Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Proboha, to opravdu v tom úžasném ekosystému applu se může stát, že nemůžete spustit aplikaci kvůli tomu, že čekáte na aktualizaci? Tohle kdyby si dovolil můj systém, tak ho zašlapu do země. Já nechci trávit svůj život tím, že budu něco nastavovat nebo čekat na systém (Prioritizovat aktualizaci??) WTF? Co přejít do světa, kde mobil používáte a neřešíte podobné nesmysly?

  Co si o tom něco zjistit, než plácat nesmysly, ale žiješ v jiném světě no :D Běžně si nastavíš automatické aktualizace a toto neřešíš. Priorizování aplikací je dobré v případě kdy mobil obnovíš ze zálohy a prostě potřebuješ mít k dispozici nějakou důležitou aplikaci.
  Reálně by mě zajímalo, jak je to na androidu. Tam se třeba 30 aplikací stahuje najednou, takže se ti stahují déle, protože si berou data? :D

  Petr: takže autor článku plácá nesmysly? :D „.. alespoň jednou na vašem iPhonu setkali. Rychle potřebujete zapnout nějakou aplikaci, avšak z nějakého důvodu se vám to nedaří. Za několik okamžiků si všímáte, že je ikona aplikace zašedlá a čeká na aktualizaci.“
  Plácal tedy autor nesmysly a žije v jiném světě než ty? Nebo se to stává jen při obnovování ze zálohy?

  Android (kromě nejlevnějších pleček) má dost paměti, takže pokud stahuje aktualizace, tak na pozadí. Mimochodem to je jedna z věcí, kdy si uvědomíš, že mít 4-6GB ram je důležité a není to kvůli neodladění systému. Klidně můžeš v aplikaci pracovat i po dobu stahování aktualizace – prostě to nepoznáš a nemusíš se o nic starat. Systém by si nikdy nedovolil blokovat spuštění nějaké aplikace a nechápu, jak toto vůbec může být možné v ekosystému applu. Proto se na to ptám. Jinak android řeší aktualizace sám při vhodném okamžiku, často si počká na WiFi a na to, aby se s mobilem nepracovalo a nebyl skoro vybitý, ale můžeš ho i přinutit aby aktualizoval hned a klidně i přes data.

  Vand
  Pripadne mi ze vubec nechapes o cem je tady rec.
  Klasicky uzivatel Androidu ktery iPhone nikdy nemel v ruce nechape ho a nerozumi mu. Coz je samozrejme v poradku. iPhone neni pro kazdeho.

  Právě proto jsem se na to ptal. Sleduji různé systémy, nemyslím si že Android je dokonalý, ovšem fascinuje mě, jaké nedodělky jsou možné na jiných systémech. Opravdu nechápu, proč to má iPhone tak nesmyslně, když to jde udělat o dost lépe (viz třeba Android) a tak, aby to uživatele neomezovalo a nemusel se o to starat.

  Wand: Ano plácá :) Máš možnost mít automatické aktualizace a nebo si to zapnout sám.

  Ale za 5 let používání iPhonu jsem s tím problém neměl. Nikdy se mi nestalo, že by mi automatická aktualizace něco aktualizovala v době používání zařízení.
  A pokud dám manuální aktualizaci, tak z toho vyplývá, že tu danou aplikaci aktuálně nepotřebuji.

  Nevím kolik aplikací lze stahovat zároveň, stejně to není efektivní, tak ty aktualizace/stahování jsou v nějaké řade. Prostě stačí pozastavit aktuální a pustit tu kterou potřebuju.

  Ale pokud má autor článku v zařízení třeba 1000 aplikací a tak velikou smůlu, že vyjde aktualizace na dalších 10 aplikací v  jeden moment a ještě zrovna, když potřebuje zapnout jednu z těch aplikací. Tak se to pak asi stát může, ale jaká je šance? :D

  Uprímně nedokážu říct jestli se aktualizace instalují i při používání zařízení, ale já jsem se s tím určitě nesetkal. Ale myslím, že by to byl holý nesmysl. Ale sám mám zaplé automatické aktualizace a už ze zvyku si aktualizuji seznam možných aktualizací a 9 z 10 případů se tam něco objeví. A že by se mi to ihned aktualizovalo? To nikdy :) Teď jestli to je tím, že zařízení používám? Nebo tam jsou časové lhůty kdy se mají aktualizovat? Kdo ví.

Vložte vlastní komentář

celý text