Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Pro Apple vcelku zbytecna sluzba. Na tech krapech jako jsou AirPods to nikdo nepozna a na dalsim krapu jako je HomePod, to nepozna nikdo taky. Navic iPhone (iPad) jako prehravac je taky krap. Ten je taky jako zdroj zbytecnej. Apple je obecne dnes pro nenarocny uzivatele. Byt si mysli pravy opak. Je to asi jako kozeny sedacky ve Felicii.

    To je bohužel pravda. S AAC kodekem můžou mít kvalitu hudby jakou chtějí a ten BT kodek to zmrví. Prostě iPhone a kvalitní reprodukce nejdou moc dohromady na rozdíl od MacOS. Řeším to DAPem.

    Bohužel reaguji až skoro po svou letech ale mýlíte se ukrutně. Jednak lze lossless formát přehrávat přes vaši moderní Hi-Fi soustavu, a pokud to podporuje, bude jej přehrávat samplovací frekvenci 24kHz (teoreticky až 96) , za druhé Airpods Pro a Airpods Max nejsou křápy a překvapím vás, že to hraje znatelně lépe, než nejvyšší kvalita spotify a rozdíl oproti TIDAL Hi-Fi nerozpoznám ani při přehrávání do mých Pioneer sluchátek po drátě přes externí zvukovku. Ten rozdíl je natolik markantní , že jsem odhlásil i TIDAL i Spotify. Doporučuji osobně vyzkoušet a pak teprve komentovat.

    Tidal ponúka nie len loosless audio ale aj skutočné masters audio až do 24bit/192kHz v MQA. Osobne mám HW decoder na MQA a zvuk MQA Masters je na prvé počutie rozdielny aj od loosless CD 16bit/44khz – samozrejme pri Headphones v reference triede. Žiadne Mastered for iTunes distribuované v AAC 256 kbit nemôže sa ani priblížiť k MQA kde maximum môže byť až 9,2 Mbit…. a samozrejme ani dynamickým pomerom nahrávok. Mastered for iTunes možno raz prinesie do Apple Music loosless, ale zatiať je to skôr cesta ako čo najviac dostať s AAC (čiže cielene robiť iný master pre iTunes ako na iné distribúcie aby to “dobre” hralo) ale od Authentificate Master Records má veľmi ďaleko.

    https://www.mqa.co.uk/how-it-works

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.