Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Toto jsou kalkulace jak z nosu. Je pěkné slyšet, že mi stačí pár dnů a mám novej iPhone, ale ať raději propočítají, jaké má průměrný Čech výdaje za jeden měsíc, kolik si musí odložit na spoření a kolik mu vlastně zbyde na to šetření kvůli iPhonu. Pak se dostáváme do jiných čísel.

  Co do toho taháš spoření, že kolik si prý „musí“ odložit na spoření. Nic nemusíš. Klidně můžeš jist jen rohlíky, ale chodit jak frajer s novým iPhone. Je to jen tvá volba. To jestli máš málo peněz je u 95 % lidí jen sled jejich špatných rozhodnutí, když si vybírali čím budou. Je to často tím, že mají představu, že oni budou slavní a bohatí. Ale v realu jsou a budou průměrní. Mají sny fajn, ale jsou nicky. A pro změnu nebo realizaci snů nic neudělali. I ten migrant udělal více pro změnu své situace. Jdou do neznáma, riskují mnoho, mají snahu. Většina těch, co se jich bojí, by nikdy nic takového pro zlepšení své situace neudělalo. Nemají na to odvahu. Ale plnou hubu keců, jak musí odkládat peníze a že něco nemá smysl. Realita je taková, že existence nemá smysl.

  No pokud počítám, tak nový Iphone stojí 29.990 Kaček, a čech si vydělá 25.013 kaček čistýho. to asi nebude odpovídat 25 dnům práce, co ? Nebo to berete tak, že si můžu s hrubou mzdou zajít koupit nový iphone ? hm…

  Přesně tak, taky jsem se divil. To budeme na úrovni Mexika :-D
  Když bych to vzal podle sebe, tak bych musel šetřit klidně i dva roky. Veškeré životní náklady, oblečení, auto a když se ušetří tak stejně to spolknou jiné nečekané události, třeba když se rozbije pračka, lednice……:-D

  Tak jestli všechny vaše příjmy spolknou nečekané výdaje, tak je problém ve Vás. Ale pro některé experty je i účet za telefon nečekaný výdaj. Takže ano vy budete vždy patřit do úrovně Mexika. Ale můžete si za to sám.

  Michal: 25.013 Kč přeci ale vydělá jen za 21 dní (což průměrný počet pracovních dnů v měsíci), takže pokud vezmu: 25.013 Kč děleno 21 dnů, tak vychází 1.191 Kč čístého/den práce.

  Pokud tedy stojí iPhone 29.990,- Kč, bude na něj pracovat právě zmíněných 25 dnů (což je měsíc a skoro týden). Chápeš 😉

  Pepe, přišel čas smířit se s tím, že ne každý dělá za 40 hrubého. Pokud je pan Jarys průměrný Švýcar,nebo ještě lepší, přejme mu to,jistě je každá jeho koruna těžce vydřená (bez ironie)

  Považuji se za průměrného Čecha, jen asi na české poměry se značně nadprůměrným příjmem – ale přesně jak píšete, zadarmo jsem toho nedosáhl, nicméně však legální a morální cestou! Dokonce jsem se měl pár let dozadu ještě i lépe, ale to už jsem byl moc daleko za hranicí mé komfortní zóny a musel jsem práci obětovat tak moc, že mi to nevyhovovalo.

  Opět chyba v reprezentaci dat. Graf zkresluje realitu.

  Ceny v USA jsou bez VAT, naše DPH. U nás se musí uvádět ceny s DPH.

  Takže v USA není iPhone za $999, ale v Apple Storu při placení v NYC si řeknou o $1100.

  Nebo snad bude stát u nás iPhone 11 Pro …. 24 785 Kč??

  Tato statistika je pouze jen jako ukazatel kupní síly, ne realnosti, že někdo tak šetří.
  Mohl bych si koupit 2 iPhony 11 Pro po odečtení nákladů každy měsíc, ale proč. Žiji velice kvalitně a stačí mi stále iPhone 7, telefon by mi nijak nezvýšil společenský status, bohužel si to většina místních myslí, že tomu tak je. Kdo si to myslí, to ho je mi líto.

Vložte vlastní komentář

celý text