Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pokud je to pravda, potěšilo by mě to velice. Nevím, jestli bych jen kvůli tomu do Watch 5 šel, ale zní to dobře. Každopádně pro hromadu lidí tohle bude velmi zajímavý argument – mít na ruce něco, co dokáže změřit tep, EKG, tlak a ještě upozorní na pád… Ještě ta výdrž na baterii, aby se takové hodinky daly dát rodičům/prarodičům (protože si neumím představit, jak maminka nabíjí denně nebo i obden hodinky) a bude to paráda!

  Uz vidim jak si jede na apple watch sedmdesatileta babka 😄

  A proč by nemohla nosit Apple Watch „sedmdesátiletá babka“? To, že Ty si představuješ starší dámu s šátkem na hlavě, jak krmí slepice a drbe s babkami na návsi, neznamená, že jsou takové všechny. A co Ty víš, třeba i ta se slepicemi nosí pod halenkou Apple Watch…

  70 neni žádný věk. I lidé dříve narození jsou technologickými fanoušky! Mému otci je 70 a má chytré hodinky, chytrý telefon, tabler, notebook a jede v tom slušně. To, že si to Vy nedokážete představit neznamená, že to neexistuje.

  2 wizaard: Nechápu co zase s tou výdrží?!? Naopak je víc v pohodě je nabíjet každý den, než jednou za týden. Když jednou za týden, spíš na to zapomeneš než když to máš každý den jako rituál, když jdeš spát, odložíš hodinky na nabíječku na nočním stolku. Stejný každodenní rituál, jako si jdeš třeba před spaním vyčistit zuby.

  2 Tom: Tak třeba mému tátovi je 74 let a AW nosí.

  Mluvím z vlastní praxe. Když mám něco dělat ob-den nebo jednou za týden, musí na to člověk myslet a spíš na to zapomenu, než když něco dělám každý den. Pak už nad tím člověk nepřemýšlí a dělá to automaticky.

  Prostě jdu večer spát, hodím telefon i hodinky na nabíječku a nijak mi to neprudí ani neomezuje (jak tu mnozí píší, že to musí být hrozný opruz to nabíjet každý den a že jsou hodinky nepoužitelné a podobné řeči od lidí, kteří AW nikdy nezkusili používat, jen papouškují tyhle kraviny pořád dokola). AW v klidu vydrží dva dny, ale i tak je nabíjím každý den večer, právě z výše popsaných důvodů.

  Tak tak. Vždy když jdu spát tak hodím mobil na nabíječku a ráno ho používám naplno. Je to už každodenní rituál :) Protože pak strachovat aby mi mobil nebo hodinky vydrželi, to nemá cenu .. Lepší večer hodit na nabíječku a čus

  No vidis a my jsme je porizovali 75lete babicce, protoze je chtela. Tak bych nehazel vsechny do jednoho pytle..

  s tím souhlasím.. viděl jsme starou paní včera v metru a ta měla hodinky aw a airpods a pouštěla si z nich hudbu, překlikavala písničky na hodinkách.. sem čuměl jako péro s divanu

  keď je reč o babičke s AW a Airpods… okolo mňa dnes na prechode prefrndžal asi 25km/h dedko 70+ ročný na elektrickej kolobežke s úsmevom na tvári 😂…

  Mohl bych se zeptat někoho z vás, nevíte, jak to vypadá u AW s měřením hladiny cukru v krvi? Jasně, všechno jsou jenom spekulace, tady na tomto webu se ale o tom něco psalo.

  Jako že by z AW vyjela jehla, bodla tě do ruky, odebrala vzork krve, zajela do hodinek a provedla analýzu? To by ty hodinky musely být velikosti cihly :-) Krevní testy se dělají na odstředivce.

  Obecne je informace o tlaku dulezitejsi, nez treba mereni tepu. Ale jsem trochu skepticky co se tyka presnosti. Sam jsem byvaly pacient kardiologie. Mel jsem arytmii. Obcas mam drobnou i dnes. Ale nikdy se mi nestalo, ze by me AW na arytmii upozornily. A to jsem si tep meril nejen svetylkem na zapesti, ale i pomoci hrudniho pasu Polar H7. A u toho vyrobce uvadi, ze ma mit lekarskou presnost. Ale kdo treby videl lekarskyho Holtera se 6 nebo 9 elektrodami, tak se tomu jen pousmeje. A s tim tlakem to bude obdoba. Navic u mereni tlaku musi byt clovek v klidu. Nehybat se, nemluvit. Opravdu tomu moc neverim. Ale uvidime.

  EKG nebo měření srdečního tepu může být samozřejmě na hodinkách poměrně přesné (jde jen o snímání elektrických impulsů, které se šíří po povrchu těla). S měřením krevního tlaku na náramkových hodinkách (tedy pokud je myšlen tlak krve a nikoli atmosférický tlak) to tak snadné není, obvzlášť jestli má jít podle autora článku o „naprosto přesné“ měření. I automatické přenosné přístroje, které lze koupit v lékárně nejsou příliš přesné – a to se jedná o skoro kilo vážící objemné mašinky, které rozhodně nikdo nebude nosit celý den na ruce. Jak se s tím inženýři z applu popasují, to uvidíme, ale připadá mi trochu předčasné psát o naprosté přesnosti..

Vložte vlastní komentář

celý text