Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Dokud se to nenaučí protokoly CalDAV a CardDAV aby bylo možné synchronizovat kontakty, kalendáře a úkoly z iCloudu, tak je to o ničem a pro mě „no-go“.
  Microsoft je slibuje už od Oppice 2008 a máme od té doby 11 let a pořád nic.

  Bylo by fajn, aby to fungovalo “stejně” jako Win client. Tzn. nevyžadovat full access na mailbox/kalendář, na který taková práva reálně nepotřebuji. Nechápu, proč si v Outlooku na Mac nemůžu zobrazit kalendář na který mám view práva, ale chce to po mně full access, stejně tak na objekty typu mailbox – další schránky, které chci jen pro view.
  Tohle je naprostý nesoulad v používání multiplatform.

  To bohuzel nebude mozne, diky aktualnimu sandboxovani aplikaci tretich stran v macOS. Samotny macOS navic nema tolik otevrenych APIs jako Windows a tim padem i samotny Outlook klient, i kdyby se Microsoft rozkrajel, nebude tak funkcni, jako jeho verze pro Windows, kde ma daleko vetsi moznosti integrace klienta se samotnym operacnim systemem.

  Bylo by naprosto skvělé, kdyby konečně Microsoft dodělal pro Office plné programování maker a to včetně vizuálního návrhu vlastních oken. To, co uměly předchozí Office ta poslední verze stále neumí, což je nyní s ohledem na Catalina verzi OSX velký problém, protože na ní ta předchozí Office verze už nejede. Takže už nelze používat dosavadní způsob programování, kdy jste si okno navrhli na minulé verzi a doprogramovali na té aktuální (protože ta minulá zase pro změnu neměla objektový model plně shodný s windowsovským). Prostě typický Microsoft.

  Ja si bohate vystacim s Macro modem v novem Excelu for Mac pri zapnutem Developer Tab. Nedavno mi to doporucil diskutujici na jednom Office 365 foru. Popis jak to zapnout je v clanku zde: https://support.office.com/en-us/article/use-the-developer-tab-to-create-or-delete-a-macro-in-excel-for-mac-5bd3dfb9-39d7-496a-a812-1b5e8e81d96a

  Já rozumím, tohle funguje a je v pohodě. Já ale píšu pro potřeby mé i kolegů vcelku složitá makra na pomoc při vyplňování různých formulářů a různé menší kalkulace, přičemž data či nastavení odkud brát data beru právě z vlastních vytvořených oken uživatelského rozhranní ve VBA – no a i po několika letech nebyl MS schopen zabudovat možnost jejich tvorby do posledního Office, umí to pouze ta předchozí verze, jak jsem psal. Na MS netu si na to spousta vývojářů kontinuálně stěžuje, ale MS s tím nic nedělá, místo toho při každém upgradu přidává vcelku nepodstatnou funkcionalitu. Bohužel. Nyní s Catalinou je tohle pro mne solidní problém, proto nemohu upgradovat.

  Nove Office aplikace podporuji nativne export z VBA rozhrani, nicemene diky vyzadovanemu sandboxingu ze strany Applu v macOS tato funkcionalita nemuze byt „zapnuta“. Neni to tedy chyba Mcrosoftu, ale pravidel App Store for Mac. Je to od te doby, kdy se aplikace Office zacli distribuovat na App Store, takze Microsoft, stejne jako ostatni publikatele aplikaci, musi splnovat tyto parametry. Stara verze Office for Mac 2011, ktera to podporovala, samozrejme tato nova kriteria splnovat nemusela. Vice informaci zde: https://docs.microsoft.com/en-us/office/vba/api/overview/office-mac

Vložte vlastní komentář

celý text