Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pokud by cena za výměnu byla stejná jako loni v rámci zvýhodněné akce, tak proč ne. Nechal jsem si v prosinci „preventivně“ vyměnit baterii u iPhone 7. Ale aktuální ceny jsou přestřelené (tak jako veškeré servisní úkony).

  Myslím že toto má dvě roviny.
  První co asi Čechy napadne je že Apple se chce ještě více nakapsovat na servisu.
  Druhá je že při množství více či méně kvalitních servisech mnozí nejsou spokojeni a tím trpí „aura“ kvality produktů Apple.
  Je na každém jak to vezme – ale vždy platilo „chceš-li míti koně musíš míti ovsa“ …

  Jedine dobre. Tento krok vitam.
  Kupovat si smejd baterie a pak psat nekde jak baterky Applu vydrzi prd to umi kazdej.

  Navic ti opravi v kdejakej autorizovanem servisu i u nas. Ale jen autorizovany. Cesky servis napr.

  Doteraz som všetky baterky v iPhonoch v rodine vymieňal sám a všetko bolo ok,ale po zakúpení modelu XR by som sa do toho určite sám nepustil, hlavne keď som na ifixit videl aké je to zložité a riskantné .

  Ja som nechal menit po cca jenom roku na 6s v ramci programu zdarma.Svokre na 4s z aliexpresu a kvalita hrozna.Krivy konektor hodne sa zahrievala nedrzala kapacitu atd preto ma zaujima ako to ludia riesia.

  Správný krok. Za prvé je to s neorigo baterkama loterie (a to i z pohledu bezpečnosti) a za druhé, když pak není něco v pořádku, tak to odnese zase jenom Apple. Teď jsem prodával skoro 3 roky staré SE, protože mi bylo líto, že se válí v šuplíku, a má kapacitu baterky 94%. Pravda, používalo se necelé 2 roky, ale X má po jeden a půl roce 96%. I kdybych vydržel s jedním modelem tak dlouho, že by byla výměna baterky nutná, tak nevím, proč bych na ní potřeboval ušetřit pár stovek a doufat, že to bude v pohodě. A to mám opravdu pár známých, kteří šetřili a pak se divili, že jim nová baterka vydrží vlastně skoro stejně jako ta stará. Samozřejmě se výjimky asi najdou, ale já to riskovat určitě nebudu.

  Nechápu, proč tady všichni hájí to, že je to správný krok. Chápu argument, že neodborná výměna poškozuje Apple (to je tak asi jediný argument, který nacházím). Jinak je to ale přece věc každého uživatele. Pokud si baterii neodborně vyměním v záruce, o záruku přijdu. Pokud si ji vyměním po záruce a rozbiju třeba něco jiného, poplatím si. Prostě je to moje rozhodnutí. Když si doma budu vyměňovat baterii u dřezu, tak buď pozvu instalatéra a ten to udělá a nebo si to udělám sám a třeba vytopím byt.
  Pokud by Apple prodával svoje baterie a mohl bych si ji koupit, udělám to radši, než se trmácet někam do servisu (předtím raději reset zařízení), čekat na výměnu (1-2 hodiny) a pak zase obnova. Celá akce na pár hodin. Přitom výměna třeba u iPhone 7 na pár desítek minut (nejhorší je odlepit starou baterii). Neříkám, že si na to každý troufá, ale to je přece svobodná volba – troufnu si, mám to rychle a levněji, netroufnu tak zaplatím.
  A pak je tu ještě jedna věc. Pokud Apple časem třeba úplně zařízne možnost dát jinou než originální baterii v originálním servise, kde berete jistotu, že bude rozdíl pár stovek? Aktuálně stojí výměna baterie v AirPods asi 1500,-, to je třetina ceny nových. Pokud bude stát výměna baterie v iPhone třeba 8 000,-, tak to je tak na to hodit 2-3 roky starý iPhone do koše, protože se servis nevyplatí a takhle starý kus bude i na bazaru neprodejný.
  Každý třídí kvůli ekologii odpad, řeší se uhlíková stopa apod., ale to, že nemůžu vyměnit ani blbou baterii v mobilu (která je prostě spotřebka a je jasné že vydrží 2-3 roky), to se moc neřeší a lidé ještě tleskají, že výrobce takovou možnost omezuje víc a víc.

  Důvodem by mohlo být třeba to, že když koupím telefon z druhé ruky tak mě to upozorní, že se v něm někdo hrabal a můžu očekávat problémy s baterkou třeba i v podobě menšího ohňostroje :-)

  Já to nechci zlehčovat, vím že baterie je to nejnebezpečnější, co v telefonu je. Nicméně nemám úplně pocit, že by v důsledku baterií v mobilech zemřelo každý den po světě lidí jako v důsledku autonehod.
  Je to prostě použité zboží, je moje rozhodnutí, jestli ho s určitým rizikem koupím, abych ušetřil, nebo jestli koupím nové.

  A jenom ještě. Já rozumím vašim argumentům. Ale nerozumím tomu, proč bych měl jako Apple uživatel ocenit to, že třeba možná jednou nepůjde vyměnit baterii jinak než v autorizovaném servisu. Co mi to přinese? I nyní přece baterii zanesu do servisu a nechám si ji odborně vyměnit, to přece nyní nikdo nezakazuje.

  Však o nic nejde. Apple výměnu baterií nezakazuje ani neznemožňuje. Ani vám neomezuje používání telefonu. A „zakázat“ výměnu baterií (resp. používání jen originálních) nemůže – minimálně v US by s tím neuspěl.

  Je to prostě tak trochu i damage control. Když si vyměníte baterii u dřezu a následně vytopíte byt, jak píšete, tak o Vás tak možná akorát soused napíše na FB, že jste idiot. Když někomu v iPhonu bouchne baterka, tak se to rozmázne na webech v celém světě a nikoho nebude už zajímat, že šlo třeba o neorigo baterku.

  Velka skoda ze to nenechali aj na displejich nebo na Home tlacitkach,ten kto si nenecha do mobilu montovat original diely sa nemusi bat alebo sa nauci svoj telefon dokonale chranit,mne to nevadi ze apple pristupuje k takemuto kroku

Vložte vlastní komentář

celý text