Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  ano je pravda že všcihni můžou platit mou kartou, škoda, že to nejde udělat kterou kartu správce může povolit pokud jich tam bude více.. proto sem to nepovolil u sebe.. třeba to bude řešit ios 13??

  To, že zakladatel je povinen přidat kartu, kterou mohou používat ostatní mě štvě taky. Ale zajímá mě jestli dostanu nějaký oznámení, že si někdo chce koupit nějakou aplikaci v rodinném sdílení a případně to zamítnou? Neřešme dětské účty. Nebo prostě si může kdokoliv libovolně něco koupit a já budu platit?
  Toto je důvod, proč nesdílím nákupy, protože co by kdyby.. Kdybych mohl alespoň ty nákupy potvrdit, tak by to řešilo všechny problémy..
  Jinak pro info v betě ios13 se to nijak neřeší zatím. Jen je tam přidaná kolonka Apple Arcade no a v americe ještě Apple News na sdílení.

  Ne. Zamitnout nakup pres system schvalovani muzete pouze u ditete. Dospely muze koupit co chce a vy budete pouze nasledne informovan tim ze prijde faktura z apple za provedeny nakup. To je proste system rodiny. Je to proste funkcionalita ktera se jmenuje rodina, proto predpoklada toto pouziti a tedy rodic plati i za deti a pripadne neschvalene nakupy jim zpetne muze stornovat jako jakoukoliv jinou aplikaci. Pokud to lide pouzivaji „mezi kamarady“ tak to neni ucel funkce ale lze s tim fungovat stejne. Tedy lze pozadat o storno nakupu i pokud uz byl proveden.

  Dale.. ne, neni mozno pouzit vice karet a za vsechny nakupy vzdy plati organizator. Jestli bude nekdy zmeneno tezko rici, zatim to proste takto je.

  Castecne to lze obejit, nicmene spise na domluvu … Pokud ma dotycny (dite, kamarad ci proste kdokoliv v ramci rodiny) na svem uctu nejaky kredit, tak nakup se primarne uctuje z nej a az nasledne pokud je nakup vyssi nez zustatek kreditu se rozdil uctuje na organizatora rodiny. Tedy pokud diteti, nebo kamarad, si „nabije“ na svuj ucet kredit (napr pres darkovy sek, ci podobne) plati si vse co koupi z daneho kreditu az do jeho vyse. Po vycerpani se vraci platba na organizatora rodiny. Tedy nelze „vynutit/zakazat“ uctovani na zakladatele ale min „mezi kamarady“ to lze resit takto. Nabiji si ucet a tim si plati vse sami.

  Díky. No jak říkám. Je škoda, že organizátorovi nechodí schválení každé platby. Ačkoliv má rodinný účet v rodině a to s rodiči, tak člověk nikdy neví. Můžou se u kliknout a bůh ví co. Sice je možnost zažádat o vrácení peněz. Ale jelikož jsem člověk co si koupí aplikaci, protože není jiná možnost, zjistí že mu nesedí a vrátí jí. Tak pak se stává, že ten support tu žádost zamítne.

  Ale ještě se pro jistotu zeptám. Když povolím sdílení nákupů, tak ostatní mohou stáhnout zakoupenou aplikaci před rodinným sdílením? Nebo se to stahuje pouze na aplikace koupené, až v rodinném sdílení?

  Vztahuje se na vsechny aplikace prirazene k danemu ID. System nerozlisuje jestli dana app byla zakoupena pred ci po aktivaci sdileni.
  Takze lze klidne takto stahnout aplikaci koupenou nekym jinym v rodine i pred peti lety. Samozrejme pokud dana app ma vyvojarem povoleno pouziti v ramci sdileni. To lze overit v app store na listu dane app.

  Bohuzel nemam aktivni tlacitko na odpoved, takze prispevek takto.

Vložte vlastní komentář

celý text