Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pročpak apple nechce aby si uživatele tento novy systém instalovala na starší zařízení? Zřejmě k tomu bude mít pádný důvod. Měl bych strach ze systém bude na těchto zařízeních napr. pomalý.

  Dával jsem ji na Macbook 12 (2017) a iMac 27 (2019). Listování adresářů na externím disku pomalé, start aplikací pomalý (blikající ikona a čekání), neustálé potvrzování přístupů, …
  Následně návrat k macOS Mojave a v terminálu příkaz:
  sudo software update –ignore „macOS Catalina“

  Uvídím jak to bude s verzí 15.1

  Nainstaluj si tam UBUNTU, nebo Fedoru, to pak bude fofr, NB buddeŠmít najednou jak blesk, ani nebudeš stíhat pracovat, jak to bude rychlé ;-)

  Pomalý ale nadále funkční. Takže jako uživatel si můžu vybrat, buď si počkám a oželím nějakou funkcionalitu (třeba animace) nebo si za cca 40k koupím nový stroj. Za mě vede systém bez animací. Mival

  Apple je SEROŠ na své uživatele, nevídané ve světě technologií, kdy Apple neumožňuje instalaci svého systému na svoje zařízení, ještě, že si tam uživatelé můžou nainstalovat Windows 10, nebo nějakou Linuxovou distribuci a mít tak normální OS.

  Mal som takto nainstalovaný Mojave na MacMini 4.1. 128 gb SSD disk, 12 GB RAM. Teraz Catalina-slape na 98%. iMovie otvorí a spadne. Photoshop, Illustrator verzia CC 2017 bežia bez problémov, Adobe Acrobat X PRO neotvorí. MS Office verzie 15.13.3 nejde.Najviac ma sere aplikácia Aperture ktorá ešte v Mojave fungovala, v Cataline už nie. Pár vecí nepodporovaných ako UnrarX, Torrent ale to sa poddá. Najviac ma mrzí ten Aperture. Asi sa vrátim k Mojave. Ináč spokojnosť.

  Čau lidi, já jsem nainstaloval Catalinu na svuj iMac model mid 2011 a musim rict, ze ten iMac je od ty doby neskutecne pomalej, seka se snad kazda animace, spatne vykreslovani barev ramecku u aplikaci… problikavaji okna atp… nemluve o tom, ze iMac od te doby, co jsem na nej dal Catalinu nejde dat do rezimu spanku… to me se*e nejvic, nevite nekdo co s tim ? Proste ten pocitac nejde uspat a porad sviti… diky za odpovedi…

  Tak jsem to zkusil na iMac mid 2011 a nepodařilo se to. Vždy to končí asi 4 minuty před dokončením přípravy k instalaci chybou. Pozn: instaluju to tedy na externí TB SSD disk!

Vložte vlastní komentář

celý text