Zavřít reklamu

Informační embargo, kterému podléhaly recenze na nové iPhony 11 a 11 Pro dnešním dnem skončilo a na světle světa se tak začínají objevovat první hodnocení novinek zahraničních médií. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak se iPhone 11 líbí těm nejpovolanějším z nejpovolanějších. 

Recenze se vesměs točí kolem nového fotoaparátu, kterým iPhone 11 svého předchůdce výrazně převyšuje. Podle recenzentů z The Verge je kombinace širokoúhlého a ultraširokoúhlého objektivu skutečně velmi zábavná na používání a umožňuje spoustu různých možností focení. Samotný ultraširokoúhlý objektiv však dle jejich testů nedosahuje tak výrazných kvalit jako jeho kolega na zádech telefonu, kvůli čemuž recenzenti doporučují, aby uživatelé v případě, že potřebují zachytit skutečně vysoce kvalitní fotku, například nevyužívali oddalování objektivu, ale raději zkrátka udělali pár kroků dozadu, pokud to situace umožňuje. Slova chvály si od recenzentů vysloužil i Noční režim, který dá konečně zapomenout nepřesvědčivým fotografickým výkonům iPhonů za zhoršených světelných podmínek. Velmi kladně je hodnoceno především jeho automatické zapínání, díky kterému se tak uživatelé nemusí sami rozhodovat, zda je v danou chvíli Noční režim dobrý nápad či nikoliv. 

Nad výkonem fotoaparátu za zhoršených světelných podmínek se rozplývají i recenzenti z TechRadaru, dle kterých iPhone díky Nočnímu režimu překonává v těchto fotkách mnohé své soupeře. Fotky focené přes něj jsou úžasně jasné, díky čemuž jsou bez problému srovnatelné s například s fotkami od Huawei, Samsungu či Googlu. Konečně je jedno, zda se rozhodnete fotit v odpoledne či v 1 hodinu ráno. Výsledek bude stát jak jako tak za to. 

Kvůli fotoaparátu se přejít z iPhonu XR na iPhone 11 vyplatí.

Hodnocení se nevyhnulo ani natáčení videa, které si recenzenti též nemohou vynachválit. Například The Verge si pochvaluje především ladnost, s jakou se mezi sebou přepínají při natáčení jednotlivé objektivy. Ta je dle recenzentů dotažena prakticky k dokonalosti, díky čemuž se nemusíte obávat například náhlých změn barvy či jakýchkoliv podobných problémů. “Jediné Android telefony, které mohou v tomto ohledu soupeřit s Applem, jsou ty od Samsungu. Ani ty však na Apple nestačí a propast mezi nimi se neustále prohlubuje,” píší v recenzi a pokračují: “Jak jsme již zmínili, strávili jsme při testování fotoaparátu a videa při recenzování skutečně spoustu času, abychom si o nich udělali důkladný obrázek. Díky tomu tak můžu říci, že fotoaparáty iPhonu 11 jsou tak dobré, že by kvůli nim měli majitelé iPhonů XR upgradovat, což obvykle neříkám.”

Do hodnocení fotoaparátu se pustili i recenzenti z USA Today, kteří rozebrali jednu z jeho méně známých funkcí a to sice zachycení oblasti “mimo záběr” fotografie či videa, který je následně možné vidět ve zbrusu novém rozhraní a následně jej přes něj i různě upravovat. Díky tomu jsou tak nyní možnosti uzpůsobení fotky na zcela nové úrovni, což je jistě velmi pozitivní skutečnost. A pozor – pokud se obáváte například toho, že vám podobná novinka zabere zbytečně příliš místa v telefonu, obavy okamžitě zažeňte. Veškeré takto zachycené “mimozáběry” se totiž po 30 dnech automaticky smažou a tím pádem úložiště telefonu nezahlcují. 

Recenzenti z Pocket-lint si zas nemůžou vynachválit obrovský skok v kvalitě portrétního režimu mezi iPhonem 11 a iPhonem XR, který je dle nich skutečně velmi vítaný. “V dobrých světelných podmínkách jsou výsledky iPhonu 11 vynikající s velkým množstvím detailů, zářivými barvami i minimem šumu. Portrétové svícení nyní nabízí hned šest efektů, což je o polovinu více než u iPhonu XR, což je též skvělá zpráva. Rozmazání pozadí sice není vždy 100%, avšak to platí o většiny chytrých telefonů. Oproti iPhonu XR je ale výrazně lepší a hlavně jej lze použít i na jiné objekty než jen lidi. Kočičí obrázky s rozmazaným pozadím – kdo to nechce?”, nechali se redaktoři unést. 

Naštve slabá nabíječka i chyby v iOS 13.

Poměrně zajímavé je, že se v recenzích neobjevuje víceméně žádné větší hodnocení výkonu novinky, který si však pozornost rozhodně zaslouží. V jedné z recenzí zaznělo například to, že přestože se jedná o “levný” iPhone, strká svým výkonem do kapsy i hlavní vlajkové lodě s Androidem. Na druhou stranu, stejná situace nastala i vloni, kdy byl iPhone XR osazen stejným procesorem jako iPhony XS a tudíž možná právě proto nikoho příliš tato věc nevykolejila. Co naopak recenzenty vykolejilo, bylo přibalení méně výkonné 5W nabíječky do krabiček iPhonů 11, zatímco iPhony 11 Pro se dočkaly 18W adaptérů. Kvůli tomu tak musí uživatelé, kteří třeba s iPhony začínají a chtějí využívat rychlonabíjení, zaplatit další peníze navíc za vhodnou nabíječku, což není v očích recenzentů zrovna ideální. Nicméně nedá se nic dělat, rozhodnutí Applu v tomto směru alespoň pro letošek už nezvrátíme. Slovy kritiky paradoxně recenzenti v čele s The Verge nešetřili ani na iOS 13, tedy zdánlivě neúplnou součást iPhonu 11. Ten se totiž na iPhonu nechoval zrovna prvotřídně a po dobu testování měl zapříčinit několikrát pád aplikací, což na něj rozhodně nevrhá to nejlepší světlo. V tomto případě se však naštěstí jedná “jen” o softwarové problémy, které lze vyřešit updatem. 

Jak tedy můžete vidět, recenze novinky jsou vesměs kladné a točí se prakticky jen kolem jedné věci – fotoaparátu. To ale není ve výsledku nic překvapivého, jelikož je to právě fotoaparát, co je na letošních iPhonech suverénně nejzajímavější a čemu se i samotný Apple při jejich prezentaci věnoval nejdéle. Nezbývá tedy než doufat, že si podobné nadšení z něj užijeme za pár dní i my a vy. Recenzi iPhonu 11 totiž na Letem světem Applem samozřejmě v brzké době naleznete také a to se všemi testy, které by vás jen mohly zajímat. 

Související články

Dnes nejčtenější