Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tomu nějak nerozumím. Má-li být konkurentem konzolí, které samy myš nepodporují, ale používají herní ovladače…. Nebude to spíš přímý konkurent pro herní notebooky?

  Třeba Xbox myš a klávesnici podporuje, byť ne zcela dokonale.

  No dobře, ale to především není kvůli hrám, ale aby to šlo používat jako omezený počítač s „Windows“. Nemluvě o tom, že to stejně prakticky nikdo nepoužívá. Síla konzolí je v systému her vyvíjených pro herní ovladače. Myš pro desktopové hry sama o sobě nestačí. Klávesnice je základ a to co předvádí Apple jako klávesnice k iPadům je na solidní hraní v podstatě nepoužitelné. To nemyslím zle, prostě jsou dělané na jinou činnost. Jestli chce Apple do konzolí, měl by se vážně zamyslet nad krabičkou Apple TV. Tam je obrovský potenciál.

  Ano Xbox myš a klávesnici podporuje.
  Jenže problém je v tom,že myš a klávesnice musí podporovat samotná hra.
  PS4 taky podporuje myš a klávesnici a tam to u her není problém.

  Tak podpora myši sama o sobě nic neznamená. Spíš jestli a v jaké kvalitě může tablet něco nabídnout. Protože free hry s mikrotransakcema a takový ty klikačky na zkrácení chvíle neberu, ty zvládne každej mobil za 4000,-. No a potom ty „opravdový hry“ jsou PC/console porty nebo variace pro dotykový display (Life is Strange, Xcom, Darkest Dungeon, ARK, Tropico, Gwent…).
  Podle mě by se tedy musel tablet-konzole vytasit s něčím fakt extra co není na PC a konzolích a nabízí kvalitní zážitek, aby mělo smysl ho použít jako herní platformu.

Vložte vlastní komentář

celý text