Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Autor je zřejmě amatér, který neví, že to, co popsal v textu například Garmin, Sigma, Polar vyrábí už tak 10 let. Takže jen pro Pavla: na zápěstí měřit dech opravdu nepujde. Jde o hrudní pás, který je běžný.

  Chápu, že Apple může „staré“ hrudní pasy upravit k dokonalosti. Ale to jde docela těžko.

  Apple může pro diagnostiku měřit z hodinek jen elektroaktivitu v těle na to bylo nejsnadnější EKG. Zde stačí jen „poslouchat“. Zdroj dat a signálu je tělo. Na všechny jiné diagnostiky v medicíně využíváme přístroje, které musejí sami vykonant práci, poslat do těla signal, což je energetický náročné a pak poslouchat.

  Měření cukru atd. je závislé na idebírání vzorku. Kdo si dobrovolně nechá botat stále stejnou jehlou? Jaká je životnost této jehly a následná přesnost měření? Lidský pot a tekutiny jsou agresivní prostředí, které vám daný senzor do týdné zničí. Nikdo si nebude kupovat novou sadu (jehel) pro testování každý týden.

  “Nikdo si nebude kupovat novou sadu (jehel) pro testování každý týden.”

  – Mate pravdu, diabetici si nekupuji nove sady jehel / lancet…

  “Apple může pro diagnostiku měřit z hodinek jen elektroaktivitu v těle na to bylo nejsnadnější EKG. Zde stačí jen „poslouchat“. Zdroj dat a signálu je tělo. Na všechny jiné diagnostiky v medicíně využíváme přístroje, které musejí sami vykonant práci, poslat do těla signal, což je energetický náročné a pak poslouchat.

  – Apple ale v hodinkach nepouziva jenom elektrody, ale pro zpresneni tam ma i LED
  – EEG je precejenom o malicko slozitejsi, nicmene i toto se casem vyresi.
  – mereni krevniho tlaku je take jen “poslouchani”
  – saturace krve kyslikem – oxymetry take jen “poslouchaji”

  Navic Apple nepouziva jen elektrody pri mereni v hodinkach. Ma tam i diody, takze Vase staci jen “poslouchat” je docela mimo.
  I blba elektroda musi byt pripojena ke stroji a ten musi byt napajeny a je jedno, jestli je to elektrickou energii nebo potravou. Jen “poslouchat” bez energie neexistuje.

  “Kdo si dobrovolně nechá botat stále stejnou jehlou?”

  – spousta diabetiku, kteri si nemohou dovolit dokoupit adekvatni mnozstvi jehel pro aplikaci inzulinu a 1 jehlu tak vyuzivaji opakovane dokud jim to je komfortni.

  To znamena, ze saturaci krve kyslikem Apple muze merit a staci mu na to pridani LEDky (pokud tam uz neni). Odhaduji ze dalsiAW by to mohli umet a bude to “wow”. Nebude to o moc energeticky narocnejsi nez soucasny stav.
  Vyhoda tohohle reseni je mozna detekce spankove apnoe a Apple tim tak pujde naproti svemu EKG.

Vložte vlastní komentář

celý text