Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    IMHO Ve vasi galerii jednoznacne vyhrava Pixel, ale asi to bude blbym resamplovanim uz tak dost male fotky do jeste mensiho „nahledu“. V originale uz to tak jednoznacne neni, ale kdybych musel osobne vybrat, tak asi Pixel vyhraje i tam… Zajimave to bude porovnat v nejakych extremnejsich podminkach za sera, tmy apod.

    Ahoj redakce, nechcete uz po tolika letech konecne pouzivat nejakou inteligentnejsi galeri obrazku?? Napr. takovou ktera vyuzije gesta dotykovych displeju. (listovani obrazku swipem, full screen bez zbytecnych okraju, vratit se zpet pomoci swipe down a ne pres “zpet na clanek”). Chapu, ze web vznika na koleni bez schopneho programatora, ale spousta galerii je jiz hotovych a zdarma (peknou napr. vyuziva zing.cz). Zrovna web o applu by mohl byt uzivatelsky dal nez kdejaky blog stredoskolaka.

    V obou případech se dá dodatečně udělat super fotka. V detailu (tedy pro ořez) je o něco lepší iP. V základu se mi líbí více barevné provedení Pixelu. Viděl jsem také(nevím jestli to tubylo) porovnání se zrcadlovkou Fuji přes 100tis. Po úpravě byli fotografie téměř stejné, ale v portrétním režimu je na tom iP samozřejmě hůře s detailem který osekává SW.

    Co se foťáků na mobilech týče mám názor, že kdo bere focení vážně koupí so zrcadlovku, kdo ne tak mu bohatě postačí jakýkoliv novější mobil, dneska už všechno fotí dobře – rozdíly už se pak spíš projevý v horších podmínkách. Z fotek je patrné že oba telefony fotí opravdu detailně a špičkově, rozdíl je spíše v podání barev a na to aby se nám barvy líbili tu jsou filtry. když ty fotky vidím tak mi to přijde jako, že je to spíše srovnání fotek s filtrem a bez :D – jako by IP už při pořizování aplikoval filtr (to nemíním jako mínus).
    Dále co se tíče toho kdo udává trendy, tak IPhone byl představen sice o měsíc dřiv (nebo 2) ale při jednoduchém googlení zjistíte, že první obrázek pixelu na internet unikl v dubnu a Iphonu v červenci, takže bych neříkal, že se tu někdo po někom opičí, ty telefony se nevyvíjejí pár dní, ale několik měsíců. Nemluvě o tom, že podobný styl jsem viděl u nějakého telefonu, už před lety (nepamtuji si u čeho) je to prostě placka – moc originální se v tom nedá být :D

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.