Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl.

  Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.

  Steve Jobs

  Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí…

  Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství.

  Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou.

  Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jdetě tam kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou.

  Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty ~ život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst ~ Kniha zdravého života.

  Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní.

  ~ Steve Jobs

  Ahoj, to všem zazobancum, mamonarum apod. – jeste mnoho psychicky narusenych svetovladcu a dalších lidi apod. si musí projít tím, čím si prošel S. Jobs. Až na smrtelně posteli, tedy pozdě, si, možná, uvědomí to, co S. Jobs.
  Lidská hloupost je nekonečna!!!!!!

  Vse je naprosto pravdive, jen s tim dodatkem, ze vzhledem k tomu, s jakou nemoci Steve Jobs bojoval, tak kdyby nemel ono bohatstvi, odesel by do vecnych lovist o par let driv… Ano to je ta schizofrenie zivota… Chyby, ktere Steve v pristupu k nemoci udelal take nebylo zrovna malo… Zaroven je Steve Jobs jednim z tech, ktery za svuj zkraceny zivot dokazal odzit nekolik zivotu naraz a zustal tu po nem zcela jiny svet… Ano, magor, ktery opravdu veril, ze svet zmeni, tak se mu to povedlo….

Vložte vlastní komentář

celý text