Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  no konečně.. už sem se nemohl dočkat..

  Včera jsem spustil aktualizaci na Catalinu MacBook Air 2017. Po instalaci a přihlášení se objevila hláška Nastavování Macu a dál se nic neděje, píše nastavuje se…. nechal jsem přes noc, ale pořád je to stejný. Stalo se to někomu? Zkoušeli jste tvrdý reset?

  Tak na Apple mají napsáno: pokud vidíte tuto hlášku déle než 30 minut, podržet tlačítko napájení na 10 vteřin a proveďte takto restart… prý “občas se to stane”… Jobs se musí v hrobě otáčet

  Mam problem, nejde mi provest instalace, pise to ze se muze instalovat pouze na disk s file systemem APFS. Je mozne nejak stavajici file system prevest na APFS, v diskove utilite to nejde :(

  Part 1: Easy way to Convert HFS/HFS+ to APFS Without Losing Data

  There are numerous ways to convert HFS to APFs file system. If your device supports the macOS High Sierra version, then you can simply upgrade it. This will automatically convert your file system to the APFS. Since the automatic conversion only takes place for the internal SSD drivers, you might need to take some added measures via Disk Utility to convert HFS to APFS manually. We have listed both of these solutions here.
  Upgrade Mac to High Sierra
  One of the easiest ways to perform an automatic conversion of HFS/HFS+ is upgrading your Mac to High Sierra. If your system is compatible with the update, then simply visit Apple’s official website for High Sierra right here. Click on the “Upgrade Now” button and download the update.
  upgrade mac to high sierra
  Launch it and follow the simple on-screen instructions to upgrade your Mac to High Sierra. As you run the installer, make sure that the option of “Upgrade to APFS” is enabled. This will automatically convert HFS to APFS.
  Upgrade to APFS
  Convert HFS to APFS via Disk Utility
  If you have missed the opportunity of converting HFS to APFS automatically, then don’t worry. You can also take the assistance of Mac’s Disk Utility tool to make this conversion. To perform a seamless conversion of your file system, simply follow these steps:
  To start with, you need to restart Mac in the recovery mode. To do this, you can just restart Mac by clicking on the Apple icon and pressing the “R” and the Command key at the same time.
  In a while, you will see Apple’s logo as your Mac would be restarted in the recovery mode.
  Afterward, you need to launch the Disk Utility application. From here, you can select the drive that you wish to convert.
  Right-click the drive and select the option of “Convert to APFS”. Alternatively, you can also go to the Edit menu and click on the “Convert to APFS” option.
  convert HFS to APFS
  This will generate a pop-up message asking you to confirm your choice. Just click on the “Convert” button to initiate the process.
  Sit back and wait for a while as the Disk Utility tool will convert HFS to APFS automatically. You can get to know about the progress from an on-screen indicator. This might take a while, so don’t close the application once the conversion process is taking place.
  convert HFS to APFS with disk utility
  Once the conversion is completed, you can restart your Mac in the normal mode. Afterward, you can just select the drive and go to the “Get info” option to access its detail. From here, you can check that the file system format would be mentioned as APFS.

  Zkousel jsem v recovery modu diskova utilita porad jen vidim zasedivelou moznost prevodu na APFS. Nevim jestli se ten disk nemusi napred Unmountnout a pak az ze by sel prevod.
  Poradi nekdo na Apple nevedeli, puvodni file system mam klasicky zurnalovy. Dekuji

  já zatím instaluji..stahovalo se to strašně dlouho a pak to vypadlo a nahlásili že Mac OS není dostupný na serveru..tak sem si říkal kurňik oni to pozastavili..ale tedkom v době psaní komentáře už probíhá instalace..

  Zjištění z aktualizaci MacBook Pro late 2013 a MacBook Air early 2013:
  – stahování 8 Gb v pohodě, pokud nevytahnete /připojíte zdroj, jinak to u obou začíná znovu, fakt pakarna
  – nechápu to, ale stahování pře gb kabel je pomalejší než Wi-Fi
  – air je výrazně pomalejší , ale už je aktuální
  – objevuje se množství povolení
  – Pro je na obrazovce nastavení .Mac už přes 2 hodiny a nic, takže hard restart
  – Pro se resuscitoval a jede hlášky
  – oba vytvořily složku přemístěna položky

  Nainstalováno. Jsem vytičenej. Padá mi e-mail okamžitě. Nejde vůbec spustit. Nemám nervy to řešit. Asi poletí celej iMac z okna na MacBook to nechci :-(

  Když máš potřebu instalovat hned po vydání a nejsi schopnej počkat pár tejdnů, než vydaj opravný aktualizace a systém bude stabilní, tak se nediv.

  Taky čekám,nic instalovat zatím nebudu,jsem rád,že mi imac jede na H.Siera,když čtu komentáře,vůbec se mi do toho nechce

  Zatím vše naprosto v pořádku, aplikace se startují poměrně rychle, nehlásí problém. Adobe Photoshop Lightroom v pohodě nastartoval a je plně funkční. Instalace Cataliny trvala cca 50 minut i s downloadem.

  Od updatu na iOS 13 není schopna aplikace Fotky na Macu „zpracovat“ úpravy fotek provedené na iPhonu – fotka sice vypadá jak má, ale jednotlivá nastavení jednotlivých atributů zůstavaji na MacOSu vynulovaná a nereflektují to, co bylo nastavené na iPhonu… a Catalina na tom nic nezměnila.

