Zavřít reklamu

Sociální síť Instagram je jednou z nejrozšířenějších sociálních sítí na světě. Jedná se o sociální síť věnovanou příspěvkům v podobě fotografií a videí. Jeden z aspektů, proč se Instagram stal velice oblíbeným, byla jeho jednoduchost a příjemné uživatelské prostředí. Aby se však Instagram neztratil za ostatními sociálními sítěmi, tak je naprosto jasné, že musel postupně přicházet s novými funkcemi, které jej drží nad vodou. Postupem času se tak z Instagramu stala komplexnější sociální síť, kde vedle fotek najdete další skvělé a mnohdy užitečné funkce. Aby jste zůstali se všemi funkcemi v obraze, tak jsme si pro vás připravili 15 skvělých tipů a triků, které musíte v dnešní době pro používání Instagramu znát.

1. Nahrávejte fotky najednou i na Twitter, Facebook, Tumbrl a další

Pokud chcete při přidávání příspěvku zaručit, že se automaticky nahraje jak na Instagram, tak i na jiné sociální sítě – například Twitter, Facebook a další, tak můžete. Namísto toho, abyste příspěvek zvlášť nahrávali na každou sociální síť, tak si při přidávání příspěvku můžete zaškrtnout, že jej chcete přidat i jinam. Stačí si jen k Instagramu připojit ostatní účty. Klikněte v pravém horním rohu na ikonu menu, a poté zvolte Nastavení. Zde se přepněte do sekce Účet a otevřete kolonku Připojené účty. Zde už si k vašemu Instagramu připojte ostatní účty, na které chcete přidávat fotografie při jejich přidávání na Instagram. Jakmile dojde k připojení účtu, tak při každém přidávání fotky na Instagram si můžete zvolit, zdali ji chcete přidat i na jinou sociální síť.

2. Deaktivujte si stav aktivity ve zprávách

Před několika měsíci Instagram přidal funkci, pomocí které mohou ostatní uživatelé vidět, kdy jste byli naposledy na Instagramu. Naštěstí lze tato funkce vcelku jednoduše vypnout. Je v tom ale háček. Pokud si zobrazování aktivity vypnete, tak ztratíte možnost vidět, kdy byli aktivní ostatní uživatelé. Je to tedy „všechno, anebo nic“. Pro deaktivaci stavu aktivity přejděte do Nastavení, kde rozklikněte možnost Soukromí. Zde poté klikněte na možnost Stav aktivity a pomocí přepínače ji deaktivujte.

3. Přidejte si do bia popisky v zajímavých stylech písma

Pokud chcete ostatní uživatele zaujmout, tak si do svého bia můžete přidat popisky v zajímavém stylu písma. Stačí k tomu využít speciální stránky. Nejznámější je LingoJam – pro zobrazení stačí kliknout zde. Na stránce si poté napište text, který chcete do bia přidat. Ten se poté objeví v zajímavých stylech písma. Pokud se vám nějaký styl zalíbí, tak si jej stačí zkopírovat, a poté do popisku, či do vašeho jména, vložit.

 

4. Naplánujte si příspěvky dopředu

Tato funkce je k dispozici pouze pro firemní účty. Přepnout se na firemní účet není vůbec nic těžkého, stačí přejít do Nastavení, kde rozklikněte možnost Účet, a zde zvolte možnost Získat další nástroje. Poté si stačí projít jednoduchým procesem vytvoření firemního účtu. Jakmile budete mít firemní účet aktivní, tak můžete využít speciálních aplikací třetí strany, pomocí kterých můžete plánovat přidávání příspěvku na váš instagramový účet. Jedna z těchto aplikací je například Hootsuite. Jelikož se však jedná o speciální funkci, kterou budete využívat na firemním účtě, tak je pochopitelně aplikaci zpoplatněna.

5. Podívejte se na archiv svých příběhů a příspěvků

Všechny příběhy, které na Instagram přidáte, se ukládají do archivu. To samé platí i pro archivované příspěvky, které vám bylo líto smazat. Abyste se do archivu svých příběhů a příspěvků dostali, tak klikněte v pravém horním rohu na ikonu menu a z něj poté vyberte první možnost s názvem Archiv. V horní části obrazovky se poté můžete přepínat mezi příspěvky a příběhy. Zároveň si poté můžete příběhy uložit do výběrů, které se zobrazí na vašem profilu.

6. Vytvořte si kolekci svých oblíbených příspěvků

Instagram vám nabízí možnost, abyste si uložili oblíbené příspěvky, které vás nějakým způsobem zaujaly. Každý příspěvek, které se na Instagramu objeví, si můžete jednoduše uložit kliknutím na ikonu záložky. Příspěvky se záložkou poté najdete pohromadě v sekce Uložené, která se nachází v menu v pravém horním rohu obrazovky. Příspěvky si poté dále můžete seřadit do sbírek. Stačí v Uložených kliknout v pravé horní části displeje na ikonu „+„.

7. Skryjte určitým uživatelům svůj příběh

Pokud chcete na Instagram přidat nějaký příběh, ale nestojíte o to, aby jej viděly nějaké osoby či jiné profily, tak jim to můžete jednoduše zakázat. Stačí se přesunout na profil uživatele, kterému chcete zobrazování vašich příběhů zatrhnout. Poté klikněte na ikonu tří teček v pravém horním rohu a zvolte možnost Skrýt příběh.

