Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mám odvčera GM a zatial stabilita super, testujem.

  V redakci máme bohužel se stabilitou celkem problémy :( Nicméně chystáme recenzi, kde vše vylíčíme.

  Ty připomínky mne točí, nechápu, jak si toto v Apple mohou dovolit.
  Ohledně recenze, šlo by jí zveřejnit co nejdříve? Nerad by si novou verzi nainstaloval a pak měl problémy, tak jako s beta verzí. Ta musela pryč.

  Mám poslední betu a zatím jsem nenarazil na problém. Zajímalo by mě, v čem by problémy měly být… Používám počítač dost různorodě a nic mi nespadlo a vše mi výborně funguje. Pocitově daleko rychleji než verze 10.14….
  Snad teď si vybavuji, že youtube se chovalo v safari někdy divně. A některé hry na 32 bitech nejedou. Ale to není problém apple, ale vývojářů.

  Pozor na velkou změnu s 32bit aplikacemi. Přestanou fungovat. Pro střihače je to zatím celkem problém, jelikož se například jedná o celý balík firmy Avid. Takže Media Composer nebo pro hudebníky Protools přestane jít. Jsem osobně zvědavý s jakým operačním systémem bude Apple odesílat nové Macy Pro, protože pokud s Catalinou, tak celému holywoodu nebudou fungovat sřižny. A jak známo Avid je firma, kde vše dlouho trvá a minulý rok jim například aktualizace pro Mojave trvala 6 měsíců a to nebyla tak závažná úprava jako 32->64bitů. Bude to ještě zajímavé.

  Moje zkušenosti s poslední betou na dvou strojích:

  Na iMacu 21, late 2012, mi po čisté instalaci na HDD přišel chod bez problémů. (Pravda – například Připomínky jsem netestoval, protože je nepoužívám. A momentálně to ani nemůžu udělat, protože je iMac odpojenej a připravenej na instalaci SSD.)

  Na iMacu 27, 2019, s instalací Cataliny přes Mojave, se iMac nedal používat. Catalina musela pryč a je tam zpátky Mojave.

  Čili novou verzi vždycky jenom přes čistou instalaci.

  Zdravim, v noci som skusal stiahnut instalaciu Catalina Systemu cez Apple Beta Profil a co je zvlastne stiahlo mi uz verziu s oznacenim 19A582a co by mala byt asi GM. Je to zvlastne nakolko som sa nikde nedocital o jej uvolneni pre bezneho beta testera nakolko ja nemam developer ucet.

  Děkuji za info. Přemýšlel jsem, že jej hnedka naistaluji, ale při přečtení článku by to pro mě byl asi problém. Protože používám do zaměstnání svůj osobní NT pro vzdálený přístup – konkrétně aplikaci visionapp onetimepass tak jsem zjistil, že ta je jen 32bitů a 64 bitů jsem nanašel, takže by mi po aktualizaci toto přestalo fungovat… takže budu muset bohužel počkat a zůstat dále u Mojave….

  Ahoj,
  presel jsem na OS Catalina a uz par hodin me to pustilo jen do obrazovky “Nastavovani Macu…” …. dole bezi “Nastavovaní…” a toci se tam kolecko, tkz zamrzle to asi neni. Jen to uz tak je cca 9 hodin a nic. Nevite prosime nekdo jak z toho ven? Stale cekat? A jak neprijit o data, nemam zalohu :/
  Dekuji moc.
  Honza

  Tak jsem to vyřešila, prý se to stalo už hodně uživatelům. Stačí prý podržet tlačítko vypínání a macbook restartovat. Pokud totiž to nastavování macu trvá víc jak půl hodiny, tak už to pravděpodobně je dokončené a seklo se to. No oddechla jsem si, už mi normálně funguje. :)

  Mám na Mac 11GB VOLNYCH, A teď se mi to seklo pro nedostatek místa. Stále se točí dokola přihlášení si Mac a pak zase instalace. Znova to upozorní a zase jediná možnost je restart. Nevíte jak z toho ven? Abych se dostala do macu a případně vyčistila disk?? Diky

Vložte vlastní komentář

celý text