Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Kdo ztrati moznost platby hotovosti, ztrati svobodu.

  no tak si tu slobodu rozoberme dajme tomu že mi zamestnávateľ da výplatu v hotovosti a ja následne lebo som slobodný pôjdem na poštu alebo do banky vložiť a zaplatiť vodu elektriku plyn rozhlas a TV a strávim tam pol dňa a následne lebo som slobodný pôjdem do školy dcéry následne do inej školy syna zaplatím obedy no čo som slobodný následne lebo som slobodný pôjdem zaplatiť účet za mobil sebe do Telekomu manželke do organe a ešte smeti poplatok za psa daň nehnuteľnosti v hotovosti no čo som slobodný a mám hotovosť veľa pravidelných platieb každý mesiac no veď načo platiť elektronicky že OK

  ale to si ty,,,, jediny problem pana Ok je zbezpecit si čučo na kazdt den a ktomu potrebuje len drobne,,, to je sloboda

  Zkusim to napsat trochu snadnejini pro dusevne nesmele.
  Kdyz ztratis -moznost- vybrat si penize v hotovosti, ztratis kontrolu nad svymi penezi.
  Uz?

  prečo by som nad nimi stratil kontrolu tvoja hotovosť je tak isto digitálna a bankovky sú len papierový nosič informácie , bankovky už dávno nie sú kryté zlatom a ceninami , toto tvoje zmýšľanie reflektuje neznalosť dnešnej ekonomiky tvorby peňazí a stanovenie ich hodnoty , bankovka v roku 1900 bola niečo iné ako je bankovka v roku 2000

  Pokud napriklad banka zablokuje tvuj ucet, kvuli spatnemu nazoru na twitteru, kvuli tvoji aktivite (napriklad jiny nazor nez mainstream). Priklady uz jsou i dnes, je jich malo, ale uz jsou. Vygoogli si.

  Dalsi prusvih je, pokud se radikalne zmeni politicke klima, kdyz nemas hotovost, tak ti nepomuze se odstehovat, protoze kdyz ti zmrazi ucet, mas smulu, nevyberes si ani prachy na cestu.

  Konec hotovosti je koncem svobody.

  Ok: uvadzas priklady ad absurdum. Ak sa radikalne zmeni politicka klima, tak moze nastat hyperinflacia a s tvojou hotovostou si budes moct vytriet cast tela, kde chrbat straca svoje poctive meno. Len tak, bez rozhodnutia sudu, ci statneho organu ti ucet nezablokuju a za nazor uz vobec nie.

  OK namiesto toho aby si si priznal ako chlap že si sa mýlil tak splietaš hlúposti čo ak by, ja nie som tiež neomylný a už som sa veľa krát zmýlil, ale vymýšľať hlúposti o blokovaní účtu za príspevky garantujem ti že na SK a CZ to ešte nikomu nespravili a keď už máš problém zo stabilitou politickej situácie tak si založ účet niekde inde napr vo Švajčiarsku ( tam majú aj niektorý nacisti účty ešte od vojny a oni spokojne žijú južnej Amerike aj športovci a polka prominentov z Europy ktorá ojebabrava svoj štát na daniach ) lebo cestovať s nejakej krajiny pri zmene politiky zo všetkou hotovosťou je veľmi veľmi rozumne a bezpečné .

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.