Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jo.. je to klasický jabkotrend, kterého se zuby nehty drží (asi mají nasmlouváno).
  Cena u Xeonu šla dolů proto, že je AMD drtí na všech frontách.
  Desktopy, NTB i servery – trend je jasný, a postupně to začínají reflektovat všichni velcí hráči – Lenovo, Dell, HP, kterým to vždy chvíli trvá…
  AMD loni zahájilo brutální ofenzívu, kdy nabízejí lepší technologii, srovnatelný (nebo vyšší výkon), nižší spotřebu, a s cenou nižší o 30-40% než ekvivalent od Intelu.
  Doporučuji pročíst zdroje, které se tomu věnují.
  14nm.. tam kde konkurence nasazuje 7nm.. gratulki tvl…
  Takový aušuš, do profesionální pracovní stanice, omg… :-D :-D

  Ja nemam extra dojem zeby Xeony cenovo klesali, max tak starsie modely – co je normalne. A pokial viem, Threadrippery etc zozali napriek boomu s cenou a vykonom kritiku spolahlivosti – casto sa zosypavali systemi atd.. Apple je dolhodobo nastaveny na Intel a nebyt obojstrannej jesitnosti s nVidiou, pravdepodobne by boli aj na Nvidia GPU. AMD GPU sa momentalne javi ako znacna nevyhoda (v profesionalnom 3D prostredi) nakolko nedisponuju systemom CUDA, ktory je potrebny na vykonny GPU rendering a podporu simulacii. Xeony maju vsak brutalnu architekturu a v spojeni s ECC reg RAM tvoria skutocne stabilne kombo. Je to citelne pri multitaskingoch ako ako rendrovanie, simulacie a napr. sledovanie filmu s bezchybnym vysledkom naraz.

  Jasně, tomu rozumím, nicméně, je škoda, že nenabízejí možnost volby Intel/AMD. Já bych v současnosti šel raději do AMD. Celý náš korporát přechází na AMD napříč zařízeními, a výraznější komplikace nejsou. Krom licenčního poplatku u serverů.

  Copa CPU, to třeba za rok/dva vyměníš… problém je ale PCIe 3.0? Budeš za rok/dva řešit PCIe 4.0 řadičem za 30K ? Nebo Raidem 4-6 ks SSD? To se pěkně prodraží. Nebo počítají s TB externím diskem na kterém se bude pracovat?

  Myslím si, že procáky určené pro Mac Pro v iMacu Pro je jen vlhký sen applistů… 150W TDP nacpat do iMacu je neuchladitelné. Spíš to bude nějaká ořezaná verze do 90W jako nyní. Vlastně iMac Pro se od klasického liší jen tím, že dostal desktop procák. To ostatní jsou jen nějaké mobilní deriváty extra pro apple.

Vložte vlastní komentář

celý text