovala spravne postovni sporitelna. Jakmile jsem ale kartu dal i do hodinek, tak se zmenila na CSOB, coz nechapu. V ipadu je to spravne na prvni pokus.

  To, že příprava trvala tak dlouho bych možná i pochopil i když……..
  Ale dejme tomu, že to tak je a chtějí být v CSOB důslední.
  To, že pak pustí jen část svých karet ať z důvodu chyby nebo dalšího doladěni již není k pochopení. Předpokládám, že vyjde od nich informace o VISA kartách v tomto znění : jsme jedničkou na trhu a uvedli jsme Apple Pay k dnešnímu dni. Vzhledem k tomu, že děláme vše aby jsme byli jedničkou na trhu i technologických novinkách musíme pracovat i na našich vnitřních SW systémech. Proto spustitelný Apple Pay pro VISA v druhem pololetí 2021.
  😂😂😂😂

  To už je fakt moc. Člověk na to 8 měsíců čeká a za 2 minuty je zase tam, kde byl. VISA karty to prostě nebere. Jsou to jelita.

  Není Vám divné, že RB a FIO, které to pustili nedávno, tak mají taky jen MC a VISA ne? pohybuju se v IT a když je stejná chyba na více frontend systémech, tak příčina bude na 99% v backendu. Tedy v tomto případě asi VISA.

  Problém je s Visou. V podstatě GPay i Apple Pay jsou díky virtualizaci karet řešením Mastercardu a Visy. Ovšem nevím, proč mají ve Vise s tím stále problém. To mi už zdroj z banky nebyl schopný sdělit.

  RB ani FIO nemám, takže jsem o tom nevěděl. Nicméně to, že to nefunguje jinde, pro mě není argument. Pokud na to v ČSOB měli o 8 měsíců více než skoro všude jinde, tak očekávám, že to spustí bez háčků a omezení. To se to jako dozvěděli dnes ráno, že je problém s VISA? Já se pohybuji ve výrobní firmě a zákazníka obvykle moc nezajímá, že je problém s dodavatelem nebo partnerem. Nevím jestli to v IT chodí jinak.

  já v tom teda bug nevidím. pokud jsem měl jen v telefonu, byla to klasická karta, po přidání do hodinek jsem získal k účtu novou platební samolepku, kterou vidím ve správě karet v smartbankigu, výsledek vyjde nastejno

  ČSOB : Dobrý den, Honzo, spuštění služeb pro majitele karet VISA připravujeme. Na technickém řešení intenzivně pracujeme a věříme, že službu nabídneme klientům do několika týdnů. Pěkný den, Alena.

  Výsledek nevyjde nastejno, protože Smartbanking nepoužívám, pouze aplikaci v iPhone – tu mi ale chce spárovat pouze s Poštovní spořitelnou, kterou nemám. Už jsem kartu 3x odebíral a přidával. Výsledek je stále stejný – nálepka Poštovní spořitelny a aplikace Poštovní spořitelny.

  Trochu jsem popletl názvosloví – myslel jsem Inernet banking že nepoužívám. Aplikace v mobilu se samozřejmě jmenuje Smartbanking. Jenže ta se mi v telefonu stejně s kartou nespáruje.

  Já mám jako klient Poštovní spořitelny opačný postřeh. Když přidám do Wallet kreditní kartu, načte se korektně jako kreditka Poštovní spořitelny. V okamžiku, kdy rozkliknu nabídku k této kartě, změní se na kreditku ČSOB. Debetní karta se načetla i chová správně.

  Tak při prvním přidání se objevila PS, odebírání a znovu přidávání nic nezměnilo. Restart telefonu i hodinek a po přidání do telefonu naběhla karta zprávně. Nicméně v momentě kdy si jí chcete přidat do hodinek se karta automaticky jak v telefonu tak v hodinkách změní zpět na nálepku od PS… ČSOB podpora zatím nic neví, radí, přidávat a odebírat…

  a není to jedno? na funkci to přece nemá žádný vliv, zaplatíš stejně jako „primární“ kartou k účtu, limity a všechno jsou 1:1 ne? nebo to má nějaký háček? a přirozeně to nic nestojí.

  :-) není to jedno, mám karty čsob tak chci stejný karty i v telefonu. možná je to trochu obsedantní, ale myslím že to je to nejmenší co bych po dlouhé době trpělivého čekání mohl chtít. Nic víc v tom není.

  UniCredit také spustila v červenci Apple Pay jen u karet MC, Visa má prý přijít na podzim, tak jsem opravdu zvědav, zda to bude podzim tohoto roku.

  RB ani FIO nemám, takže jsem o tom nevěděl. Nicméně to, že to nefunguje jinde, pro mě není argument. Pokud na to v ČSOB měli o 8 měsíců více než skoro všude jinde, tak očekávám, že to spustí bez háčků a omezení. To se to jako dozvěděli dnes ráno, že je problém s VISA? Já se pohybuji ve výrobní firmě a zákazníka obvykle moc nezajímá, že je problém s dodavatelem nebo partnerem. Nevím jestli to v IT chodí jinak.

  Tak když přidám svoji PS mastercard do iphonu, je vše OK, zobrazuje se správně. Jakmile ji přidám následně do AW, obě se přemění na modré ČSOB. Banka už o tom ví a radí přidávat a odebírat, což u mě nefunguje.

  Pral jsem se s tím dlouho a vyhrál jsem!
  Samozřejmě hned ráno jsem přidal svou ČSOB kreditku do IP i do AW a pohoda.
  Pak jsem přidal svou klasickou ČSOB kartu do IP a načetla se jako hnědá nálepka Poštovní spořitelny, to samé do AW.
  Pročetl jsem tu všechny komentáře jak tu s tím lidi bojují, a kartu jsem odebral jak z IP tak z AW.
  Restartoval jsem jak IP tak AW. Kartu přidal znovu do IP a už byla správná modrá ČSOB. Pak jsem ji proklikem přidal do AW a i v AW i v IP najednou z nich byla zase hnědá nálepka Poštovní spořitelny. Z obou zařízení jsem kartu zase odebral obě zařízení opět restartoval a jdeme na to znovu. Přidal jsem nejprve kartu do IP a načetla se opět správná modrá ČSOB. Do AW jsem kartu přidal ručně přes aplikaci Watch, kde jsem už nedal přidat kartu co je v telefonu, ale ručně jakoby novou kartu kterou ještě nikde nemám.
  Stal se zázrak a v IP i v AW mám kartu klasicky modrou ČSOB. Konečně!

  Super informace, díky!!! Já to dělal podobně, ale v posledním kroku jsem do hodinek přidal kartu nabízenou při aktivaci v IP. Proto se to pak změnilo na nálepku. Teď to konečně funguje jak má.

  Po včerejším přidání karty od PS k mé stávající od mBank, jsem dnes jako obvykle platil defaultní mBank kartou přes AW a chyba, něco o neznámém vydavateli karty to psalo na terminálu. Na druhé přiložení již OK. Za celou dobu od spuštění AP se mi tohle nestalo. Tak snad to byla nějaká náhoda po to včerejším několikanásobném přidávání a odebírání karet.

Vložte vlastní komentář

celý text