Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Napsal Čech, co Čínu možná najde na mapě, ale o místních reáliích ví kulové.
  Doporučuji v létě místo Egypta zkusit právě tu Čínu, nákladově to vychází líp, rozšíříš si obzory, a to nejen ty mobilní.
  Huawei tam funguje bez problémů, pouze absentuje googleplay a balík „služby google“ – oboje je v Číně v podstatě nefunkční, a nahrazeno místními alternativami.

  No právě ten google play by mě asi trápil. 😀 A jestli májí místo google balíku alternativu tak nevím. Mě by asi štvalo, mít místo chromu něco jako explorer. :)

  A je Pepeho doplním, ze je to logické, jelikož v Číně je vše řízeno centrálně vládou.
  Jinak je v článku uveden klasicky důkaz toho, ze vysoká cena Apple produktu NEROVNÁ SE snizeni zisku. Vysoké ceny napr. iP nebo Macu apod. jsou důkazem nenazranosti a mamonu. Kdyby i zbytek světa nekupoval produkty za ty ceny, Apple by je taktéž snížil, ne ze ne!
  Apple se chová jako VW u Dieselgate. US trh je pro nej alfa-omega, proto se k US chová jako poddaný či otrok v pr. odškodnění. Tytéž logické požadavky ostatních státu však igniruje. Opět platí dtto, přestat kupovat auta tohoto koncernu znamená mj. změnu chování. To však obnáší být tvrdak, což nikdo hlavně v Evropě není, nikdy nebyl a nikdy nebude.
  Nás zákazník, nás pan zde neplatí!

  Syky vůbec nechápeš jak to v Číně mají. Tam je nějaký Google, Facebook, atd. nezajímají. Tam prostě mají jiné alternativy a pro ně o dost lepší.
  Je jasný, že ty jako Evropan v Česku ten Google a Google play potřebuješ, protože se tady bez toho prakticky „neobejdeš“. Ale tady je řeč o čínském trhu..

  Presne,tam je jim to jedno protoze 90%techto sluzeb maji zakazano a neprovozuji se. A naopak mistni alernativy jsou HUA plne podporovany.
  FB je proti Wechatu nic ,,,, ten se tam pouziva na vse vcetne placeni. Ani NFC tam totiz prakticky nepouzijes treba.

  Musím zatleskat. Pepe1 má naprostou pravdu. I telefony i auta. Tady se dieselgate řeší – kup nové auto a v USA jim vratí plnou cenu za doježděný vrak. V číně má Apple slevy, nižší ceny, dva sloty na sim a všechno jde – Evropa cena jen stoupá s výmluvou, že se musí zaplatit elektromobilita. Samozřejmě není to jen o ceně. Ale při posledních generacích iP, kdy upgrade je spíše estetický mi nepřijde adekvátní.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější