Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nedostatku u 12″ bylo nekolik. Prvni, bezvetrakove chlazeni. Procesor casto trpel na throttling. Druhym „problemem“ byla prestrelena cena. Vlastne ani nevim, pro jakou cilovou skupinu byl macbook urceny? Napadaji me max. nejaky blogerky. Treti problem byl pouze jeden port a nutnost mit za x-tisic nejakou redukci. Jinak to byl pekny, maly a velmi lehky kompaktni stroj. V soucasne dobe, kdy ma uz i Air retinu postrada 12″ model smysl. Air byl vzdy branej jako zakladni Mac pro vstup do Apple sveta. 12″ model stal podle me vzdy nekde stranou. Cena byla odstrasujici, casto velmi blizko Pro verzim.

  Predpokladam ze to bude prvy model, ktory predstavia s CPU od Apple. Doteraz pouzivane Core M, je vlastne pomalsi ekvivalent k posledne vydanym Apple A12.

  Cena/velkost/vykon… ako ozaj, toto je moj najmenej oblubeny model z celej rady mac.
  v APR kde robim som ich za cely rok predal 1kus, celkovo sme ich predali 6… aj to o niecom svedci (minimalne oblubenosti produktu)
  Naproti tomu klasicky macbook air za mna 20kusov, celkovo 97 za rok

  Proč jsem si nekoupil MB 12:

  1. Problémy s klávesnicí
  2. 1 port
  3. Dodnes nechápu, proč se zbavili MagSafe…
  4. Cena

  Ten notebook zařízl sám Apple už na začátku.

  Vzali ikonické vlastnosti a vyhodili je z okna.

  IMHO by to na hrani v Pythonu, Xcode, Shell, Browsení a pár malých VM stačit mohlo…

  Jako 12 byl pro mne jediný použitelný MacBook – jako jediný má pasivní chlazení.

  Velice doufám, že se ukáže nový s vlastním CPU a opět pasivní – vždyť už A12X je výrazně výkonnější než i5 co je v MacBooku 12 tak by s tím nemusel byt problém.

Vložte vlastní komentář

celý text