8. Jak pozastavit, přeskočit, anebo se přesunout na příběh dalšího uživatele

Procházení všech příběhů je velice jednoduché, mnoho uživatelů však pořád přesně neví, jak na to. Pro pozastavení příběhu stačí na obrazovce podržet prst. Pokud chcete přeskočit jeden příběh od uživatele, tak klikněte do pravé části displeje. Pokud se naopak chcete vrátit, tak klikněte do levé části displeje. V případě, že chcete úplně přeskočit příběh uživatele, který zrovna sledujete, tak stačí přejet prstem zprava doleva. Opět, opačným přejetím se dostanete na příběh předchozího uživatele.

9. Ukládejte si příběhy od ostatních uživatelů

Snímky obrazovky příběhů jste schopní udělat vcelku jednoduše, musíte však počítat s tím, že se na nich bude nacházet prostředí Instagramu. Navíc příběh nebude uložen v plné kvalitě. Pokud potřebujete nutně z nějakého důvodu příběh ostatního uživatele stáhnout, a to v plné kvalitěbez rozhraní Instagramu, tak můžete. Onen uživatel však nesmí být soukromý – v tom případě máte smůlu. Ke stažení příběhu od veřejného uživatele můžete využít například aplikace Story Reposter. Celý postup si můžete zobrazit pomocí odkazu níže.

10. Přidejte do příběhu odkaz

Pokud vlastníte ověřený firemní účet, tak si můžete do každého příběhu vložit odkaz. Pomocí něj můžete uživatele odkázat například na určitou webovou stránku, popřípadě na produkt, který chcete propagovat. Abyste odkaz přidali, tak stačí při nahrávání příběhu kliknout v horní části obrazovky na ikonu odkazu, a poté jej jednoduše vložit.

11. Nastavte si duhovou barvu písma v příběhu

Do příběhů, které nahráváte na Instagram, si můžete vložit plno samolepek a dalších „vymožeností“, kterými fotografii zkrášlíte. Pokud přidáváte text, tak si jednoduše můžete zvolit jeho barvu. Méně uživatelů však neví, že si mohou na přidaný text nastavit barvy duhy. Postup je sice vcelku složitý, ale jakmile jej jednou pochopíte, tak se stane rutinou. Na Instagramu se tedy přesuňte do rozhraní pro přidání příběhu, a poté do něj vložte text, který chcete obarvit na barvu duhy. Poté na textu podržte prst a označte jej. Níže v seznamu barev poté podržte na jedné z nich prst, dokud se neobjeví paleta se všemi barvami. Na paletě držte prst a zároveň prstem druhé ruky chytněte a držte kolečko v levé horní části označeného textu. Poté pomalu oběma prsty přejeďte zleva doprava, dokud nedojde k přebarvení předposledního písmene. Poté oba prsty pusťte a voilà, duhový text je na světě.

12. Spravujte více účtů najednou

Pokud máte více instagramových účtů, tak je můžete používat najednou a jednoduše se mezi nimi přepínat. Abyste si do Instagramu přidali další účet, tak se přesuňte do Nastavení. Zde poté sjeďte níže a klikněte na možnost Přidat účet. Klasickým způsobem se přihlastedalšímu účtu. Mezi účty se poté můžete přepínat tak, že klikněte v horní části obrazovky na vaše jméno. Objeví se menu se všemi účty a kliknutím si vyberte, na jaký z účtů se chcete přepnout.

13. Získejte analýzu profilu, anebo možnost zavolání či napsání e-mailu

Pokud si aktivujete firemní profil (viz čtvrtý tip), tak si můžete jednoduše zobrazit přehledné grafy, ve kterých najdete veškeré informace o vašem profilu. Zároveň získáte možnost si na profil přidat tlačítko, pomocí kterého vám mohou ostatní uživatelé ihned zavolat, anebo vás kontaktovat skrze e-mail.

14. Nastavte si notifikace u určitých uživatelů

Pokud sledujete nějakého uživatele a chcete ihned jako první vědět, že přidal nový příspěvek či příběh, tak můžete. Stačí, když přejdete na jeho profil, a poté kliknete na tlačítko Sleduji. Zobrazí se menu, ve kterém klikněte na Upozornění. Zde si poté můžete nastavit, zdali chcete upozornit v případě, že uživatel přidá příspěvek, příběh, anebo spustí živé vysílání.

15. Odstraňte své označení z jiných příspěvků

Občas se stává, že vás nějaký kamarád označí na fotografii, která se mu moc nepovedla, anebo prostě na ni označení být nechcete. Pro odstranění označení se přesuňte na svůj profil a klikněte na ikonu panáčka (viz galerie). Zde se zobrazí všechny příspěvky, ve kterých jste označení. Poté si vyberte příspěvek, ze kterého chcete označení odstranit a rozklikněte jej. Jakmile se obrázek načte, tak na něj klikněte prstem, a poté klikněte na své jméno. Zobrazí se menu, ze kterého stačí zvolit možnost Odebrat mě z příspěvku.

Závěr

Doufám, že jste se prostřednictvím tohoto článku dozvěděli něco nového. Instagram je plný různých vychytávek a skrytých funkcí. Pokud se alespoň některé tyto funkce naučíte, tak se rázem stanete mistry v používání Instagramu. Znáte nějaké další tipy a triky, které nejsou součástí tohoto článku? Pokud ano, dejte nám je vědět do komentářů.

15_tipu_instagram_Fb

Dnes nejčtenější

.