  Úžasné :(

  Catalina nainstalovaná (upgrade z high sierry). Vypadá velmi dobře. Adobe Photoshop CC, Illustrator CC, Indesign CC, Acrobat CC bez problémů. Je potřeba trpělivost, protože po instalaci probíhá na pozadí doinstalování různých souborů a nastavení z cloudu. Po cca hodině po prvním spuštění vše běží jak má. Je možné, že se něco „zjeví“, ale zatím se mi to zdá dobré.

  Tak já teda nevim, ale velikost ve store mam 4.9 a stahuje se pres 8GB. Už jsem to stahoval 5x a vzdycky kdyz bylo stazeno 4.83 tak vyskocila chyba spojeni a je konec. :(

  Nainstalováno již včera na macbook pro 2018 a šlape naprosto bez problémů. Žádný pády, žádný komplikace. Během 30-35min bylo hotovo vč. stahování. Žena taktéž bez problémů

  Já mám problém s Apple TV. Nejenže rozhraní neustále skáče mezi češtinou, angličtinou a kombinací obou jazyků, ale především mi nejde spustit film. A to jsem jim včera a dneska ráno poslal peníze za dva nové do knihovny a teď si je na macu ani nemůžu pustit. :D

  Dobrý večer všem, nemůžu se ubránit pocitu, že Catalina není prostě vychytaná a nejsem zrovna příznivce testování SW na lidech. Propojení MAC s iPhonem např. s Podcast nebo Mail app někdy funguje a někdy ne.
  Palec nahoru za tmavý režim a možnost samostatného přepínaní SW.
  A palec dolů za konec podpory 32bit app.
  A pro příznivce her nebude snadné se vyznat v nákupu např. Call of duty přes Alza.cz , kdy se tam píše, že hra je určena pro MAC, ovšem už není patrné, že Catalina je nepodporuje resp. 32 bitové hry.

  Ahoj, nemám maca moc dlouho a tudíž je možné, že se v něm ještě moc nevyznám a někde mám něco špatně nastaveného. Včera jsem instaloval na macbook 2018. Musel jsem uvolňovat hromadu místa, aby se mi vše vešlo. Po úspěšné instalaci první průvodce a seznámení s novým systémem absolutně nefungoval, celý se sekl a musel jsem udělat restart na tvrdo. Nic moc … po nainstalování zjištěno přeskupení místa a ušetření místa na disku z původních 15 volných GB jsem teď na 47 Gb. Z toho 10 gb zabírá systém a 53 GB „jiné“ .. to se asi nikdy nedozvím co to je … Jediný problém co zatím mám, že mi přes macbook nejdou absolutně moje fotky co mám na icloudu … prostě vše prázdné a nemůžu se k ničemu dostat …. Nestalo se někomu? Nevíte co s tím ??

  Totální srač@ka, při instalaci to Stucke On “Setting Up Your Mac”, nutný tvrdý restart, to, že nefungují aplikace 32 bit je jasné, ale nechodí ani Adobe reader, každou chvíli to restartuje síťové služby jak na LANu, tak Wi-Fi a tím pádem to nedrží síťové služby. MS Office ve verzi 16.29 je každou chvíli dole a mnoho zajímavých dalších features pro potěšení toho, kdo chce klávesnici rozbít o stůl. Děkuji Ti Time, že jsi to vzal do ruky

  Mám problém s domácím sdílením – na Macu nejde zapnout, pokud se odhlásím na Apple TV, nebere mi heslo. Rok od roku větší zklamání.

  Náhledová aplikace špatně zobrazuje pdf soubory. Jak na OS 10.15 tak iOS 13.1.2
  Musí se otevírat v Adobe.
  Ale hlavně hrrrrr vydejme poloprodukt oni nám napíši co nejde a pak to opravíme.

  Ahoj,
  pojede ADOBE CS6 na OS Catalina? Photoshop a Illustrator mi to vyhazuje hlášku /vývojář by měl aplikaci aktualizovat/ díky za odpověď

  Čaute, mám problém s fotkami. Vôbec mi nejde otvoriť táto aplikácia neviem sa nijako dostať k fotkám, ktoré nutne potrebujem. Stále aktualizuje knižnicu a zasekne sa vždy na dokončené 3 percentá a ďalej sa to nepohne. Skúsila som to takto nechať ale počase sa to vypne samo. A takto to ide stále dookola…všetko ostatné funguje skvelo.
  Neviete mi niekto poradiť čo s tým ?
  Za prípadnu odpoveď vopred ďakujem.

  Zdravím Vás,

  mám MacBook Air teprve pár měsíců. Nyní při aktualizaci mi to píše, že nedávno použitá aplikace není optimalizovaná pro můj Mac a po instalaci na 10.15 nebude fungovat, že pokud neni k dispozici aktualizace, aplikaci už ani neotevřu. Jedná se o oplikaci MixMeiser Express, která mě stála 2 litry. Nemůžu si dovolit risknout, že mi aplikace nebude fungovat, jelikož ji potřebuju denně k práci. Dokážete mi poradit, co s tím? Vyprdnout se na aktualizaci na 10.15?

  Díky!

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.