Zavřít reklamu

Bezdrátové technologii skutečně fandím a řadím se k těm, kterým se po 3,5 mm jacku skutečně nestýská. Do rukou se mi možná i proto dostala nová bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE podsie, která právě na bezdrátové připojení spoléhají. S touto společností mám dobré zkušenosti, neb se mi vždy jejich produkty osvědčily jako skvělá volba v poměru cena/výkon. Dostála této tradici i sluchátka HIVE podsie, která lákají na nízkou cenu, voděodolnost a technologii MaxxBass? Na to se spolu podíváme v této recenzi.

Balení a design

Nejprve ale jako vždy k obsahu balení. Sluchátka jsou dodávána v černomodré krabičce, což jsou barvy společnosti Niceboy vlastní. Obsah balení asi nikoho příliš nepřekvapí. Naleznete v něm sluchátka v nabíjecí krabičce, 4 náhradní špunty, manuál a USB-C nabíjecí konektor, který by, vzhledem ke svým patnácti centimetrům, mohl být delší . Provedení krabičky a sluchátek hodnotím pozitivně. Krabička je v černé barvě a je vyhotovena z umělé hmoty. Někomu by mohlo vadit, že občas na ní uvidí své otisky. Já osobně tento problém ale neřeším, byť musím přiznat, že s jejich zachytáváním má krabička trochu problém. Na přední straně se nachází 4 LED diody, které indikují její stav nabití. Ten zjistíte zmáčknutím tlačítka na zadní straně krabičky. Sluchátka jsou špuntová, v uchu tedy skvěle drží. Nalezneme na nich LED diodu a multifunkční tlačítko, které slouží klasicky k přijetí či odmítnutí hovoru, zvýšení nebo sníženi hlasitosti, přehrávání/pauza, předchozí/další skladba. Jak který úkon provedete je podrobně popsáno v manuálu.

Technické specifikace

Dosah sluchátek je velmi slušný.

Rozměry krabičky jsou velmi příjemné a nebál bych se je přirovnat k rozměrům krabičky od AirPods. Její hmotnost i se sluchátky je velmi příjemná a je lehčí než krabička od AirPods. Každé sluchátko má kapacitu baterie 60 mAh, krabička pak 400 mAh. Sluchátka díky tomu vydrží hrát zhruba 3 hodiny, v krabičce je poté přibližně 4x plně nabijete. V kapse je tedy velmi příjemných 15 hodin hudby. Podsie disponují Bluetooth 5.0, který podle výrobce zajistí dosah asi 10 metrů. Osobně jsem si však ověřil, že se dostanete i na dvojnásobnou vzdálenost, převážně tedy na otevřeném prostoru. Sluchátka rovněž disponují vestavěným mikrofonem, jenž je vybaven redukcí šumu. Protistrana nikdy neměla se srozumitelností mého hlasu problém, což je ve výsledku nejdůležitější atribut onoho mikrofonu. Velkým plusem těchto sluchátek je certifikace IP 54 – tedy jsou částečně odolná proti prachu a poradí si i se stříkající vodou ze všech úhlů. Jsou tedy vhodná na sport a nebál bych se je vzít i do sprchy, byť pod nepříliš silný proud. Jistě ale pochopíte, že tuto vlastnost jsem raději netestoval. Sluchátka hrají na frekvenci 20Hz až 20kHz, citlivost je 110 db a velikost měniče pak 8 mm. Zařízení podporuje Bluetooth profily HFP, A2DP, AVRCP, SPP, PBAP.

 

Propojení s telefonem

Párování sluchátek se smartphonem je velmi jednoduché. Je potřeba je vytáhnout z nabíjecího boxu, dlouze stisknout multifunkční tlačítka na obou sluchátkách, která sluchátka se následně připojí k sobě a dioda na nich začne střídavě blikat červeně a modře. Poté stačí na smartphonu v Bluetooth najít ,,Niceboy HIVE podsie“ a je vyhráno. Vše stvrdí zhasnutí diody a akustické potvrzení. Poté už vždy stačí jen sluchátka vyjmout z krabičky a ke smartphonu se automaticky připojí. Pokud se tak z nějakého důvodu nestane, postačí dlouze stisknout multifunkční tlačítka na obou sluchátkách. Stejným postupem je i vypnete. Sluchátka se od vašeho smartphonu dále sama odpojí, jakmile je vložíte do nabíjecí krabičky. Správné uložení do krabičky vám potvrdí červeně rozsvícená LED dioda. Jakmile dioda zhasne, jsou sluchátka plně nabita.

Testování

Nejlepší službu udělají při standardní hlasitosti.

Sluchátka používám několik dní a musím říct, že jsem si za ně zvykl a za jejich cenovku se jedná opravdu o zajímavé příslušenství. Především oceňuji nízkou hmotnost krabičky. Párkrát se mi dokonce stalo, že jsem ji v kapse necítil a bál se její ztráty. Pochválit musím také magnet. V žádném případě se vám nestane, že by sluchátka po otevření vypadla. Rovněž jsem si zvykl na indikátory stavu baterie přímo na krabičce a nevadilo by mi, kdybych se s podobným řešením setkával častěji. Nejdůležitější je ale samozřejmě zvuk. Sluchátka jsou opravdu velmi hlasitá. Při maximální hlasitosti ale především výšky působí velmi nepřirozeně. Na druhou stranu si užijete příjemné basy a při standardní hlasitosti i slušné výšky, hloubky i středy. Volba je tedy na vás. Já měl hlasitost nastavenou vždy mezi 70 až 80 procenty a se zvukem jsem byl spokojený. Sluchátka díky špuntům perfektně drží v uchu. A jelikož patřím k těm, kterým AirPody v uchu stoprocentně nesedí, tak jablečná sluchátka putovala počas chození do posilovny na poličku. Ruku na srdce, AirPody hrají lépe, ovšem Niceboy HIVE podsie jsou v tomto ohledu komfortnější. Pokud přičteme fakt, že sluchátka jsou voděodolná, je toto zařízení na pohybové aktivity perfektní volba.

Resumé

Na sport zcela ideální.

I když jsem byl k těmto sluchátkům po rozbalení velmi skeptický, nakonec mě velmi mile překvapily. Je třeba mít na paměti, že za cenu pod jeden tisíc korun nelze čekat zázraky. Za tuto cenu dostanete slušně hrající sluchátka s IP54 jako stvořené pro sport. Za ty peníze mohu jen doporučit.

Dnes nejčtenější

.