Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To su ludia naozaj taky lenivy ?

  To není o lenosti. To samé platí třeba u vyhřívání předního skla v autě. Dokud to člověk nevyzkouší, tak to nepotřebuje. Ale když vyzkouší, zjisti že je to užitečná vychytávka usnadňující každoroční „voser“ se škrábáním skla. Ono je prostě fajn ráno vstát, rolety se samy začnou vytahovat, na chodbě se rozsvítí světlo, a v kuchyni se vaří voda. K hovnu, ale fajn..

  Většina Tradfri věci z IKEA právě vůbec gateway nepotřebuje.. lze je pak používat bez gateway a nebo je napárovat na jiný Smart home řešení pomocí ZigBee (SmartThings, HomeAsspistant etc..) :-)

  A home assistant, smart things…. na jednotlivé komponenty bez brány uvidí jak? Neuváděj lidi v omyl, když s problematikou nemáš zkušenost. Pochopitelně, že vyšší stupeň automatizace (např. home assistant) potřebuje bránu, (brána komunikuje se žárovkami, zásuvkami… HA komunikuje s branou), a teprve s branou se otevřou nové možnosti. Např: zapadlo -li slunce, jsem-li doma, pustil jsem televizi, zhasni osvětlení, rožni lampičku v rohu na 30%…Tupé spárování motion sensoru se žárovkou je o ničem.

  Pokud má člověk Philips hue bridge, který pracuje na zigbee protokolu, stejně jako smart zařízení od Ikey, tak Ikea bridge už není potřeba (snad jen na aktualizaci firmware).
  Sám používám žárovky z Ikey, DIY led pásky kupované přes Alli. Rolety jsou můj další v mém „to do listu“, bohužel z Ikey mají max délku 140cm tzn. ne pro mě.

Vložte vlastní komentář

celý text