Zavřít reklamu

Mezi jednu z velmi diskutovaných otázek, která se týká stahování na iPhone je, zdali lze vůbec nějakým způsobem stahovat videa z YouTube do iPhone. A odpověď je jednoduchá – jde. Existují dvě možnosti, pomocí kterých stažení videa z YouTube můžete docílit. První z nich je oficiální, avšak není zdarma. Druhý způsob se poté opírá o aplikaci Zkratky, která je součástí iOS od verze 12, avšak tato možnost není ve všech případech funkční. V minulých verzích iOS bylo stahování také možné, avšak bohužel, jednalo se o mnoho složitější proces. Pojďme se tedy společně na obě možnosti, pomocí kterých můžete stahovat videa z YouTube rychle a jednoduše.

Oficiální možnost

Jak jistě víte, tak před několika měsíci spustilo YouTube v Česku předplatné v podobě YouTube Premium, eventuálně YouTube Music Premium. Vzhledem k tomu, že se ale v tomto článku zajímáme o stahování videí z YouTube do iPhone, a nikoliv o stahování hudby, tak se musíme ponořit do YouTube Premium. Jedná se o kompletní předplatné, díky kterému si můžete z YouTube stáhnout jakékoliv video bez sebemenšího problému přímo do vašeho iPhonu. Jedná se o jedinou oficiální možnost, pomocí které můžete videa z YouTube stahovat do režimu offline. Stažení videa je velice jednoduché, stačí si video rozkliknout, a poté pod ním kliknout na tlačítko Stáhnout. Poté se objeví malé okno, ve kterém si stačí zvolit kvalitu, ve které se video stáhne. Zároveň se vám u každé kvality ukáže, kolik místa v úložišti video zabere. Níže také můžete stisknout tlačítko pro zapamatování nastavení. Jakmile budete s nastavením spokojeni, klikněte na OK.

Skrze aplikaci Zkratky

Druhá možnost, která patří mezi neoficiální a méně spolehlivou, spočívá v využití aplikace Zkratky. I když se to nemusí zdát, tak aplikace Zkratky je doopravdy všemocná a můžete si v ní naprogramovat prakticky úplně cokoliv. V našem případě je tedy k dispozici možnost zkratky, pomocí které můžete z YouTube stahovat videa přímo do vaší fotogalerie na iPhonu. Pokud ještě aplikaci Zkratky nemáte staženou, tak ji najdete v App Storu, anebo pod tímto odkazem. Po nainstalování aplikace klikněte na tento odkaz, který vás přesměruje na přidání zkratky TrueHD YTD do vaší knihovny. Tuto akci potvrďte tak, že sjedete úplně dolů, a poté stiskněte tlačítko Načíst zkratku. Pokud se vám zobrazí, že se zkratku nepovedlo přidat, tak musíte povolit instalaci nedůvěryhodných zkratek. Tuto možnost povolíte v Nastavení -> Zkratky -> Povolit nedůvěryhodné zkratky.

Nyní si v aplikaci YouTube najděte video, které si chcete stáhnout do vašeho zařízení. Jakmile tak učiníte, tak pod videem klikněte na tlačítko Sdílení. Ze spodní části displeje vyskočí menu, ve kterém je třeba se přesunout úplně doprava, kde se nachází tlačítko Více, na které klikněte. Podle toho, na jaké verzi iOS běžíte, nyní musíte dostat odkaz do aplikace Zkratky. Pokud nemůžete ikonu Zkratky najít, tak, tak klikněte na možnost Další, zaškrtněte možnost Zkratky a klikněte na Hotovo. Poté se otevře aplikace Zkratky, kde se nachází dříve stažená zkratka TrueHD YTD. Na tuto zkratku klikněte. V novějším systému je postup lehce odlišný – nemusíte nic přidávat, pouze stačí přímo kliknout na možnost TrueHD YTD. Na závěr si vyberte kvalitu videa. Poté se provede celý proces stahování videa. Zkratce povolte všechno, co po vás bude požadovat tlačítkem Povolit či Hotovo. Na závěr se vás zkratka zeptá, zdali chcete video otevřít, anebo uložit do aplikace Fotky. V našem případě chceme video uložit, a proto klikneme na možnost Save to Photos. A to je vše, vaše video z YouTube se nyní nachází v galerii aplikace Fotky.

Co se týče spolehlivosti, tak je určitě první oficiální možnost nespočetněkrát lepší. Stahování pomocí zkratek nefunguje úplně vždy a i když se vývojářům podařilo postupně vyladit veškeré mouchy z minulosti, tak se občas stane, že video budete muset stahovat na dvakrát. Avšak jakou možnost si zvolíte je už jen a jen na vás. Buďto si zakoupíte předplatné, které budete muset měsíčně platit, anebo ušetříte a při každém stahování se budete možná lehce trápit. Pokud o YouTube Premium ještě nic nevíte, tak si rozhodně rozklikněte související článek u tohoto odstavce.

Související články

Dnes nejčtenější

.