Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak tohle jsou perly…

  “Čistě teoreticky by se tak mohlo stát, že by jí mohl softwarově Apple povolit, byť by nemusela fungovat tak dokonale, jak sám očekával. Kdyby o tom však uživatele dostatečně informoval a ti tak věděli o tom, že funkčnost není dle něj zcela ideální, nemusel by to být až takový problém.”
  -> Tak tohle by šlo proti jedné ze zásadních myšlenek Applu.

  “… vychytávka by našla nejvíce uplatnění v krizových situacích, kdy bychom například nutně potřebovali využít vybité AirPods.”
  -> Můžete mi říct, v jaké situaci potřebuji nutně nabít AirPods?

  1) Myslím, že to je vcelku podobná situace jako přiškrcování baterie. Apple chtěl, aby telefon běžel bez vypínání atd a tak zavedl přiškrcovadlo, které pak umožnil vypnout = tedy zavedl něco proti své myšlence, protože vypnutím se vystavujeme riziku vypínání. Že bylo přidání této možnost vynucené situací je věc druhá.

  2) Že vy nezažíváte situace, kdy potřebujete mít AirPods nabité ještě neznamená, že to tak má celý svět.

  OK, bod 1 řešit nebudeme. Ale stojím si za tím, že logika Applu je “všechno, nebo nic”, polovičatá nebo kompromisní řešení už z návrhu nedělají.

  Bod 2: Jednak nepíšu, že nepotřebuji mít nabité AirPods. Píšu, že neznám situaci, ve které potřebuji mít *nutně* nabité AirPods (a to tak nutně, že mi bude stát za to mít v telefonu nějaké bazmekové nabíjecí řešení). O to mi jde. 🙂

  Neni to tak docela pravda.

  Ad1) Apple zde byl donucen pod hrozbou pokut od soudu. Dana funkcionalita vypinala nesmyslne starsi telefony. Pri nizsi kapacite(stari) a v nizke teplote. Opravdu jsem miloval vypinani mobilu s 60% baterky. Funkce byla pridana bez vedomi majitelu, kteri si ji s telefonem nekupovali. Po odstraneni funguje telefon i pri 10% v -10C. Byl to jasny pokus o tlak k porizeni noveho mobilu.

  Ad2) je nesmysl potrebovat extremne nutne Airpody. Asi zapominate, ze jde telefonovat s mobilem u ucha.

  1) Daná funkcionalita právě zabraňovala vypínání při stáří baterky a to na úkor výkonu. S teplotami to snad vůbec nic společného nemělo nebo se o tom alespoň nemluvilo (alespoň co si tedy pamatuji).

  2) Hovor v autě asi raději vyřídím přes AirPod než s telefonem u ucha, pokud zrovna potřebuji někam jet a nemám čas zastavovat. A takových situací by se našlo samozřejmě víc.

  @Jiří Filip: Ještě k tomu „děsně nutnému nabíjení AirPods“, to mi prostě nedá; tou neustálou potřebou někomu za každou cenu dokazovat svou pravdu, a to i za pomoci naprosto povrchních argumentů, mě baví… čili mám si představit situaci, kdy máte telefon za 30+k, máte (vybité) AirPods a sedíte v autě, které nemá handsfree, USB port ani cigaretovou zásuvku a nabíječku? A ta sluchátka dobijete dopředu, nebo během jízdy? A během jízdy je na ten telefon nalepíte izolepou, aby nespadla? Pořád mi nějak připadá to zastavení uvěřitelnější… No ale míru zdar!

  Tak trosku nechapu tuhle denatu protoze ne kazdy majitel iphone za 30k musi vlastnit vuz a jezdit jen mezi domovem a kancelari, aby si mohl kdykoliv dobit. Ackoliv ja vuz vlastnim, presto jsem se dostal do situace, ze jsem doma sebral airpods o kterych jsem doufal ze jsou full (protoze je pouzivam minimalne) a zjistil ksem ze jsou totalne vybity a byl jsem v prdeli. Pred sebou dlouhou cestu (prekvapive vlakem! ) a bez nabijecky, protoze mi iphone vzdy vydrzi. Tak tehdy bych to fakt ocenil.

  No a přesně v nějakou takovou odpověď jsem doufal! Díky, konečně relevantní odezva. Můžeme polemizovat o tom, zda je to tak zásadně důležité, abyste kvůli tomu preferoval polofunkční či omezené řešení, ale je to konečně scénář, který dává smysl!

  Spise bych chapal oboustrane nabijeni ze si na ip polozim aw a dobiju si je. Ale ted nevim jiste rozebrali a nasli tam mozna oboustfane dobijeni. To by znamenalo ze treba v budoucim ios 13x by vyslo SW odblokovni ? Nebo jen apple nestihl zcela odstranit ono nabijeni z duvodu ze nefungovalo jak chtel ? Pokud ano je to stejne jako jeho slavna nbijeci rohozka :-D

Vložte vlastní komentář

celý text