Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mno to je sice možné, ale za jakou cenu žejo. USA v podstatě likviduje konkurenci z číny jak jen může, to se pak trh může změnit, ale není to z větší části zásluhou výkonu Applu ale dušení konkurenta. Jako nebavím se o tom, jestli je Huawei hodnej nebo zlej kluk, to je na jinou diskuzi. U nás to vypadá, že podíl Huawei (pokud bude dál klesat) sežere hlavně Samsung a Xiaomi.

  Prosím jak tedy vlastně USA údajně likviduje údajně Číny? Dokážete to inteligentně popsat? A proč do tohoto vůbec pletete Apple?

  (Psal jsem tu předtím komentář, tak zkusím ještě jednou…)

  Tohle je otázka pohledu. Ono se na to totiž dá dívat i tak, že „čínští výrobci“ parazitují na Apple (a jiných podobných firmách, které investují obrovské sumy každý rok do vývoje), protože nechají Apple vyvinout technologie, materiály, design, výrobní procesy a pak jen pružně vše ukradnou (pardon, okopírují… pardon, inspirují se) a prodají za zlomek ceny.

  Ale taky se ten pohled dá ještě otočit a brát to jako jistou „daň“, kterou musí Apple (a jiní) platit za levnou výrobu v Číně.

  Ono se na to dá ale dívat i naopak – čínské značky berou podíl Applu (za Apple možno dosadit jinou obdobnou firmu) a do velké míry nefér, protože Apple (případně jiný výrobce s tučným rozpočtem na vývoj) něco za těžké peníze vyvine, odladí (technologie, design, materiály, výrobní procesy…) a pak přijde typický Číňan, pružně to okopíruje (beztak to ve stejných továrnách vyrábí) a vesele prodává za nižší cenu, protože je vývoj nestál skoro nic.

  (No a pak to samozřejmě můžeme ještě trochu otočit a bavit se o tom, že je to vlastně taková „daň“ za vykořisťování Číny, že kdyby ty telefony vyráběli prémiové značky na západě, cena by byla nesrovnatelná.)

  wizaard tvoj pohľad je veľmi nesprávny a zavádzajúci platil tak pre 10 rokmi , situácia sa veľmi zmenila a to v každom technickom obore najprv to bolo lacné ruky a lacná pracovná sila , ale nasledoval posun a to zriaďovanie vývojových a výskumných centier veľkými korporáciami priamo v čine lebo prišla aj éra lacných mozgov lebo kvalitný vývojár alebo technický inžinier je v Číne lacnejší ako v Silicon valey pokiaľ to boli lacné ruky USA to až tak nevadilo za posledné roky je situlácia iná toto sú oficiálne údaje Svetovej organizácie duševného vlastníctva alebo (WIPO) informovala, že inovátori v celom svete v minulom roku 2018 prihlásili 3,17 mil. patentov, z toho Čína rekordných 1,38 milióna prihlášok patentov. , do roku 2011, boli USA prvé ,v roku 2018 na druhom mieste USA a zaregistrovali len 607 tisíc patentov. napr v 5G sieťach má Huawei enormný náskok a to vďaka patentom ,
  ˇčina nie je už kopírka ale je úplne niekde inde a tým pádom rastie jej vplyv sila a moc ovplyvňovať technologický svet a to vadí USA najviac

  Kdo by taky stál o čínského šmíráka se zasekaným lagdroidem bez Google služeb a možností stahovat aplikace z oficiálního storu. Do takového telefonu bych vážně chtěl zadávat své osobní údaje včetně platební karty… 😎

  George1: vzhledem k dire na urovni HW, bych si ho byt tebou, radsi vypnul ty lagdroide :-) ta dira co tam mas, pravdepodobne umoznuje i desifrovani uloziste.

  Nemam huawei, ale placat o lagdroidu muze jen omezenec, ktery nema technologicky prehled. Pokud mluvis o cinskem smirakovi, nikde jsem nezaznamenal nejake relevantni dukazy, jen papouskovani vlady usa….. Ja si osobne nemyslim, ze zrovna huawei v socastne dobe kopiruje, kdyz je technologicky 2 kroky pred konkurenci, ktera se ho snazi v evrope a usa zlikvidovat.

Vložte vlastní komentář

celý text